id: s8b4hh

Pomóż dźwigać ciężary dnia codziennego.

Pomóż dźwigać ciężary dnia codziennego.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
21 282 zł z 120 000 zł
17%
337 dni do końca
447 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

 • Witajcie. Moi drodzy jestem niezmiernie wszystkim wdzięczna za okazane serce i wsparcie, za niezwykle miłe słowa zamieszczone w komentarzach. Z całego serca dziękuję.

  Nie udało się jeszcze osiągnąć zamierzonego celu ale nadal walczę.

  Życie napisało nieoczekiwany scenariusz, którego ani ja ani moi Rodzice nie przewidywaliśmy w najczarniejszych snach.

  Tato ciężko zachorował tej zimy, przeszedł dwie ciężkie operacje, było na tyle źle że nie dawano nam nadziei iż z tego wyjdzie.

  Bóg jednak chciał inaczej niż większość myślała. Tato wyszedł z tej opresji. Żyje co jest cudem, jest z nami i to najważniejsze.

  Choroba spowodowała bardzo duży uszczerbek w zdrowiu. W tej chwili nie może poruszać się o kulach z którymi był za Pan Brat i dawał radę chodzić. W obecnej sytuacji jest wózek inwalidzki który ułatwia Tacie poruszanie się po mieszkaniu.

  Pozostaje kwestia wyjścia na zewnątrz budynku, niestety dla samej mnie i mojej starszej Mamy nie do przeskoczenia.

  W dobie Pandemii pozostanie w domu było wskazane, jednak powoli życie wraca do normy i zaczynamy wychodzić z domów.

  Tato niestety nie może, nie dam rady wózkiem inwalidzkim razem z Tatą zjechać po schodach, sądzę że spadli byśmy oboje.

  Serce mnie boli, że nie mogę zagwarantować Tacie wyjścia w czysty teren aby organizm lepiej się regenerował po tak trudnych przejściach zdrowotnych.

  W obecnej sytuacji nie tyle mnie było by potrzebne krzesełko schodowe a mojemu kochanemu Tacie, który całe życie poświęcił aby zagwarantować mnie dobry start i godne życie.

  Teraz muszę zadbać o to aby miał godną starość i nie był skazany na zamknięcie w czterech ścianach. Trudnym jest dla mnie uzbieranie tak dużej kwoty na to krzesełko schodowe. Staram się jak mogę ale łatwo nie jest.

  Proszę, jeśli jeszcze mogę prosić, o dalsze wsparcie.

  Z trudem przychodzą mi te słowa bo nie zwykłam prosić o pomoc, zwłaszcza pomoc finansową.

  Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim którzy w taki czy inny sposób mnie wsparli.

  JESTEŚCIE WSPANIALI

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Cześć. Mam na imię Daria. Jestem osobą niepełnosprawną, aktywną zawodowo. Urodziłam się bez przedramion i części chwytnych dłoni. Niepełnosprawność nie jest dla mnie przeszkodą, nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudne do wykonania. Bardzo chciałabym zebrać środki finansowe na krzesełko schodowe (rodzaj windy) - to właśnie jedna z rzeczy niemożliwych, dla mnie trudna do wykonania ale możliwa. Zwracałam się z prośbą o dofinansowanie do PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) oraz do Urzędu Miasta w Zabrzu, niestety w obydwu jednostkach spotkałam się z odmową. Powodem odmowy jest brak środków finansowych. Zaproponowano mi pozyskanie funduszy na ten cel przy pomocy zbiórki, dlatego założyłam zrzutkę. Nie jest to dla mnie łatwą sprawą i psychicznie czuję się z tym okropnie. Jednak nie mam innego wyjścia. Nie stać mnie ani moich najbliższych na zakup tak drogiego sprzętu. Mieszkam z Rodzicami którzy są seniorami, Tata jest również osobą niepełnosprawną - porusza się o kulach, z roku na rok choroba się pogłębia. Krzesełko schodowe o torze krzywoliniowym lub platforma dla osób niepełnosprawnych to rodzaj windy poruszającej się po schodach. Z racji wieku moich Rodziców i ograniczeń które z tego wynikają jestem jedyną osobą zaopatrującą dom. Krzesełko schodowe umożliwiłoby mi transport sprawunków na drugie piętro w starym domu. Klatka schodowa nie ma windy i wszystkie zakupy czy rzeczy o większych gabarytach muszę wciągać na różne sposoby co jest dla mnie ogromnym problemem. W starej kamienicy stopnie schodów są bardzo wysokie. Bóle w stawach barkowych i ramionach są coraz częstsze czasem aż budzą mnie w nocy. Stwierdzono u mnie zmiany zwyrodnieniowo - przeciążeniowe całej obręczy barkowej. Zmiany obejmują stawy barkowe, obojczykowe oraz łopatki. Zwykle dzieci pomagają Rodzicom i ja też pomagam jak umiem. Nie mogę pozwolić na to aby sami dźwigali zakupy czy cokolwiek innego bo nie mogą ze względu na ich stan zdrowia. Jeśli i ja całkowicie nie będę mogła nosić ze względów zdrowotnych wówczas będzie to duży problem. Byłabym bardzo szczęśliwa mogąc położyć ciężkie sprawunki na krzesełku i idąc koło niego patrzeć jak wjeżdżają do góry. Pomóż spełnić moje marzenie, może kiedyś stanie się ono rzeczywistością i nie będę obciążona wnoszeniem. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas kiedy będę mogła odwdzięczyć się za dobroć serca. Miej serce i patrzaj w serce.

