id: s7edkb

Generalny Remont "Biegnącej Po Falach"

Generalny Remont "Biegnącej Po Falach"

20 127 zł 
z 100 000
20%
zakończona
31.05.2019r
103
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 4 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 957 414 zrzutek i zebrali 964 017 581 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

JESTEŚMY JUŻ NA FINISZU , ALE DALEJ POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY NA DOKOŃCZENIE REMONTU. Największa i jedna z najbardziej malowniczych jednostek na polskim śródlądziu. Jest ozdobą, a także uczestnikiem wielu imprez organizowanych na szlaku wielkich jezior mazurskich, obiektem transmisji telewizyjnych, statkiem komisji sędziowskich w regatach, pokładem koncertów pieśni żeglarskich, rejsów turystycznych i szkoleniowych.

W dyspozycji naszego klubu jest "Biegnąca po falach" - jacht należący do legendy Wielkich Jezior Mazurskich, od 40 lat uosabiający siłę tradycji żeglarskich w Polsce i piękno tego sportu. Jacht ten jest największą jednostką żaglową pływającą po polskich jeziorach. Z racji typu ożaglowania kojarzy się ze złotą epoką żeglarstwa utrwaloną w stereotypach odbioru przez reprodukcje starych sztychów, ilustracje i obrazy. Zaprojektowany i zbudowany przez członków Yacht Klub Polski Lublin w 1977 r. Jednostka ma (prawie 20 m długości całkowitej) i jest wykonana z drewna, posiada dwa maszty, trzy żagle rejowe, pływa w ożaglowaniu brygantyny i robi piorunujące wrażenie.

Podczas wieloletniej pracowitej żeglugi, dziesiątki młodych adeptów żeglarstwa stawiających swoje pierwsze żeglarskie kroki, przewinęło się przez pokład "Biegnącej po falach". Szczególne miejsce zajmują Zielone Szkoły. Znane, nie tylko polskie firmy organizują rejsy integracyjne dla swoich pracowników. Rejsy szkoleniowe i turystyczne wypełniają praktycznie cały żeglarski sezon. Ale swoje miejsce znajdują też miłośnicy żeglarstwa w rejsach rodzinnych. A kilka pokoleń naszych Klubowiczów z satysfakcją "szlifuje" swoje umiejętności żeglarskie co roku, niektórzy uparcie od kołyski. "Brygaśka" uczestniczy w wielu mazurskich imprezach, koncertach, produkcjach i audycjach filmowych, Zlotach Old Timer"ów. Startuje także w regatach. Można na Niej żeglować w rejsach weekendowych, jedno lub dwu tygodniowych, od końca kwietnia do połowy listopada.

Po czterdziestu latach żeglowania, Biegnąca przyjechała do Lublina. Przyjazd wiąże się z koniecznością remontu naszego Lubelskiego Żaglowca. Jest to ostatnia chwila kiedy możemy uratować tą piękną jednostkę. Sklejkowemu kadłubowi dała się we znaki woda. Trzeba dokonać niezbędnych wymian, uzupełnień i stopniowo( pokryć go laminatem) przejść w kadłub plastikowy (laminat). Potrzebujemy wsparcia na kosztowny i konieczny remont. Na ten cel potrzeba około 100 000 tys. zł. …

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne

Naklejka z wizerunkiem Biegnącej Po Falach

20 zł

Kupione 7 z 1000

Zakończona
Inne

Kubek z logo Biegnącej Po Falach

50 zł

Kupione 16 z 100

Zakończona
Inne

Koszulka z logo Biegnącej Po Falach

100 zł

Kupione 26

Zakończona
Inne

Miejsce na tygodniowym rejsie Biegnącej Po Falach

1000 zł

Kupione 7

Zakończona

Wpłaty 103

TW
Tadeusz Wrzos
MG
Monika grabarczyk
2 020 zł
BM
Bartosz Mitrut
1 000 zł
DG
Dariusz Gutek
1 000 zł
MK
Maciej Kielasiński
1 000 zł
ML
M. L.
750 zł
MC
Joanna Cieślak
700 zł
KC
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków