id: s4abge

#WesprzyjPrzyszłość - Czesne dla uczniów w Mungu w Zambii

#WesprzyjPrzyszłość - Czesne dla uczniów w Mungu w Zambii

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 391 zrzutek i zebrali 1 161 339 329 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cel zbiórki: Zbiórka na czesne dla uczniów szkół przy misjii w Mungu w Zambii


Muli bwanji - Witajcie!


Kto zbiera ?

Mam na imię Bartek i działam jako wolontariusz w WolontariacieMisyjnym Salvator (www.wms.sds.pl/).

W 2019 roku z ich ramienia wyjechałem na półroczną posługę do Zambii na placówkę misyjną w Mungu. W tym czasie udało mi się pomóc przy budowie studni i systemu zaoptrywania wioskę w wodę przy szkole na wyspie Deepi, a także znacząco przyczynić się powstania kaplicy na wyspie Chanse.

vea307418c8f1a79.jpeg


Po co i na co zbiera?

W ramach misji w Mungu, prowadzonej przez ks. Pawła Fiącka SDS działają między innymi 3 szkoły: w Chanyanya, Jeremiah i na wyspie Deepi, gdzie łącznie uczy się ponad 500 dzieci. Dlaczego? W szkołach państwowych jest o wiele za mało miejsc dla okolicznych dzieci, a dodatkowo edukacja w Zambii jest płatna. Szkoły prowadzone w ramach misji są więc oficjalnym wsparciem dla państwowej edukacji. Czesne w takiej szkole wynosi 125 kwacha za rok, czyli ok. 25 zł rocznie i przeznaczane jest na zakup niezbędnych materiałów kreda, papier, ołówki oraz pensje dla nauczycieli.

y50ab6062bda4abd.jpeg


Niestety dla wielu rodzin, nawet taki wydatek jest ponad ich siły, przez co dzieci, zwłaszcza te zdolne i pracowite, chcące się uczyć, stają w trudnej sytuacji. Obecnie w takiej sytuacji jest ponad 40 uczniów i to właśnie dla nich chcemy znaleźć środki, aby mogły się dalej rozwijać i zdobywać wiedzę. Każde z tych dzieci jest nie tylko szczęśliwe, ale i dumne, że może chodzić do szkoły i spełniać swoje marzenie.

d7efb3feef1d2715.jpeg


Edukacja dzieci w tych rejonach, to nie tylko nauka czytania, pisania i liczenia, ale także poszerzanie horyzontów. To dzięki niej w przyszłości te dzieci będą w stanie poprawić poziom nie tylko swojego życia, ale i swoich społeczności, które obecnie walczą o przetrwanie i trudnią się głównie rybołówstwem w rzece Kafue. Nie mają oni wielkiego wyboru, żeby to zmienić, a ich nawiększą nadzieją na lepszą przyszłość dla wszystkich są właśnie ich własne dzieci.

m0ac1266362a5ab3.jpeg


Przez pół roku pracowałem i przebywałem zarówno z tymi dziećmi, jak i ich rodzicami. Niejednokrotnie zaskakiwali mnie swoją pomysłowością, uczciwością, pracowitością i hartem ducha. Jestem pewny, że odpowiednio wyedukowane mają wszystko by zmienić swój świat na jeszcze lepszy. Jeżeli Wasza dobroć pozwoli zebrać więcej, niż to co najpilniejsze i najbardziej potrzebne (docelowa kwota zbiórki), pozostałe środki zostaną przeznaczone na stypendia dla kolejnych dzieci, zakup mundurków i butów a także zakup sprzętu do szkół.

p9206f7963ee76ce.jpeg

Z góry dziękuję za Waszą otwartość serca i hojność. Za wszelkie wpłaty odwdzięczam się dobrą myślą i modlitwą.


Liczby i cele:


1. CZESNE DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH DZIECI

Wyliczenia:

48 dzieci*25zł= 1200zł

100 zł na opłaty bankowe i koszta podwójnego przewalutowania.

2. MUNDURKI I BUTY DLA NAJBIEDNIEJSZY DZIECI (cel dodatkowy, po przekroczeniu kwoty zbiórki)

3. WSPARCIE SZKÓŁ NA ICH ROZWÓJ - zakup dodatkowych materiałów edukacyjnych (cel dodatkowy, po przekroczeniu kwoty zbiórki)


Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o misji w Mungu, czy mojej posłudze w Zambii zapraszam na fanpage wyjazdu: https://www.facebook.com/ZambijskieOdcienieMilosciWMS/

Oraz na fanpage Wolontariatu Misyjnego Salvator https://www.facebook.com/WolontariatMisyjnySalvator , gdzie na bieżąco można śledzić naszą działalność w Polsce i świecie.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 50

MK
Mariola
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
AM
Alicja majer
50 zł
AP
Aleksandra
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AT
Aleksandra Telżyńska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
WJ
Waldemar Jasiński
44 zł
PK
Paweł Kuś
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków