id: s88738

III Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA

III Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA

520 zł z 5 950 zł
8%
zakończona 05.09.2021r
9 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Choć historia animowanego dokumentu (animadoc) ma ponad 100 lat, to jednak dopiero w ostatnim czasie stał się on niezwykle popularnym gatunkiem. Pierwsza edycja festiwalu poświęconego tylko i wyłącznie animowanym dokumentom odbyła się w 2019 w Liverpool. Po "pandemicznej" edycji w 2020 w Łodzi, w końcu festiwal zacumuje w Gdańsku. W dn. 24-26 września 2021 w gościnnych dokach Łaźni i ASP odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA na którego złożą się: konkurs krótkometrażowych animowanych dokumentów z nagrodą publiczności (52 filmy z 31 krajów), międzynarodowa konferencja naukowa online/offline, specjalny program PANDEMICZNYCH ANIMACJI, oraz polska premiera pełnometrażowego animowanego dokumentu z Indonezji - KOSONG. Wszystkie filmy prezentowane będę tylko z angielskimi napisami. Strona festiwalu:  www.animadoc.pl


  ZOBACZ WYNIKI SELEKCJI


  Partnerem RISING OF LUSITANIA 2021 jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczenej Łaźnia, KinoPort i Miasto Gdańsk.


  l5319574329a83b4.png

  Czytaj więcej
 • Tak oto dopłynęliśmy do 2021 roku, kiedy to w końcu Lusitania zacumuje w Gdańsku (24-26 września 2021). Aktualnie jestem tuż przed ogłoszeniem programu i wyników selekcji konkursowej (w tym roku napłyneły 564 filmy z 74 krajów; nadal je oglądam i wybieram; efekty poznacie 18.08). Abstrakty wystąpień na konferencji naukowej napływają sukcesywnie z całego świata. Spot i plakat festiwalu, przygotowane jeszcze na przełomie 2019/2020 z myślą o niedoszłej gdańskiej edycji w 2020, zostały zaktualizowane i dostosowane do tegorocznego festiwalu. Swe gościnne doki ponownie otworzyły przed festiwalem Galeria Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, gdzie odbędą się projekcje, oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie będzie mieć miejsce konferencja naukowa poświęcona animowanemu dokumentowi. 


  Cały budżet planuję oprzeć na wsparciu społecznościowym oraz darowiznach. Zasadniczą jego część stanowić będą honoraria dla ludzi zaangażownych w festiwal na róznych jego etapach; ludzi, którzy pomagają mi w urzeczywistnieniu kolejnego festiwalowego marzenia: Agaty, odpowiedzialnej za konferencję naukową; Zuzy, która zrealizowała fantastyczny spot i plakat festiwalu; 3-osobowego Jury; i w końcu mnie, czyli Spiritus Movens całego przedsięwzięcia, odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie programu/konkursu, stronę internetową, promocję, spięcie wszystkich elementów w całość, czyli w III Międzynarodowy Festiwal Animowanych Dokumentów RISING OF LUSITANIA 2021.


  Budżet uwzględnia również druk plakatów oraz stworzenie nagród - statuetek Lusitanii, a następnie ich rozsyłkę po świecie, aby trafiły w ręce laureatów.


  i9a1927d12ece94f.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Siostra Festiwalu Animacji O!PLA - Lusitania, a ściślej Rising of Lustiania AnimaDoc Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony temu wyjątkowemu spotkaniu i kreatywnemu połączeniu dwóch wydawać by się mogło przeciwstawnych światów - animacji i dokumentu.


Podobne jak O!PLA, także Rising of Lusitania opiera się na wsparciu społecznościowemu widzów, dla których jest tworzona. 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 9

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

E77 20, 80-853

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

741 514 zrzutek

i zebrali

525 487 762 zł

A ty na co dziś zbierasz?