Opis zrzutki

Kreatywnej młodzieży z Chorzowa, Mistrzom Polski "Odysei Umysłu" potrzebna jest Twoja pomoc! Pomóż nam reprezentować Polskę na finałach światowych w USA.

Pomóż najbardziej kreatywnym dzieciakom w Polsce w wyjeździe na finały światowe "Odysei Umysłu".

W świecie smartfonów, ciągłego zabiegania i pośpiechu znalazło się trochę miejsca dla pełnej pasji młodzieży, która postanowiła wziąć los w swoje ręce i zawalczyć o marzenia. Miesiące ciężkiej pracy opłaciły się - wygraliśmy eliminacje, a następnie finały ogólnopolskie Odysei Umysłu. Lecz nawet nam na przeszkodzie stanęły pieniądze i dlatego zwracamy się do państwa z prośbą o pomoc.

UDOWODNIJMY ŻE NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH!

Jako dwie drużyny z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie otrzymaliśmy zaszczyt reprezentowania Polski na tegorocznych Finałach Światowych, które odbywają się na uniwersytecie w Ames w Stanach Zjednoczonych.

Koszt uczestnictwa w finałach naszej dwunastoosobowej ekipy złożonej z dwóch drużyn oraz trojga trenerów wynosi niecałe 100 tyś. zł. Niestety, nie jesteśmy w stanie pokryć takich kosztów samodzielnie.

Co to jest "Odyseja Umysłu"?

To program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu.

Ma za zadanie uczyć młodych Odyseuszy kreatywnego i krytycznego myślenia, samodzielności i współpracy w grupie angażując w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Chodzi o stworzenie takiego rozwiązania problemu, na jakie nikt inny by nie wpadł.

Rozwiązania te prezentują w formie ośmiominutowego przedstawienia (w ramach problemu długoterminowego) oraz spontanicznie w ciągu kilku minut na konkursie zamkniętym dla publiczności.

Kim jesteśmy?

Drużyna problemu 4

Ania, Ania, Julia, Adam, Piotrek - jesteśmy piątką młodych ludzi, których połączyła przyjaźń, ambicja, pasja, kreatywność i balsa. Zaprojektowaliśmy i skonstruowaliśmy ważącą zaledwie 15 g strukturę z drzewa balsy i kleju, która na Finałach wytrzymała 350 kg obciążenia, tym samym pobiliśmy rekord Polski, który ustanowiliśmy na eliminacjach! Oprócz tego stworzyliśmy ciekawe stroje oraz scenografię, a całość wpleciona została w przedstawienie o Czasie, który pozostawił swojego kota pod opieką żony – Dwuwymiar.

Większość z nas jest również zeszłorocznymi brązowymi medalistami z Finałów w Michigan!

Drużyna problemu 5

Ania, Sofia, Adam, Adam, Dawid, Tomek i Kornel. Chodzimy razem do klasy 2 gimnazjum. Jesteśmy od siebie bardzo różni, pomimo tego, szybko stworzyliśmy zgrany zespół. Rozwiązując problem teatralny skupiliśmy się na rozwiązaniach technicznych. W ten sposób powstała nieziemska historia osadzona w świecie matematyki, w którym główne role odgrywały m.in. liczba i - robot sterowany pilotem od telewizora, mapa do skarbu pokazująca laserowe zero, elektroniczne organki oraz koło fortuny, które mruga ledami w określonym rytmie. Połączyliśmy zamiłowanie do elektroniki i programowania z artystycznym duchem teatru.

Chcesz z nami współpracować?

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Poszukujemy sponsorów oraz ludzi dobrej woli, którzy chcą nam pomóc.

Jeśli jesteś zainteresowany inną formą współpracy napisz do trenerki - [email protected].

DZIĘKUJEMY!

Za poświęcony czas i okazane wsparcie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 53

KC
Katarzyna Chudak
500 zł
WW
Weronika Wilk
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
U
Urszula
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JP
Joanna Pociot
100 zł
DT
Danuta Terlecka
100 zł
A
Ania
50 zł
Y
Yv.
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 301 zrzutek

i zebrali

450 399 066 zł

A ty na co dziś zbierasz?