"Zło dobrem zwyciężaj" - zbiórka na renowację zniszczonych kościołów i pomników ID: sac35m

"Zło dobrem zwyciężaj" - zbiórka na renowację zniszczonych kościołów i pomników ID: sac35m

4 787 zł z 5 000 zł

95%

4 787 zł

4 787 zł

z 5 000 zł

23 godziny

23 godziny

do końca

86

86

wspierających
95%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1


 • My, stowarzyszenie Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie KoLiber, potępiamy akty wandalizmu, które miały miejsce w ciągu ostatnich dni, stanowiące przestępstwo w świetle prawa polskiego.

  Nie rzucamy słów i działamy. Nasza zbiórka pozwoliła zrealizować renowację zdewastowanej elewacji wschodniej oficyny klasztoru Sióstr Karmelitanki Bose Warszawa.

  Nie próżnujemy i pracujemy dalej❗️

  Zapraszamy inne organizacje pozarządowe i stowarzyszenia do włączenia się w akcję. Chcemy powołać specjalny zespół zajmujący się monitorowaniem, w których miejscach doszło do aktów dewastacji.

  ➡️ https://www.facebook.com/events/271032287602553/

  ➡️ https://www.facebook.com/groups/364841588272307

  Twoje działanie ma znaczenie!

  g07489fd4d050d40.pnge07489fd4d050d40.png
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

W ostatnich dniach w całej Polsce dochodzi do bezprecedensowych ataków na katolickie świątynie. Zdewastowano wiele budynków od wieków wpisanych w duchowy i kulturowy krajobraz naszej Ojczyzny. Ofiarami agresji stały się zabytkowe katedry, sanktuaria, kościoły, pomniki. Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie KoLiber, których działalność polega m.in. na podnoszeniu poziomu debaty publicznej, potępiają te akty wandalizmu, stanowiące przestępstwo w świetle prawa polskiego. Zachęcają jednocześnie do składania datków na rzecz przywrócenia uszkodzonym obiektom ich pierwotnego wyglądu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na profesjonalne czyszczenie zniszczonych elewacji kościołów i pomników. Jednocześnie zachęcamy inne organizacje pozarządowe i stowarzyszenia do włączenia się w akcję. 


Chcemy powołać specjalny zespół zajmujący się monitorowaniem, w których miejscach doszło do aktów dewastacji. Następnie, po uzyskaniu zgody osób odpowiedzialnych za opiekę nad świątyniami, będziemy koordynować osoby zajmujące się czyszczeniem zniszczonych elewacji, chodników itd. Stąd potrzebujemy środków finansowych, by móc zapewnić naszym wolontariuszom przejazd, czy zakup niezbędnych materiałów. 


Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej to organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych, którzy chcą brać aktywny udział w debacie publicznej. Projekty realizowane przez Stowarzyszenie, takie jak np. Namioty Wyklętych, mają na celu krzewienie w Polakach tożsamości narodowej, budowanie przywiązania do rodzimej tradycji, kultury i historii. Liczne debaty skoncentrowane wokół aktualnych problemów społeczno-gospodarczych, służą rozwojowi świadomego społeczeństwa obywatelskiego.


Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające głównie studentów i przedsiębiorców. KoLiber stawia sobie za cel: wspieranie ochrony własności, rządów prawa, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz silnego i bezpiecznego państwa. Stowarzyszenie prowadzi inicjatywę "KoLiber dla Życia" w ramach których zorganizował m.in. trzy ogólnopolskie trasy filmu "October Baby", konkursy plastyczne obrazujące piękno życia od poczęcia, czy deklarację ochrony życia poczętego, którą w 2020 roku podpisało 3 kandydatów na Prezydenta RP.

Wpłacający86

 
Dane ukryte
350 zł
MK
Mariusz Koper
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DK
Daniel Kufel
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŁC
Łukasz Ciesielski
100 zł
S
Sandra
100 zł
G
g.ufnalewska19
100 zł
PG
Paweł Guraj
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetny pomysł. Wasza postawa pomaga nie tracić ducha. Powodzenia!

  100 zł
 • BB
  Beata Bombała

  Dziękuję za bardzo potrzebną i ważną inicjatywę. Dobrze, że są też przyzwoici ludzie, tak jak Państwo.

  10 zł
 • Sylwia Łasicka

  Świetna robota, powodzenia! :)

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 290 zrzutek

i zebrali

332 378 611 zł


A ty na co dziś zbierasz?