id: s5fwbz

Odkłamujemy historię zbrodni w Jedwabnem! [Organizacja wydarzenia - rocznicy niemieckiej zbrodni]

Odkłamujemy historię zbrodni w Jedwabnem! [Organizacja wydarzenia - rocznicy niemieckiej zbrodni]

Nasi użytkownicy założyli 1 188 264 zrzutki i zebrali 1 251 006 351 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Absurdalne roszczenia wysuwane ze strony środowisk żydowskich skupionych wokół "Przedsiębiorstwa Holokaust" stanowią zagrożenie dla naszej państwowości – nie tyle nawet dla losu następnych kadencji, co losu następnych pokoleń – rujnując finansowo jej przyszłość i godnościowo jej przeszłość. „Bez jasnych działań ze strony polskiego rządu to zagrożenie zostanie bardzo mocno skonkretyzowane na przestrzeni najbliższej dekady. I wtedy, zapewne to będzie jeszcze moment dla Polski bardzo krytyczny w zakresie polityki globalnej, bo tego typu roszczenia mogą dostać ochronę międzynarodową wtedy, kiedy będzie można wymusić na Polsce zgodę na ich uznanie. Takie wymuszenie będzie wymagało, aby Polska była w tak trudnej sytuacji, by uznała, że zgoda na roszczenia jest mniejszym złem” – słowa prezesa Ordo Iuris Jerzego Kwaśniewskiego z 2019 wypowiedziane w naszym filmie „Powrót do Jedwabnego”, to memento – od tamtej pory rzeczywistość wokół nas dramatycznie przyspieszyła i dziś jesteśmy w punkcie, w którym nie chcieliśmy się znaleźć. 


Idea Polin – bo do tego sprowadza się cel wydumanych roszczeń, których nie będziemy w stanie spłacić – to zagrożenie, które realizuje się w ciszy, dla zdecydowanej większości w sposób niezauważalny, bo ukazanie go, to prawda zbyt prawdziwa, by o niej opowiadać. Jesteśmy zdeterminowani, by zmierzyć się z tym zagrożeniem – niezwykłym i niepokojącym, opatrzonym klauzulą tajemnicy i najwyższej tajności, skrywającym kuluary wielkiej mistyfikacji, jaką stanowi prowadzona przez "Przedsiębiorstwo Holokaust" długofalowa i podstępna "gra" zmierzająca do pisania historii na nowo, a w konsekwencji – do ruiny naszego kraju.


Pragniemy odsłonić kulisy tej "gry", jej przyczyny i skutki, a także mechanizmy kłamstw, dla których "paliwem" jest ustawa Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST Act), znana jako Ustawa 447, a fundamentem zbrodnia w Jedwabnem, która dla świata stała się rozpoznawalnym symbolem rzekomego polskiego nazizmu i rzekomych polskich zbrodni popełnianych na Żydach. 


W Państwa ręce oddajemy decyzję, czy to, że tak jest, oznacza, że tak być musi.


Drodzy Czytelnicy, Szanowni Państwo,


przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad przygotowaniem wydarzenia, jakiego dotąd nie było, a którego realizację niniejszym ogłaszamy. 10 lipca br. – w rocznicę zbrodni Niemców na Żydach, kłamliwie przypisywanej Polakom – organizujemy w Jedwabnem całodniowe wydarzenie – niezwykłe spotkanie. Opodal miejsca kaźni wydzierżawiliśmy teren, który planujemy kupić. Zamiarem naszym – Ruchu Obrony Polaków – jest, by na kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń stanął tu pomnik wszystkich ofiar zbrodni w Jedwabnem: tych z lat 1939-1941, gdy w skutek donosów Żydów i przy ich współpracy Sowieci wymordowali i wywieźli na Wschód tysiące polskich mieszkańców Jedwabnego i okolic – oraz tych z lat 1941-1945, gdy zbrodni na Polakach i Żydach dokonywali Niemcy. Pomnik, to element drogi, którą podążamy, a która ma doprowadzić do celu, jakim jest zakończenie instrumentalnego wykorzystywanie tragedii – do ekshumacji w Jedwabnem. To absolutnie konieczne, by zakopaną – dosłownie i w przenośni – prawdę o tamtych tragicznych czasach wydobyć na światło dzienne. Drogę tę rozpoczęliśmy przed trzema laty filmem „Powrót do Jedwabnego”, a kolejny na niej krok postawimy w lipcu br. 


5CaOAJhupYBYZYFA.png

Tegoroczne wydarzenie rozpoczniemy 9 lipca o godzinie 17 00 spotkaniem w nieodległej Łomży (o szczegółach będziemy informować), skąd nazajutrz – 10 lipca – przemieścimy się do Jedwabnego. 


Tu odbędzie się clou wydarzenia, według harmonogramu:


9.00 – 10.00

polowa Msza Święta w intencji wszystkich zamordowanych i wywiezionych mieszkańców Jedwabnego i okolic w latach 1939-1945.


