Opis zrzutki

JESTEŚMY JUŻ NA FINISZU , ALE DALEJ POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY NA DOKOŃCZENIE REMONTU. Największa i jedna z najbardziej malowniczych jednostek na polskim śródlądziu. Jest ozdobą, a także uczestnikiem wielu imprez organizowanych na szlaku wielkich jezior mazurskich, obiektem transmisji telewizyjnych, statkiem komisji sędziowskich w regatach, pokładem koncertów pieśni żeglarskich, rejsów turystycznych i szkoleniowych.

W dyspozycji naszego klubu jest "Biegnąca po falach" - jacht należący do legendy Wielkich Jezior Mazurskich, od 40 lat uosabiający siłę tradycji żeglarskich w Polsce i piękno tego sportu. Jacht ten jest największą jednostką żaglową pływającą po polskich jeziorach. Z racji typu ożaglowania kojarzy się ze złotą epoką żeglarstwa utrwaloną w stereotypach odbioru przez reprodukcje starych sztychów, ilustracje i obrazy. Zaprojektowany i zbudowany przez członków Yacht Klub Polski Lublin w 1977 r. Jednostka ma (prawie 20 m długości całkowitej) i jest wykonana z drewna, posiada dwa maszty, trzy żagle rejowe, pływa w ożaglowaniu brygantyny i robi piorunujące wrażenie.

Podczas wieloletniej pracowitej żeglugi, dziesiątki młodych adeptów żeglarstwa stawiających swoje pierwsze żeglarskie kroki, przewinęło się przez pokład "Biegnącej po falach". Szczególne miejsce zajmują Zielone Szkoły. Znane, nie tylko polskie firmy organizują rejsy integracyjne dla swoich pracowników. Rejsy szkoleniowe i turystyczne wypełniają praktycznie cały żeglarski sezon. Ale swoje miejsce znajdują też miłośnicy żeglarstwa w rejsach rodzinnych. A kilka pokoleń naszych Klubowiczów z satysfakcją "szlifuje" swoje umiejętności żeglarskie co roku, niektórzy uparcie od kołyski. "Brygaśka" uczestniczy w wielu mazurskich imprezach, koncertach, produkcjach i audycjach filmowych, Zlotach Old Timer"ów. Startuje także w regatach. Można na Niej żeglować w rejsach weekendowych, jedno lub dwu tygodniowych, od końca kwietnia do połowy listopada.

Po czterdziestu latach żeglowania, Biegnąca przyjechała do Lublina. Przyjazd wiąże się z koniecznością remontu naszego Lubelskiego Żaglowca. Jest to ostatnia chwila kiedy możemy uratować tą piękną jednostkę. Sklejkowemu kadłubowi dała się we znaki woda. Trzeba dokonać niezbędnych wymian, uzupełnień i stopniowo( pokryć go laminatem) przejść w kadłub plastikowy (laminat). Potrzebujemy wsparcia na kosztowny i konieczny remont. Na ten cel potrzeba około 100 000 tys. zł. …

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 103

MG
Monika grabarczyk
2 020 zł
TW
Tadeusz Wrzos
1 500 zł
MK
Maciej Kielasiński
1 000 zł
RK
Rafał Kamiński
1 000 zł
TW
Tadeusz Wrzos
1 000 zł
RK
Rafał Kamiński
1 000 zł
BM
Bartosz Mitrut
1 000 zł
DG
Dariusz Gutek
1 000 zł
P
Paweł Śliwiński
1 000 zł
ML
M. L.
750 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

Naklejka z wizerunkiem Biegnącej Po Falach

wybrano 7 razy (pozostało 993 z 1000)

Wpłać 50 zł i więcej

Kubek z logo Biegnącej Po Falach

wybrano 16 razy (pozostało 84 z 100)

Wpłać 100 zł i więcej

Koszulka z logo Biegnącej Po Falach

wybrano 26 razy

Wpłać 1000 zł i więcej

Miejsce na tygodniowym rejsie Biegnącej Po Falach

wybrano 7 razy

Nasi użytkownicy założyli

677 211 zrzutek

i zebrali

437 860 385 zł

A ty na co dziś zbierasz?