id: s89apb

Elewacja kościoła w Parsęcku

Elewacja kościoła w Parsęcku

 
Piotr Domaros

Opis zrzutki

  • przez ostatnie lata remontowaliśmy wnętrze naszej świątyni i jesteśmy na finiszu, już widzimy wykończenia wnętrza - wnętrze naszej świątyni jest piękne i godne miejsca, które ozdabia - a nam pozwala dostojniej się modlić...
  • teraz przyszedł czas na elewację
  • dzisiaj nasz kościół nie wygląda jak kościół a przecież ma on być znakiem obecności Boga pośród swojego ludu... Pan Bóg "daje" swoją obecności, ale miejsce obecności "daje" człowiek... dlatego nie może to być miejsce niegodne, niepiękne, nieszlachetne
  • ono musi przyciągać wzrok człowieka i pobudzać do wejścia w przestrzeń Bożej obecności
  • tak naprawdę to nie Pan Bóg potrzebuje świątyni, ale człowiek - każdy z nas, bo choć istnieje przekonanie, że z Bogiem można spotkać się wszędzie to nigdzie bardziej jak właśnie w pięknej świątyni...
  • zatem uczyńmy nasz kościół godny Boga, któremu nasi przodkowie zbudowali ten Dom - my o niego zadbajmy i na nowo uczyńmy pięknym

Lokalizacja

Komentarze 72

 
2500 znaków
Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez