id: sabbab

Budowa sali rekreacyjnej dla dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym

Budowa sali rekreacyjnej dla dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym

Nasi użytkownicy założyli 1 187 530 zrzutek i zebrali 1 249 022 358 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Wojsce, który jest specjalną placówką niepubliczną dla chłopców z zaburzeniami zachowania. W Ośrodku obecnie przebywa 68 wychowanków. Są to chłopcy w wieku od 8 do 16 lat z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na zagrożenie niedostosowaniem społecznym. Wielu z nich pochodzi ze skrajnie patologicznych środowisk niewydolnych wychowawczo i częstokroć nasza placówka jest dla nich jedyną możliwością godnego startu w dorosłe życie społeczne. Ośrodek stara się im zapewnić jak najbogatszą ofertę edukacyjną i rekreacyjną. Wymaga to nie tylko sporego nakładu pracy i poświęcenia, ale także środków pieniężnych, aby wychowankowie czuli się u nas jak najlepiej. Pobyt w ośrodku jest nieodpłatny. Rodzice bądź opiekunowie prawni naszych podopiecznych wnoszą jedynie opłaty za posiłki w stołówce ośrodka równą wysokości kosztów surowca przeznaczonego na wyżywienie.

Naszym marzeniem jest dokończenie budowy i wyposażenie sali rekreacyjnej dla wychowanków. Byłaby ona wielkim wsparciem w procesie oddziaływania wychowawczego z tego względu, że nasi chłopcy to z reguły dzieci z podwyższonym syndromem nadpobudliwości psychoruchowej. Zapewnienie im całorocznego zaplecza sportowego, możliwość organizacji zawodów i turniejów sportowych skutkowałoby łatwiejszym obniżeniem poziomu nadmiernych i negatywnych emocji, a oddziaływania wychowawcze przyniosłyby większy skutek. Sport to zdrowie, jak również uczy pokory. Natomiast naszym celem jest, aby chłopcy wyszli od nas z wartościami godnymi naśladowania w życiu. Utrzymanie wysokiego poziomu nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technik to dla nas ogromne obciążenie finansowe. Często brakuje nam również pieniędzy na opał, konieczne naprawy i bieżące rachunki.

Mamy nadzieję, że znajdzie się jakaś możliwość, by wesprzeć nasz ośrodek i tym samym pomóc naszym podopiecznym odnaleźć nadzieję na godne i wartościowe społeczne funkcjonowanie w dorosłym życiu. Z wdzięcznością przyjmiemy wszelką ofiarowaną nam pomoc.

Do takiej pomocy przyczynić mogą się darowane przez Państwa kwoty pieniężne, które pomogą nam w realizacji tego trudnego przedsięwzięcia, jakim jest budowa sali rekreacyjnej.

Z góry dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb i aktywne włączenie się w działania na rzecz potrzebującej młodzieży.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KJ
Krystyna Jaksik
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!