id: s4vbxx

CyrkON. Noc Artystów.

CyrkON. Noc Artystów.

1 118 zł 
z 5 000 zł
22%
zakończona 22.05.2021r
30 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

CyrkON możesz zobaczyć pod adresem http://cyrkon.kuglarstwo.pl


Cyrk kojarzy Wam się z namiotem i areną? A co powiecie na cyrk...w muzeach?

 

“CyrkON. Noc Artystów.“ to pierwszy w Polsce interaktywny, pełnometrażowy spektakl cyrkowy online i zwiedzanie warszawskich muzeów w jednym! Oglądając “CyrkON. Noc Artystów.“ to Wy decydujecie, które muzeum odwiedzicie następne, i którego artysty zapierające dech w piersiach umiejętności zobaczycie.

 

Premiera już 14.05.21! To Noc przed Nocą Muzeów w Warszawie. 15.05.21 - w Noc Muzeów będziecie mogli miejsca, które zobaczyliście w naszym spektaklu - jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli - zwiedzić “w realu”!

 

Oglądanie będzie zupełnie darmowe, ale jeśli chcecie wesprzeć nasz projekt, możecie wrzucić do “wirtualnego kapelusza” dowolną kwotę. Każde 20, 30, czy 50 zł sprawi, że sztuka przetrwa nawet pandemię!

 

Za 5000 zł będziemy w stanie stworzyć najpiękniejszą “Noc Artystów” jaką tylko możecie sobie wyobrazić. Przy 2500 zł będziemy mogli pokryć koszty logistyczne i techniczne tego wspaniałego przedsięwzięcia. Każda kolejna złotówka trafi do kieszeni artystów!  

 

Jeżeli uda nam się zebrać więcej - jeszcze lepiej! Mamy tyle pomysłów na kolejne CyrkONy, że zaskoczymy Was jeszcze co najmniej 9876436 razy!

 

Projekt powstaje przy współpracy z: 

 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Narodowy Instytut F. Chopina
 • Muzeum Sportu i Turystyki
 • Muzeum Woli
 • Muzeum Pragi
 • Muzeum Cyrku w Julinku
 • Muzeum Flipperów


Nasi partnerzy:

 • Noc Muzeów
 • Radio ESKA
 • MS Brand Marcin Szmidt
 • Partymania
 • Kuglarstwo.pl
 • Warszawski Serwis Prasowy


Wspólnie tworzymy coś czego jeszcze nigdy nie było!

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pasjonatów, która w dobie koronawirusa, stworzyła projekt Cyrku Online - nie mogąc występować na cyrkowych arenach, teatralnych scenach, czy na eventach, bo nadal chcemy promować ideę Nowego Cyrku i występować, bo tego nam najbardziej brakuje.

 

Chcemy pokazać widzom świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać swoje historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Podrzucanie piłek przestaje być popisem umiejętności, staje się etiudą, która przekazuje emocje i jakąś opowieść. Nowy cyrk sięga jednak równocześnie do swoich źródeł, wykorzystując ludyczność oraz wędrowną formę, żeby trafić do szerokiego grona odbiorców, na co dzień nie mającego dostępu, czy możliwości pójścia do teatru lub opery - tym razem cyrk "zawędrował" do domów widzów. Gatunek ten, od kilku lat zyskuje w Polsce na popularności, jeden z największych festiwali nowo cyrkowych w Europie “Carnaval Sztukmistrzów” odbywa się w Lublinie, występują na nim artyści z całego świata - również artyści biorący udział w Projekcie CyrkON.

 

To już nasz trzeci spektakl. Pierwszy spektakl projektu CyrkON obejrzało ponad 3,5 tysiąca widzów, drugi - jeszcze więcej. To znaczy - Nowy Cyrk, online, w naszym wykonaniu widziało już ponad 7000 osób.

 

Zobaczcie jak wyglądał nasz poprzedni spektakl, w skrócie:

https://youtu.be/7oflrdcpfVQ


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 30

UZ
Michał Zwierzyński
100 zł
AA
Alicja Apanowicz
75 zł
JP
JoannaP
70 zł
G
Gavron
70 zł
SK
Szymon Krzysztoszek
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
M
Magda
55 zł
EP
Emilka
50 zł
AN
Anna Nowaczewska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Marszałkowska 98-100, 00-001

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 086 zrzutek

i zebrali

620 166 800 zł

A ty na co dziś zbierasz?