id: sah6r6

Wesprzyj Festiwal Hanami!

Wesprzyj Festiwal Hanami!

Nasi użytkownicy założyli 1 038 212 zrzutek i zebrali 1 109 603 586 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Chodźcie z nami na Hanami!


To hasło przyświeca Piknikowi Hanami już od ponad dekady. Piknik Hanami powstawał jako nieformalne spotkania entuzjastów kultury japońskiej na Polach Mokotowskich. W 2009 roku Fundacja Sakura zasadziła 18 drzewek japońskiej wiśni piłkowanej (Prunus serrulata Shirofugen), tym samym rozpoczynając tradycję naszego warszawskiego hanami.


Piknik zaczął nabierać rozmachu od 2010 roku, gdy organizacją najpierw z ramienia szkoły Sakura, potem jako szkoła RakuGaku, zajęła się prezes Fundacji Ikigai, Ewa Strebeyko.


Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu rokrocznie Piknik Hanami przyciągał coraz więcej uczestników i oferował ciekawsze, bardziej urozmaicone występy, warsztaty oraz stoiska. Odbyły się min. koncert Julii Bernard czy zespołu Wa-On, pokaz tańca tradycyjnego Hany Umedy, pokazy sztuk walki, fechtunku i łucznictwa japońskiego, warsztaty artystyczne, konkursy.

Ambasada Japonii regularnie obejmuje nasze wydarzenie honorowym patronatem co jest dla Festiwalu powodem do ogromnej dumy.


Wstęp na Hanami był, jest i chcemy aby w przyszłości nadal mógł być bezpłatny, gdyż łączy nas miłość do kultury Japonii i chcemy Wam ją przybliżać bez barier. Jest to w końcu główny cel statutowy Fundacji Ikigai, która jest organizatorem Pikniku Hanami, a którą tworzą pasjonatki kultury: Ewa Strebeyko ze szkoły językowej RakuGaku, Kasia Górska z InuGami Kimono, Kinga Owczarska z Wisteria Gardens oraz Rina Papadopulu z Kirin Kirie.


Festiwal Hanami finansowany jest w całości z opłat za stoiska wystawiennicze oraz przez sponsorów. Ceny stoisk staramy się trzymać na poziomie, który przyciągnie nie tylko wielkie firmy, ale też lokalnych pasjonatów, rękodzielników, osoby wyjątkowe. Wystawcy, którzy wzbogacają ofertę Festiwalu o miniwarsztaty i pokazy, nie płacą za stoiska. Dążąc do tego, aby oferta Festiwalu była na najwyższym poziomie pod względem merytorycznym, różnorodna i atrakcyjna dla Gości, niestety godzimy się z tym, że Festiwal Hanami nie przynosi Organizatorom zysku finansowego, a wręcz przeciwnie, generuje koszty.


Dlatego ośmielamy się zwrócić do Was z ogromną prośbą: jeśli doceniacie to, co dla Was robimy, jeśli odwiedzacie Festiwal Hanami z nadzieją na mnóstwo atrakcji kulturowych i brak komercyjnego charakteru, jeśli chcielibyście, żeby w przyszłości Hanami właśnie takie pozostało – skupione na drobnych wystawcach, rękodzielnikach, artystach i pasjonatach kultury japońskiej, WESPRZYJCIE HANAMI FINANSOWO. 😊 Liczy się każda złotówka!

Celem zbiórki jest pokrycie opłat za wynajem terenu Parku Agrykola, namioty, scenę, nagłośnienie i inne koszty organizacji Festiwalu. Jako Fundacja nie pobieramy za organizację żadnego wynagrodzenia. Ewentualne nadwyżki finansowe będą w całości przeznaczone na cele statutowe Fundacji Ikigai, czyli przede wszystkim na organizację Festiwalu Hanami w kolejnych latach. Dziękujemy!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PC
Patrycja Chorobik
ukryta
PP
Patryk Pobudkiewicz
20 zł
MB
Marcin
50 zł
MA
Magda
30 zł
AO
Aoi
ukryta
MI
MIlena
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
UK
Ula Kuleta
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!