id: s3wr54

Marzenie o lataniu? Pomóż je zrealizować

Marzenie o lataniu? Pomóż je zrealizować

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
51 zł 
z 5 000 zł
1%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

  • Zbiórka ruszyła! :-)
    Dziękuję uprzejmie pierwszym darczyńcom. Z każdą kolejną wpłatą jestem bliżej realizacji marzenia. 
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

nbd9550295629ac6.jpeg

Ludzie od wieków zazdrościli ptakom i marzyli o lataniu. Sen o lataniu to jedno z najpopularniejszych marzeń sennych. Leonardo da Vinci, renesansowy artysta i konstruktor, już ponad pół tysiąca lat temu stworzył projekty maszyn latających. Jednak marzenie mogło się spełnić dopiero na początku XX wieku.


Pomimo stuleci pełnych przygód i eksperymentów loty indywidualne – umiejętność oderwania się od ziemi na podobieństwo skowronka, nurkowania niczym jastrząb i zawisania w powietrzu jak koliber – wciąż pozostają poza naszym zasięgiem. Oczywiście nie z braku prób. W pościgu za marzeniem o lataniu wielu ludzi traciło majątek lub życie i nawet dzisiaj naukowcy, wynalazcy oraz poszukiwacze przygód nie ustają w kolejnych wysiłkach.


Stąd pojawiło się zmyślne urządzenie o nazwie dron - w tłumaczeniu truteń lub brzęczenie, po raz pierwszy użyta została przez konstruktorów, którzy samoloty Havilland Tiger Moth przerobili na zdalnie sterowane. Miało to być zapewne żartobliwe odniesienie do innej nazwy tych maszyn- „Queen Bee” czyli królowa pszczół.


Droga do bezzałogowych multirotorów od pierwszych projektów Leonarda da Vinci do tych znanym nam dzisiaj, była długa i kręta. Największą chyba zmianą, która w nich zaszła jest wielkość. Początkowo były to maszyny, w których bez problemu mógł zasiąść człowiek, dziś najmniejsze drony są wielkości bilonu. Początkowo stosowane do celów militarnych, obecnie używane są także przez cywili. To właśnie drony szturmem podbiły rynek fotografii lotniczej.


I właśnie ta zrzutka jest swego rodzaju spełnieniem snu o lataniu. W dodatku z trwałym śladem ów snu w postaci zapisu - zdjęć i filmów

.

Zrzutka przeznaczona jest na zakup sprzętu oraz nabycie umiejętności posługiwania się nim, aby w realny sposób spełnić to marzenie. 

Cel to:

  1. Zakup drona Mavic Air 2 wraz z ubezpieczeniem
  2. Wykupienie kursu VLOS do wykonywania lotów w zasięgu wzroku


Każda kwota się liczy i za każdą okazuję wdzięczność - po zrealizowaniu marzenia będę mógł podzielić się materiałami z lotów i pokazać, że latanie to w dzisiejszych czasach nie tylko marzenia senne.


Pozdrawiam serdecznie!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

799 203 zrzutki

i zebrali

618 694 924 zł

A ty na co dziś zbierasz?