DOLCE VITA - Schody kręte

Bezpieczne pokonywanie schodów w wygodnej siedzącej pozycji, i to pokonywanie w łatwy sposób – to rozwiązanie proponowane przez Vimec, który zawsze zwraca uwagę na ważne dla klientów aspekty życia.W tym przypadku zaspokaja potrzeby osób starszych, które chcą nadal poruszać po swoim domu wygodnie i niezależnie od innych, oraz ich rodzin, które nie muszą martwić się czasowymi lub stałymi ograniczeniami w poruszaniu się ich bliskich po domu.

Dzięki swej niezawodności i jakości krzesełko Dolce Vita jest urządzeniem odpowiednim nawet dla wymagających klientów i skomplikowanych miejsc montażu, jak na przykład schody z wieloma biegami.

Krzesełko Dolce Vita jest odpowiednie do pokonywania schodów z zakrętami, do schodów ze zmiennym kątem nachylenia, a także do schodów z jednym biegiem schodowym, ale ograniczonym miejscem na parking, gdzie wymagane jest dodatkowe skrócenie toru i umieszczenie krzesełka jak najbliżej schodów.

Dodatkowym atutem Dolce Vita jest wygodne i eleganackie siedzisko, które wkomponuje się w każde otoczenie.

Dolce Vita zostało tak pomyślane, aby zajmowało jak najmniej miejsca na schodach i spocznikach.

Łatwe w obsłudze.Przyciski sterujące ruchem krzesełka są umieszczone na podłokietniku w taki sposób, aby były łatwe w obsłudze, podnóżek i siedzisko są składane również w prosty sposób – jednym ruchem nie wymagającym wysiłku. Krzesełko może być również odesłane na przystanek dzięki funkcjonalnym przystankowym kasetom sterującym.

Bezpieczne i wygodne dla każdego.Dolce Vita ma wszelkie zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi oraz osobom postronnym.Podnóżek jesy wykonany z anypoślizgowego materiału i wyposażony w czujniki na krawędziach, które zatrzymują krzesełko, jeśli w czasie jazdy napotka na jakieś przeszkody. Na końcowym przystanku siedzisko może się obrócić o 75 stopni ułatwiając osobie korzystającej zejście z krzesełka. Start oraz zatrzymanie jazdy są łagodne i płynne.Kolorystyka siedziska i toru obejmuje takie kolory, które łatwo dopasują urządzenie do kolorystyki domu.

Łatwe dopasowanie do ograniczonej przestrzeni.Nawet, jeśli mamy mało miejsca na krzesełko – to nie jest problem: siedzisko, podnóżek i podłokietniki składają się i zajmują mało przestrzeni.

Łatwy montażKrzesełko Dolce Vita cechuje się szybkim i łatwym montażem, bez potrzeby wykonywania prac budowlanych czy przeróbek schodów.

s8b4hh-695603e7.png

Krzesełko schodowe

s8b4hh-0bc3b455.png


Vimec– V65 (Platforma schodowa)

Pełne bezpieczeństwo i łatwość dostępu do wszystkich miejsc

publicznych i prywatnych dziękiplatformie schodowej o krzywoliniowym torze jazdy. Platforma schodowa V65 o krzywoliniowym torze jazdy (idealna w przypadku kilku biegów schodów) z podestem dla wózka inwalidzkiego jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na praktyczność i bezpieczeństwo. Platforma schodowa V65 doskonale nadaje się do instalacji na różnych biegach schodowych oraz spocznikach dzięki możliwości dostosowania toru jazdy do różnych kątów nachylenia schodów i spoczników.

DOPASOWANIE DO POTRZEB Platforma schodowa V64

jest dostępna w trzech wersjach: • standard - z podestem o ograniczonych wymiarach do instalacji na schodach i spocznikach o niewielkich wymiarach; • large - z większym podestem dla wózków wymagających szczególnie dużo miejsca; • extra large - z bardzo dużym podestem uwzględniającym rozmiary wózków oraz skuterów dla niepełnosprawnych

UNIWERSALNOŚĆ Montaż platformy schodowej V65 nie

wymaga żadnych robót architektonicznych w istniejącym obiekcie i nie narusza stylu wyposażenia wnętrz.

CICHE FUNKCJONOWANIE I OSZCZĘDNOŚĆ Dzięki zasilaczowi

najnowszej generacji, który umożliwia dużą oszczędność energetyczną, platforma V65 może doładować baterie podczas zjazdu, zachowując maksymalny standard wygody i cichej eksploatacji.

SKUTECZNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ Platforma schodowa V65

nadaje się do instalacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku dzięki rozwiązaniom zapewniającym trwałość i pracę również w trudnych warunkach klimatycznych.

TECHOLOGIA I WYGODA Platforma schodowa V64 posiada sterowanie

radiowe, skuteczne i nowoczesne mechanizmy zabezpieczające użytkowników platformy i osoby postronne, oraz chowane barierki aby maksymalnie zredukować miejsce zajmowane przez urządzenie podczas postoju.
s8b4hh-c8d8a5f.png

Platforma schodowa

s8b4hh-044ac64c.png

Platforma


Wpłacający 447

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
710 zł
 
Dane ukryte
520 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 662 zrzutki

i zebrali

378 318 732 zł

A ty na co dziś zbierasz?