id: s28ttw

Powrót do sprawności - dwie operacje kolana

Powrót do sprawności - dwie operacje kolana

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
42 128 zł 
z 42 000
100%
zakończona 31.12.2021r
147 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nazywam się Joanna Miller. Część z Was może mnie kojarzyć z motocrossu, bo do tej pory był on moim całym życiem. Zaczęłam trenować w wieku 12 lat. Przez te wszystkie lata udało mi się stanąć na podium Mistrzostw Świata (jako jedynej osobie z Polski), Europy i zdobyć kilkukrotnie tytuł Mistrzyni Polski. Przez 10 lat byłam członkiem kadry narodowej i reprezentowałam nasz kraj na arenie międzynarodowej.


Motocross to bardzo kontuzyjny sport. Przeszłam wiele operacji, ale nigdy nie spowodowało to rezygnacji z tej dyscypliny.

Kontuzje kolana ciągną się za mną od kilku lat. Zerwałam więzadło krzyżowe przednie (ACL) 3 razy w lewym kolanie i 3 razy w prawym. Miałam 4 rekonstrukcje więzadeł, jednak za każdym razem zrywałam na nowo.


Na początku tego roku ból lewego kolana był nie do zniesienia. Nie mogłam już nawet pedałować na rowerze, bo kolano się blokowało. Zrobiłam rezonans magnetyczny i udałam się do ortopedy, który oznajmił mi, że mam zerwane więzadło ACL w obu kolanach, połamane łąkotki oraz uszkodzone chrząstki. W związku z tym, że już tyle razy więzadło zostało zerwane zlecił mi zrobienie dodatkowych badań, które wykazały, że mam tyłopochylenie głowy kości piszczelowej. Oznacza to, że na moje więzadła działają 2-3 razy większe siły i przez to ciągle je zrywam.


Dowiedziałam się, że czekają mnie 4 operacje, po dwie na każde kolano. Zostałam przekierowana do ortopedy w Warszawie, który podejmie się osteotomii defleksyjnej na moich kolanach. Oznajmił mi jednak, że nie walczymy o mój powrót do sportu tylko o to żebym za kilka lat nie miała endoprotezy kolana.


Mam 27 lat, a moje kolana nie pozwalają mi nawet chodzić normalnie.

Jeszcze niedawno sądziłam, że dam sobie sama radę ze wszystkim. Jednak po otrzymaniu kosztorysu osteotomii wiem, że jest to niemożliwe. W pierwszej kolejności myślę tylko o naprawieniu lewego kolana, które boli mnie nieustannie i utrudnia codzienne życie.

Czeka mnie:

- osteotomia defleksyjna: 25 525zł

- rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL): około 12 500zł

- rehabilitacja po obu operacjach (6 miesięcy): około 4000zł

RAZEM: 42 000zł


Ciężko mi prosić o pomoc, ale nie dam rady sama. Obecnie walczę o wstanie rano z łóżka i o dłuższy spacer bez bólu kolan. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.

Wszystkie moje poczynania możecie śledzić na mojej stronie na facebook’u https://www.facebook.com/joannamillermotocross .

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 147

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • T
  TOMASZ

  Życzę dużo wytrwałości i cierpliwości w procesie operacyjno, leczniczo, rehabilitacyjnym będzie dobrze pozdrawiam Tomasz 😀 😀 😀

  250 zł
 • A
  Motojunkie

  Za swoje osiagnięcia powinnaś dostać to leczenie od państwa :/ Trzymam mocno kciuki za szybki powrót do 110% formy!

  100 zł
 • Joanna Sobota

  Witam, przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka ale bardzo proszę o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 • AW
  Archie WRT

  Od Wujka Archiego z Wójcik Racing Team 😁😎

  Wracaj do zdrowia szybko!

  50 zł
 • OW
  Młoda #414

  Będzie dobrze! Trzymaj się Asiu!

  40 zł

Nasi użytkownicy założyli

892 694 zrzutki

i zebrali

834 701 338 zł

A ty na co dziś zbierasz?