id: s88738

III Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA

III Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA

520 zł 
z 5 950 zł
8%
zakończona 05.09.2021r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Choć historia animowanego dokumentu (animadoc) ma ponad 100 lat, to jednak dopiero w ostatnim czasie stał się on niezwykle popularnym gatunkiem. Pierwsza edycja festiwalu poświęconego tylko i wyłącznie animowanym dokumentom odbyła się w 2019 w Liverpool. Po "pandemicznej" edycji w 2020 w Łodzi, w końcu festiwal zacumuje w Gdańsku. W dn. 24-26 września 2021 w gościnnych dokach Łaźni i ASP odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA na którego złożą się: konkurs krótkometrażowych animowanych dokumentów z nagrodą publiczności (52 filmy z 31 krajów), międzynarodowa konferencja naukowa online/offline, specjalny program PANDEMICZNYCH ANIMACJI, oraz polska premiera pełnometrażowego animowanego dokumentu z Indonezji - KOSONG. Wszystkie filmy prezentowane będę tylko z angielskimi napisami. Strona festiwalu:  www.animadoc.pl


  ZOBACZ WYNIKI SELEKCJI


  Partnerem RISING OF LUSITANIA 2021 jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczenej Łaźnia, KinoPort i Miasto Gdańsk.


  l5319574329a83b4.png

  Czytaj więcej
 • Tak oto dopłynęliśmy do 2021 roku, kiedy to w końcu Lusitania zacumuje w Gdańsku (24-26 września 2021). Aktualnie jestem tuż przed ogłoszeniem programu i wyników selekcji konkursowej (w tym roku napłyneły 564 filmy z 74 krajów; nadal je oglądam i wybieram; efekty poznacie 18.08). Abstrakty wystąpień na konferencji naukowej napływają sukcesywnie z całego świata. Spot i plakat festiwalu, przygotowane jeszcze na przełomie 2019/2020 z myślą o niedoszłej gdańskiej edycji w 2020, zostały zaktualizowane i dostosowane do tegorocznego festiwalu. Swe gościnne doki ponownie otworzyły przed festiwalem Galeria Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, gdzie odbędą się projekcje, oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie będzie mieć miejsce konferencja naukowa poświęcona animowanemu dokumentowi. 


  Cały budżet planuję oprzeć na wsparciu społecznościowym oraz darowiznach. Zasadniczą jego część stanowić będą honoraria dla ludzi zaangażownych w festiwal na róznych jego etapach; ludzi, którzy pomagają mi w urzeczywistnieniu kolejnego festiwalowego marzenia: Agaty, odpowiedzialnej za konferencję naukową; Zuzy, która zrealizowała fantastyczny spot i plakat festiwalu; 3-osobowego Jury; i w końcu mnie, czyli Spiritus Movens całego przedsięwzięcia, odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie programu/konkursu, stronę internetową, promocję, spięcie wszystkich elementów w całość, czyli w III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA 2021.


  Budżet uwzględnia również druk plakatów oraz stworzenie nagród - statuetek Lusitanii, a następnie ich rozsyłkę po świecie, aby trafiły w ręce laureatów.


  i9a1927d12ece94f.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Siostra Festiwalu Animacji O!PLA - Lusitania, a ściślej Rising of Lustiania AnimaDoc Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony temu wyjątkowemu spotkaniu i kreatywnemu połączeniu dwóch wydawać by się mogło przeciwstawnych światów - animacji i dokumentu.


Podobne jak O!PLA, także Rising of Lusitania opiera się na wsparciu społecznościowemu widzów, dla których jest tworzona. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

E77 20, 80-853

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 9

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

E77 20, 80-853

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 118 zrzutek

i zebrali

808 731 981 zł

A ty na co dziś zbierasz?