id: sae3tu

Piotr Mitkiewicz ewakuacja rannych

Piotr Mitkiewicz ewakuacja rannych

Nasi użytkownicy założyli 1 065 786 zrzutek i zebrali 1 160 224 553 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • kNvv1j7MOfHEJ0fh.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiNazywam się Piotr Mitkiewicz, wróciłem do Polski po niemal roku wojny z Rosją. Za miesiąc znowu wracam na front.W tym czasie będę uczestniczył w wywiadach i zbiórkach pieniężnych by móc kupić najlepszy możliwy sprzęt do ewakuacji rannych i podtrzymania ich życia do czasu dojazdu do szpitala. Zbyt wiele osób umiera z powodu braku szybkiej ewakuacji rannego. Dwóch moich braci być może by przeżyło, gdybym miał większe możliwości techniczne. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o wsparcia mojej w jednostki ewakuacyjno medycznej. W trakcie walk na pierwszych liniach frontu wielokrotnie zmagałem się z podstawowym problemem, jakim była szybka ewakuacja rannych żołnierzy z pola walki i przetransportowanie ich pod właściwą opiekę lekarską.  

W trudnych warunkach ukraińskiego frontu taka ewakuacja składa się często z wielu etapów i trwa znacznie dłużej niż w warunkach choćby wojen w Iraku czy Afganistanie:

1. W grząskich terenach frontowych, gdzie niemożliwy jest dojazd ambulansu, trzeba ewakuować rannych na własnych rękach.

(z fundacją otwarty dialog zbieram na pojazd typu Buggy lub 6 kołowy quad, którym będę mógł pojechać na pierwszy front po rannych).

2. W drugim etapie ewakuacji ranni docierają do BTR (opancerzony pojazd kołowy)

3. Dopiero w tym etapie dojeżdżamy do ambulansów, gdzie są opatrywani przez medyków i transportowani do najbliższego szpitala polowego.

4. Stamtąd ranni są przewożeni do szpitali w Ukrainie na specjalistyczne leczenie.

5. Ponieważ w ukraińskich szpitalach często jest zbyt wielu rannych i za mało niezbędnego sprzętu, w wielu przypadkach ratunkiem dla rannych jest szybki transport do Polski.


moim celem jest zabezpieczenie rannych na każdym z powyższych etapów. Dlatego zbieramy pieniądze na stworzenie jednostki ewakuacyjno medycznej : 


 • Najlepszy pełny body armour dla całego zespołu,
 • Zapewnienie medykom możliwie komfortowych warunków  
 • Naprawy ambulansu i qadu, komplet zapasowych kół
 • Sprzęt i artykuły medyczne
 • Fundusze na przetransportowanie rannych do Polski (czasem lekarze w Ukrainie mają wybór ratować życie jednego żołnierza lub nogę drugiego. W tej sytuacji chciałbym zabierać rannego i ratować jego nogę).
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 124

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków