Słuchanie Receptywne
Słuchanie Receptywne
Nasi użytkownicy założyli 1 226 050 zrzutek i zebrali 1 347 784 220 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Pomóż nam w organizacji Słuchania Receptywnego!🌾🌳🪵🌿
Zapraszamy do wsparcia wyjątkowego wydarzenia – Słuchania Receptywnego, czyli całonocnych koncertów muzyki ambientowej i eksperymentalnej. Twoje wsparcie umożliwi nam sfinansowanie honorariów dla artystów, zakup niezbędnego sprzętu oraz realizację całego przedsięwzięcia.
„Słuchanie receptywne” to wydarzenie będące efektem głębokiej inspiracji tak samą postacią, jak i twórczością Pauline Oliveros, pionierki muzyki elektronicznej. Jej koncepcja głębokiego słuchania (deep listening) zainspirowała nas do stworzenia przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli w pełni zanurzyć się w dźwiękach otaczającej natury i muzyki, rozwijając umiejętność intensywnego słuchania.
“"[...] w eseju The Contribiution of Women Composers z 1984 roku, Pauline Oliveros nakreśliła dwa modele kreatywności:
"(1) aktywna, nastawiona na cele kreatywność, wynikająca z myśli kognitywnej, celowa praca z materiałem i jego świadome kształtowanie, oraz
(2) kreatywność receptywna, gdzie artysta jest jak kanał, przez który materiał sam płynie i sam się kształtuje."
Wyważony proces twórczy, pisała (cytując Mozarta i Beethovena dla poparcia swojej tezy), używa obu wspomnianych trybów, społeczeństwo jednak ma skłonność do przypisywania wartości tylko pierwszemu z nich[...]”
„Głębokie słuchanie polega na zintensyfikowanym wsłuchiwaniu się we wszystko, co można usłyszeć, wprowadzeniu słuchacza w stan podwyższonej świadomości, umożliwiający mu dostrzeżenie konstytutywnych elementów pejzażu dźwiękowego, rozumianego jako zespół dźwięków docierających do odbiorcy z określonego otoczenia. Takie słuchanie nie ogranicza się do dźwięków muzycznych, lecz otwiera się na odgłosy natury, codziennego życia i myśli.”
Celem „Słuchania receptywnego” jest więc promowanie świadomego słuchania dźwięków otoczenia. Szczególnie istotne jest to w kontekście miejskiej przestrzeni i jej harmonijnego połączenia z naturą. Pragniemy zwrócić uwagę na świadome istnienie w mieście oraz jego soniczny wpływ na nasze ciała i umysły.
W szczególności chcemy podkreślić, jak ważną rolę odgrywa krajobraz dźwiękowy w przestrzeni niezanieczyszczonej hałasem.
PROGRAM
Data: sobota, 31 sierpnia 2024
Czas trwania: 21:00 - 10:00
Lokalizacja: Polana rekreacyjna na klifie w Babich Dołach przy ulicy Rybaków 4, blisko przystanku „Zielona - Kościół".
Wydarzenie ma formę nocnych koncertów muzyki ambientowej i eksperymentalnej, trwających między zachodem, a wschodem słońca. Planowana jest także instalacja dźwiękowa oraz spacer dźwiękowy po lesie, co pozwoli uczestnikom na pełne zanurzenie się w unikalnym doświadczeniu głębokiego słuchania. Ze względu na czas trwania wydarzenia, uczestnicy będą mieli możliwość przyniesienia koców/śpiworów i spania na polanie, wsłuchując się w subtelne dźwięki muzyki i natury, w myśl perfomansow Maxa Richtera. Wydarzenie zwieńczy poranna sesja medytacji i warsztaty z pracy z ciałem poprowadzone przez arteterapeutkę.
Wydarzenie powstaje przy pomocy stowarzyszenia Wiatr od morza (https://www.facebook.com/p/Wiatr-od-Morza-100072019998619/).
Więcej aktualnosci dostępnych na naszym instagramie:
https://www.instagram.com/sluchaniereceptywne?igsh=cnJzMjd6cGF6eHNn&utm_source=qr
Przyłącz się do nas i wesprzyj niezależną sztukę, w której każdy może wziąć udział🐚
*Wstęp na wydarzenie jest wolny i dostępny dla uczestników w każdym wieku.
** autorką plakatu jest Zuza Rogala:
https://www.instagram.com/typez.co/
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!