id: s7gbcy

Ambulans dla Ukrainy - LR ONLY 2022 - dar Uczestników

Ambulans dla Ukrainy - LR ONLY 2022 - dar Uczestników

60 001 zł 
z 40 000 zł
150%
zakończona 24.07.2022r
102 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Małe podsumowanie...

  Pomysł na zrzutkę powstał na przełomie marca i kwietnia, już po zakupie ambulansu, oznaczonego na mojej prywatnej liście numerem 1, sfinansowanego przy wsparciu Jurka, Michała i Maćka. I prawdę mówiąc zanim tę zarzutkę, która właśnie dzisiaj się kończy zorganizowałem, dzięki spontanicznemu wsparciu Bodka kupiłem kolejną (numer 2).

  Ta akcja miała sfinansować zakup trzeciej. Z definicji, czy bardziej z tytułu, miał to być dar od Uczestników Zlotu LR Only, który zawsze organizujemy przy dużym wsparciu Przyjaciół - Landroverowców - w drugi weekend lipca. Ale ruszyła tak błyskawicznie, głównie dzięki niesamowitemu zaangażowaniu spadochroniarzy i ludzi dobrej woli skupionych wokół strefy SkyCamp (lotniska Kobylnica i Bednary koło Poznania), że po kilku tygodniach pojawił się ambulans z numerem 3.

  Ponieważ część Uczestników Zlotu dopiero na imprezie dowiedziała się więcej, spotkała się z Arkiem Pawełkiem, który "jedynką" ewakuował z Ukrainy chorych wymagających transportu na leżąco i o tym ze sceny również opowiedział, postanowiłem wydłużyć aż do dzisiaj czas aktywności tej zbiórki. I muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że pójdzie aż tak dobrze! Tak dobrze, że już jest ambulans numer 4!

  Na oba zakupione ze zrzutki pojazdy wydałem 58.000,- złotych. To sprzęt używany, więc trzeba było zrobić solidne przeglądy - tu wielkie podziękowanie dla firmy Auto Serwis Skórzewo KM-CAR pod pod Poznaniem za super sprawną robotę i mega łaskawość w jej wycenie - płaciłem głównie za części i śladowo za robociznę - to piękny wkład w tę akcję pomocy Ukrainie.

  Cała operacja to jeszcze koszty paliwa (a do zrobienia kilka tysięcy km łącznie z powrotem kierowców do domów, przerejestrowania na tablice eksportowe, odprawy celnej, wyżywienia... to wszystko biorę na siebie, żeby dopiąć ten temat do końca.

  Nie sposób wszystkich wymienić, by nikogo w tym łańcuchu ludzi dobrej woli nie pominąć, więc w imieniu obdarowanych bardzo serdecznie wszystkim Wam dziękuję.

  Na początku sierpnia jedziemy dostarczyć ambu 2 i ambu 4 (jedynka i trójka dowieziona została na przełomie czerwca i lipca), wrócimy z nową wiedzą i z pewnością z nowym zapotrzebowaniem, wiec na pewno pojawi się też kolejna zrzutka celowa o czym będę trąbił głośno w mediach społecznościowych!

  Póki co, by nie było "pustych przebiegów" zbieramy rzeczy dla odzyskanej spod marcowej okupacji wsi Andriivka (obwód kijowski): wszelkie drobne wyposażenie domu, kuchni, warsztatu - talerze, sztućce, drobny sprzęt AGD, narzędzia ręczne i elektryczne - to wszystko może być używane w stanie zdatnym do spełniania swoich funkcji.

  Jeśli ktoś coś ma to podrzućcie do dowolnego oddziału firmy Landstore.pl albo dajcie znać, spróbujemy zorganizować odbiór.

  Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie tej idei!

  Kłaniam się nisko!

  Paweł Molińskin80563ced614e671.jpeg


  Czytaj więcej
 • vb70bd449c4f1c95.jpeg

  Drugi ambulans zakupiony!!! Brawo WY!!! Bardzo bardzo dziękuję!

  Teraz szybki przegląd i naprawa hamulców, doposażenie, tankowanie i na początku sierpnia jedziemy dostarczyć tę karetkę do szpitala wojskowego! Oczywiście będzie wypełniona po dach wieloma dobrami!! Dziękuję raz jeszcze!

  Pomagamy - to maraton!

  Czytaj więcej
 • Kochani!

  Powoli czas na małe podsumowanie.

  Zebrana kwota (na ten moment 45.600,- zł) pochodzi z trzech kategorii Zrzutkowiczów:

  9.758,- zł wpłacili Uczestnicy/Sympatycy Zlotu LR Only 2022

  30.382,- zł wpłacili Spadochroniarze i Sympatycy Strefy SkyCamp (zdecydowany LIDER!!!!)

  5.460,- wpłacili Rodzina, Przyjaciele i Kumple przysłowiowego królika, czyli organizatora zrzutki :)

  Z tych pieniędzy już został zakupiony za 33.000,- zł ambulans i trochę medycznego wyposażenia (ten ze zdjęcia ilustracyjnego zrzutki), co więcej, został dostarczony osobiście przeze mnie, 30 czerwca, na Ukrainę, do Szpitala Galicyjskiego w Haliczu.

  Pozostała kwota 12.600,- zł przeznaczona będzie na zakup kolejnego ambulansu. Na oku mam dwa do wyboru, oba w cenie poniżej 30.000,-

  I teraz uwaga! Jeśli uda się na tej zrzutce zebrać jeszcze co najmniej 10.000,- zł to ja dołożę resztę i kolejna karetka pojedzie na Ukrainę, tym razem na potrzeby przyfrontowego szpitala. Więcej szczegółów, z wiadomych względów, będę mógł podać po całej akcji ale popatrzcie na to: https://youtube.com/shorts/wpCPTuRN3JM?feature=share (nagrane podczas przekazywania pierwszej karetki zakupionej w marcu)

  To co? Do dzieła! Kto może niech dorzuci grosza, kto nie ma już środków, niech udostępnia i promuje, a komu cel nie pasuje - niech po prostu nie przeszkadza!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest zebranie funduszy na zakup, dokonanie niezbędnych napraw technicznych, zakup paliwa do używanego ambulansu (karetki medycznej), który przekażemy nieodpłatnie Służbie Zdrowia w Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich miłośników marki Land Rover, uczestników największego w Polsce Zlotu LR ONLY 2022 i wszystkich innych ludzi dobrej woli do wsparcia tego przedsięwzięcia!

Organizatorem zrzutki jest właściciel firmy Landstore.pl - główny sponsor zlotu LR ONLY 2022

Zdjęcie ilustracyjne przedstawia ostatni z ambulansów kupionych wspólnie z Przyjaciółmi przez Landstore.pl w tym samym celu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 102

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 813 zrzutek

i zebrali

809 854 412 zł

A ty na co dziś zbierasz?