id: 37mrc3

OSP Olszowice: wsparcie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

OSP Olszowice: wsparcie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

44 362 zł 
z 99 800 zł
44%
54 dni do końca
173 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jest sprawa. Dla naszej jednostki OSP zdecydowanie kluczowa i nie cierpiąca zwłoki.


• Jak być może już wiecie, jako OSP Olszowice staramy się w tym roku o pozyskanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Starania te prowadzimy od dłuższego już czasu i możemy pochwalić się już dużymi sukcesami. Mamy zagwarantowaną dotację na ten cel zarówno z Komendy Głównej PSP jak i od naszego świątnickiego samorządu Gminy Świątniki Górne. Ceny samochodów strażackich wystrzeliły jednak ostatnio w kosmos i przyznane nam już dotacje gwarantują nam dzisiaj sfinansowanie około 90% ceny samochodu. Brakuje tylko 10% ale to ‘tylko dziesięć procent’ stanowi teraz aż prawie 100.000 zł. Na zrzutce ustawiliśmy cel na poziomie 99.800 :) wprawne oczy dostrzegą w tej kwocie numer alarmowy na Straż :) lubimy takie słowno-liczbowe gierki :)


 - - -


• Do założenia zrzutki na ten celu przekonaliście nas w zasadzie Wy. Tak Wy właśnie. Nasi sąsiedzi, mieszkańcy Olszowic i nie tylko Olszowic, z którymi spotykaliśmy się w ostatnim czasie przy okazji zorganizowanej na ten cel zbiórki złomu. Wielu z Was mówiło nam – „oprócz tego złomu, jesteśmy gotowi coś wpłacić, dajcie znać jak możemy to zrobić?” Inni mówili – „złomu nie mamy ale chętnie wesprzemy Was jakąś kwotą”. Uznaliśmy więc, że założenie zrzutki(pl) na ten cel będzie chyba najlepszym pomysłem.


• Dwa razy w ostatnim czasie pokazaliśmy, że korzystając z tego portalu umiemy pomagać i możemy pomóc pomagać. Tak było przy zbiórce na budowę nowego domu dla Pani Teresy i Zbyszka po pożarze na Kaimówce – wtedy uzbieraliśmy w sumie ponad 180 000 złotych. Tak było przy zbiórce na remont domu Druha Andrzeja i Pani Marysi z Dworu, którym również spłonął ich dom. Wtedy pomogliśmy zebrać kwotę ponad 86 000 złotych. Były to akcje pomocy, który ogarnęliśmy razem.


• Dzisiaj sami, jak druhowie i druhny chcemy pokłonić się Wam nisko i poprosić Was o pomoc. Nie wiemy jeszcze czy i w przypadku takiego celu uda nam się otworzyć Wasze serca i portfele. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że to jednak jest możliwe.• Ktoś może powiedzieć, że skoro dokłada się już świątnicki samorząd to przecież już składamy się my wszyscy. Mieszkańcy gminy Świątniki Górne. Tak właśnie jest. Nie inaczej – gmina to przecież wspólnota wszystkich mieszkańców. Jesteśmy za to wdzięczni zarówno władzom samorządowym jak i każdemu mieszkańcowi naszej gminy. Dlatego taka dodatkowa zbiórka przez zrzutka(pl) opiera się w 100% na dobrowolności. I pamiętajcie o tym zawsze.


• Liczymy dzisiaj na ludzi dobrej woli, którzy mogą sobie pozwolić na takie dodatkowe wsparcie naszej skromnej jednostki. Uśmiechamy się o każdą nawet najmniejszą wpłatę na ten cel. Nie wiemy dzisiaj czy uzbieramy tutaj 500 zł , 5 000 czy dużo więcej ale naprawdę liczy się dla nas każda złotówka i za każdą wpłatę już dzisiaj pięknie Wam wszystkim dziękujemy.


• Jeśli uda nam się sprawę zakupu nowego samochodu doprowadzić do szczęśliwego finału to możemy tylko obiecać, że wyjedzie on na każdy alarm do którego będzie wezwany abyśmy mogli działać z maksymą, która zawsze nam towarzyszy BOGU NA CHWAŁĘ , LUDZIOM NA POŻYTEK !!


• I już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Jubileusz 70-lecia działania OSP Olszowice w sobotę 2 lipca 2022 roku. Jesteśmy pełni wiary, że będzie to także dzień poświęcenia nowego w naszej jednostce samochodu.


• [edycja dnia 26 kwietnia 2022] Jeśli jakimś cudem :) pieniędzy na sam samochód zbierzemy zbyt dużo :) to nadwyżka pójdzie na uzupełnienie wyposażenia samochodu i cele statutowe OSP :) Dodajemy tę adnotację na wszelki wypadek :) pamiętając co stało się na 1-szej naszej zrzutce gdy zostało nam po wybudowaniu nowego domu aż 40K złotych, które dzięki podobnej deklaracji przekazaliśmy, ze spokojnym sercem 5-osobowej rodzinie z Krakowa, której 11 listopada 2021 spłonął dom

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 173

TK
Tomek Kwintowski
80 zł
AS
Władysław Brózda
200 zł
AS
Anna Samek
165 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
MM
Marcin Mitan
300 zł
JS
Jolanta
80 zł
 
80 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
MK
Krystian Król
250 zł
MW
Michał Wnęk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków

Lokalizacja

Św. Floriana 1, 32-040

Olszowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 402 164 zł

A ty na co dziś zbierasz?