10.00 – 11.00

wystąpienia – ze sceny z nagłośnieniem – przedstawicieli Ruchu Obrony Polaków: Wojciecha Sumlińskiego i Rafała Piecha – współzałożycieli Ruchu – oraz Piotra Zwiefki, rzecznika ROP.


11.00 – 15.00

prelekcje dr Ewy Kurek, Leszka Żebrowskiego, mjr Tomasza Budzyńskiego, prof. Małgorzaty Grupy (która kierowała pracami ekshumacyjnymi w Jedwabnem, przerwanymi w skutek żądań rabina Michaela Schudricha) oraz wspomnienia ostatnich świadków niemieckiej – a przypisywanej Polakom – zbrodni w Jedwabnem. 


Podane godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec pewnemu przesunięciu, wynikającemu z uroczystości żydowskich – odprawianych przy pobliskim miejscu tragedii – które pragniemy uszanować. Na czas tych uroczystości planowane są – w namiocie plenerowym – rozmowy kuluarowe, zakup oraz podpisywanie książek, z którymi przybędą prelegenci (na tę okoliczność, a także na wypadek nadmiaru słońca bądź deszczu organizatorzy rozstawią dwa plenerowe namioty) – oraz połączona z dyskusją prezentacja na telebimie filmu pt. „Powrót do Jedwabnego” (w drugim namiocie – w którym organizatorzy ustawią ok. 150 krzeseł).  


15.00 – 17.00

rozmowy kuluarowe, zakup oraz podpisywanie książek, z którymi przybędą prelegenci. 

17.00 – 17.30

zakończenie. 


Aby zorganizować całe to wydarzenie, jakiego w tym miejscu jeszcze nie było, wraz z niezbędną infrastrukturą (sceną, telebimem, nagłośnieniem, namiotami plenerowymi, etc), kosztami dojazdu i pobytu prelegentów oraz przygotowaniem terenu pod wydarzenie i - UWAGA(!), RZECZ ABSOLUTNIE KLUCZOWA: wykupieniem tego terenu, tak by w tym miejscu powstała ALEJA PAMIĘCI uwieczniona POMNIKIEM, który po latach kłamstw w symboliczny sposób położy im kres i upamiętni prawdę o wydarzeniach z lat 1939-1945 - potrzebujemy wsparcia jedynego "Szefa", jakiego mamy i jakiego chcemy mieć, a którym jest Opinia Publiczna. 


wsCWoXgmDzsnIT5r.png


Od tego zależy, czy po zrealizowaniu filmu „Powrót do Jedwabnego" uda nam się zorganizować tegoroczne, ze zrozumiałych względów niezwykle trudne, przedsięwzięcie i tym samym wykonać kolejny, bardzo ważny, krok do ekshumacji w Jedwabnem, która jest kluczowa dla postawieniu tamy kłamstwom stanowiącym zagrożenie dla naszej państwowości i losu następnych pokoleń – rujnujących godnościowo jej przeszłość i finansowo jej przyszłość.


stxVDZu6iNogRKkw.png

Wykonajmy ten krok razem, dając odpór kłamcom – w obronie naszej spuścizny i tożsamości, Bohaterów naszej przeszłości, w imię tego co tu i teraz, ale przede wszystkim w imię tych, którzy przyjdą po nas. W tej sprawie – jak w żadnej innej – przyszłość jest prologiem.

____________________


Wsparcie z zagranicy!

Wydarzenie POWRACAMY DO JEDWABNEGO to projekt realizowany w imieniu wszystkich Polaków - także tych mieszkających poza granicami RP.

Portal zrzutka.pl umożliwia 2 sposoby wsparcia spoza granic naszego kraju:

1. PRZELEW MIĘDZYNARODOWY(SWIFT i IBAN)

Dane przelewu można uzyskać po wejściu w okno "wpłać" i wybraniu płatności przelewem tradycyjnym.

2. KARTA PŁATNICZA/KREDYTOWA

Poprzez wybranie ikony kart MasterCard/Visa lub Masterpass lub Visa Checkout.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1272

preloader

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • Andrzej O.

  Dla Naszego wspólnego dobra jakim jest Ojczyzna

  1 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Ogromne podziękowania dla Pana Betlejewskiego. Miałem wcześniej wpłacić ale oczywiście wyleciało z głowy. Dziękuję p. Betlejewskiemu za przypomnienie i motywację do PODWOJONEJ wpłaty.

  100 zł
 • TB
  Tomek Żyrardów

  Dobrze że Betlejewski nagłośnił akcję odkłamania historii, brawa dla organizatorów!

  100 zł
 • KG
  Krzysztof Grabowiecki

  Nasz Naród jak lawa

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję za tak ważną inicjatywę!! Nie pozwólmy nikomu przepisywać historii naszej pięknej Polski.
  Odwiedzę Jedwabne przy następnej wizycie w Polsce. Pozdrawiam z Australii.

  300 zł