id: s3cae6

Posiłki dla niedożywionych dzieci z Malawi

Posiłki dla niedożywionych dzieci z Malawi

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 300 zrzutek i zebrali 1 161 168 117 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani! ❤️


Przez cały rok pomagam innym jak tylko mogę. W okresie okołoświątecznym, kiedy wszyscy jesteśmy bardziej otwarci na szerzenie dobra i pomocy, chciałabym Was z całego serca prosić o wsparcie wspaniałej i bardzo potrzebnej inicjatywy Nourish the Children®, w którą osobiście się zaangażowałam już po raz drugi.


Gdy pomyślimy, że w czasie naszych przygotowań do świąt, m. in. gotowania wielu potraw, kupowania dla siebie nawzajem prezentów, w tym samym czasie w Malawi dzieci często nie mają zapewnionego nawet jednego, pełnowartościowego posiłku w ciągu dnia... Żadne dziecko nie powinno być głodne – to przekonanie leży u podstaw inicjatywy NTC, działającej w ramach programu FORCE FOR GOOD.

12L75hLf2TUIvBYs.jpgDlaczego Malawi?


Malawi należy do grona najsłabiej rozwiniętych krajów świata; 50% populacji żyje w ubóstwie, 25% – w skrajnym ubóstwie, a 1,07 mln dzieci cierpi z powodu przewlekłego niedożywienia. Regiony z najwyższym współczynnikiem głodu, takie jak kraje Afrykańskie, najbardziej odczuwają skutki wszelkiego rodzaju kryzysów na skalę globalną: postępujący kryzys klimatyczny (powodzie, susze), ekonomiczny (wywołany pandemią, jak i różnymi konfliktami), przez co liczba osób cierpiących z powodu głodu drastycznie wzrasta


Teraz odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie - czy 3 zł to dla nas dużo? Dokładnie tyle kosztuje pełnowartościowe, DZIENNE wyżywienie jednego dziecka w Malawi. Miesięczne wyżywienie dla dziecka to koszt zaledwie 91.88 zł – dokładnie tyle kosztuje jedna torebka VitaMeal, która starcza na 30 dni pełnowartościowych posiłków.ówne składniki VitaMeal to pieczona soja i pieczona kukurydza - źródła węglowodanów, białek, tłuszczów i błonnika, a także niezbędnych kwasów tłuszczowych (wymaganych do prawidłowego rozwoju mózgu, a także utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego). Posiłki te zawierają również 25 niezbędnych witamin i minerałów, które wyrównują deficyt substancji odżywczych oraz wspomagają zdrowy wzrost i rozwój dzieci.


Liczba posiłków, które w ramach programu NTC trafiły do dzieci, to ponad 750 milionów! Obecnie średnio 5 milionów posiłków przekazywane jest regularnie każdego miesiąca. Główny, globalny partner tej akcji, to międzynarodowa organizacja non-profit Feed the Children, której działalność koncentruje się na zwalczaniu problemu głodu na świecie.


Z okazji moich 25-urodzin, chciałabym zapewnić miesięczne wyżywienie co najmniej 25 dzieciom :) Dodatkowo, w grudniu, przy zakupie 3 torebek, do zamówienia zostanie dodana 1 dodatkowa gratis!


Dziękuję z góry za każdą, nawet symboliczną pomoc. Razem możemy więcej! ❤️


Nina :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!