id: s8ygu6

Opłata czynszu Hostelu Interwencyjnego i dalsze akcje charytatywne

Opłata czynszu Hostelu Interwencyjnego i dalsze akcje charytatywne

20 943 zł z 20 000 zł
104%
zakończona 30.04.2021r
267 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Młodzi ludzie ze społeczności LGBT+ są tą grupą,  która cierpi najbardziej w skutek nieodpowiedzialnych słów padających w przestrzeni publicznej i przyzwoleniu na przemoc. 

Według danych KPH za lata 2015-2016 aż 69,4 % tęczowej młodzieży miała myśli samobójcze, a 49,6% objawy depresji. Można założyć, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, a przynajmniej nie na lepsze- zwłaszcza teraz, w trakcie pandemii, gdy dostęp do specjalistów jest jeszcze bardziej utrudniony i wiele osób cierpi z powodu izolacji. 

Sztucznie kreowana niechęć wobec środowiska LGBT+ powoduje nie tylko akty agresji słownej i fizycznej, ale także sytuacje skrajne, w których młode osoby są wyrzucane z domów przez własne rodziny z uwagi na swoją orientacją seksualną lub tożsamość płciową. 

Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której młode osoby zagrożone przemocą otrzymają nie tylko dach nad głową, ale również niezbędną pomoc psychologiczną- tak powstał hostel interwencyjny w Łodzi, który bez wsparcia finansowego z zewnątrz, wyłącznie ze środków społecznych, działa już od czerwca 2020.

yb770c5065a6fcae.jpegn68308b874b3816d.jpegofc8cc500c61ce2c.jpegg5397f521b873a0b.jpeg

Wierzymy, że rzetelna edukacja może wiele zmienić, dlatego z pomocą ekspertów staramy się docierać do jak najszerszego grona osób, obalając krzywdzące mity i stereotypy. W trakcie organizowanych przez Stowarzyszenie wywiadów,  wydarzeń edukacyjnych i paneli dyskusyjnych wraz ze specjalistami z dziedziny mi. prawa, seksuologii czy edukacji wspólnie staramy się znaleźć najlepsze sposoby na propagowanie rzetelnej wiedzy i rozwiązanie najbardziej palących problemów.

Zdajemy sobie jednak również sprawę z tego, że nie tylko osoby ze społeczności LGBT+ są narażone na wykluczenie, dlatego przynajmniej raz w miesiącu wchodzimy na Piotrkowską z żywnością i odzieżą dla osób potrzebujących i w kryzysie bezdomności. Nasze działania charytatywne w okresie pandemii pozwoliły zapewnić wielu osobom w trudnej sytuacji ciepły posiłek, leki czy niezbędne środki higieniczne.

Działamy ponad wszelkimi podziałami z każdym, kto jest otwarty na drugiego człowieka- w tym z osobami publicznymi i przedstawicielami różnych kościołów- ponieważ wrażliwość na potrzeby najsłabszych jest tym, co łączy, bez względu na nasze osobiste przekonania czy światopogląd. 

pff3cdbc33b6bc80.jpegt37dbc29e0635939.jpegb1e4b41fe36cbf25.jpego8d32b3b9d491e19.jpeg

Jako społeczność w różny sposób walczymy o to, w co wierzymy, ale cel jest wciąż ten sam: chcemy godnego i bezpiecznego życia dla każdego Polaka, niezależnie od tego kogo kocha lub w co wierzy.

Dlatego nie boimy się prosić o pomoc w realizacji naszych inicjatyw. Chcemy pomagać dalej, ponieważ zdajemy sobie sprawę ze skali potrzeb. 

Wszystko, co robimy- oprócz pracy i zaangażowania- wymaga jednak niemałych środków, ponieważ samo utrzymanie hostelu i jego podopiecznych to koszt minimum 5000 złotych miesięcznie. Jako młode Stowarzyszenie nie otrzymujemy na razie żadnych grantów ani dofinansowania,więc każdy kolejny miesiąc jest dla nas wyzwaniem.

Każda i każdy z Was może pomóc nam zmieniać rzeczywistość wielu osób na lepsze wspierając nasze działania- nie bądźmy obojętni i wspólnie pokażmy, jak wiele może zdziałać otwartość na drugiego człowieka.


Edycja: Kochani! Takiego odzewu żeśmy się nie spodziewali ❤ Dzięki Wam nie tylko udało się nadrobić zaległości czynszowe za marzec, ale także opłacić czynsz hostelu za kwiecień, maj i czerwiec. Udało się również zorganizować śniadanie wielkanocne i mamy środki na najbliższą akcję pomocową dla potrzebujących, którą planujemy 14 kwietnia. Tego dnia obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych, więc chcemy go uczcić ciepłym posiłkiem dla potrzebujących na Piotrkowskiej.

Każde dodatkowe środki, które uda nam się zebrać, zostaną przeznaczone na dalsze utrzymanie hostelu, kolejne akcje charytatywne i niezbędne wsparcie dla naszych podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy! ❤

n7f0296314d485f4.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 267

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AC
Anna
100 zł
KJ
janka
20 zł
EK
Ewa K
300 zł
MD
Mirella
50 zł
MM
Robaku
5 zł
K:
Kasia
20 zł
AS
Anna Richardson
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Henryka Sienkiewicza 67, 90-009

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

744 180 zrzutek

i zebrali

529 366 448 zł

A ty na co dziś zbierasz?