Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem. Szansa na mowę i dobre życie Zakończona 31.05.2018r ID: sau6jw

Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem. Szansa na mowę i dobre życie

Zebrano 8 717 zł
z kwoty 12 000 zł

72 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 024
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem.
Szansa na mowę i dobre życie.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Drodzy znajomi i nieznajomi!


Nasz synek Kai ma 9.5 roku. Jest kochanym, wesołym i nietuzinkowym chłopcem. Kajtuś ma autyzm, który pojawił się w naszym wspólnym życiu ponad 8 lat temu i niestety zadomowił się na dobre.

Przeszliśmy z synkiem standardową drogę - od diagnozy psychologicznej i psychiatrycznej w Fundacji Synapsis, przez diagnozę neurologiczną, terapie indywidualne ( w tym logopedyczną, integrację sensoryczną, muzykoterapię, rytmikę, zajęcia uspołeczniające, terapię słuchową i wiele innych). Kai był uczniem przedszkoli terapeutycznych i integracyjnych, obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej Montessori.

Równolegle z edukacją i terapią nasz syn był poddawany różnym badaniom.

Miały one podpowiedzieć nam, co takiego dzieje się w organizmie naszego synka, co nie pozwala mu normalnie żyć, bawić się, uczyć, rozumieć otoczenie i korzystać z atrakcji dzieciństwa. Co decyduje o tym, że przez pewien okres zaczyna dobrze się rozwijać i nadrabiać zaległości a potem całkowicie zatrzymuje się w rozwoju. Co wreszcie sprawia, że nie może on spać, jest bardzo wybiórczy pokarmowo, źle trawi, ma liczne nadwrażliwości zmysłowe.


Wykonane już badania pokazują, że Kai cierpi na bardzo liczne nietolerancje pokarmowe, nawracające infekcje grzybicze, bakteryjne i pasożytnicze jelit, ma alergię wziewną na pleśnie.

Kai kocha spacery.

Lubi się przebierać i robić miny.

Wdrożona dieta bezmleczna, bezglutenowa i bezcukrowa pomogła nam wstępnie opanować problem fatalnego trawienia oraz bezsenności.


Kilka lat temu nasz syn po całkowitym odstawieniu nabiału zaczął wreszcie spać. A trzeba zauważyć, że przez pierwszy rok swego życia nie przespał w ciągu doby więcej niż 3-4 godziny.


Na diecie udało nam się wyregulować sen, zmniejszyły się alergie skórne, zaczął próbować kilku nowych produktów. Wciąż jednak pozostaje bardzo nadwrażliwy na niedozwolone pokarmy.


Każda wpadka w diecie kończy się alergią skórną z towarzyszącym swędzeniem całego ciała, z nadpobudliwością, bólami brzucha. Logiczne jest, że organizm naszego synka wciąż nie jest zdrowy.


Kai ma wciąż liczne nadwrażliwości wielozmysłowe. Często trudno mu wytrzymać dłużej w głośniejszym pomieszczeniu, słuchać płaczu dziecka, szczekania psa lub dźwięku odkurzacza, bywa nadwrażliwy na światło i dotyk.

W jego zachowaniu widoczna jest obecność sztywnych schematów oraz czynności przymusowych. Z trudnością akceptuje zmiany rytmu dnia, znanej sobie kolejności zdarzeń. Jest wciąż nadpobudliwy psychoruchowo. Ma problem z koncentracją na zadaniu ( chyba, że jest to coś, co absolutnie go fascynuje).

Żeby wiedzieć, co blokuje mowę Kajtusia musimy go dokładnie przebadać.

Nasze pierwsze wakacje od 9 lat. Do tej pory dłuższe wyjazdy były za dużym wyzwaniem dla synka.

Rozumienie mowy u Kajtka poprawiło się, jednak pomimo kilkuletniej terapii logopedycznej prawie nie mówi. Wypowiada tylko kilka - okresowo kilkanaście słów. Często zniekształca nawet te słowa, które dobrze zna, i które wcześniej wymawiał prawidłowo. Nawet gdy bardzo się stara, widać, że istnieje jakaś wielka blokada, która nie pozwala mu mówić.


Do niedawna wydawało nam się, że terapia, towarzystwo zdrowych dzieci w szkole, dieta i kilka suplementów wystarczą, aby pomóc synkowi zmniejszyć symptomy autyzmu. Nadszedł jednak moment, w którym musimy przyznać, że potrzebujemy solidnej opieki lekarskiej kogoś, kto ogarnie cały proces leczenia naszego dziecka. Oznacza to regularne wizyty lekarskie i wykonywanie badań kilka razy w roku, aby sprawdzić efekty leczenia.


W naszym kraju jest zaledwie kilku specjalistów od leczenia autyzmu. Większość lekarzy uważa, że jest to zaburzenie rozwoju, którego się nie leczy, i oprócz terapii niewiele można zrobić.


Kai po raz pierwszy w tym roku widział morze. Był zachwycony, choć szum fal był wyzwaniem dla jego słuchu.


Pomimo swoich ograniczeń Kai jest ciekawy świata.


Czasem lubi broić ;)


Ale często bywa bardzo poważny.

Podczas naszych niezliczonych spacerów

A tu nasz pierwszy dzień wakacji nad morzem


Z tatą na tyrolce :) Ukochana zabawa Kaia.


Znaleźliśmy lekarza, który, nie negując roli terapii, potrafi pochylić się też nad fizycznym stanem zdrowia dziecka z autyzmem. Kogoś, kto rozumie, że dziecko z autyzmem ma prawo cierpieć na nietolerancje pokarmowe, rozmaite infekcje, mieć zaburzenia immunologiczne. Kogoś, kto decyduje się naprawdę LECZYĆ pacjenta, a nie tylko proponuje pogodzić się z sytuacją.

Mamy już CEL:

Z uwagi na szereg objawów ze strony układu nerwowego, immunologicznego i pokarmowego naszego synka potrzebujemy wykonać kilkanaście specjalistycznych badań, które pomogą ocenić, co i jak leczyć.

Są to kompleksowe badanie biochemii, immunologii, procesów trawienia, niedoborów witamin i minerałów, nietolerancji pokarmowych, potencjalnych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Badania wykonywane są w USA, UK i Polsce. Dadzą nam one pełen obraz stanu zdrowia naszego dziecka i pozwolą podjąć skuteczne leczenie.

Ponadto potrzebujemyśrodków na kontrolne wizyty lekarskie i wdrożenie leczenia ( leki i suplementy). Diagnostyka jest tu kluczowa a następnie niezbędne jest leczenie według zaleceń lekarskich.

Szczegółowe badania:

- Badania boreliozy i koinfekcji

- Badania na obecność przewlekłych infekcji wirusowych i bakteryjnych ( IGG Chlamydia pneumoniae, IGG Mycoplasma pneumoniae, IGG Epsteina Barra, IGG Toksoplazmoza, IGG Cytomegalia, IGG Coxsackie, IGG Yersinia enterocolitica, IGG Helicobacter pylori)

- OAT, - kompleksowe badania poziomów witamin, kwasów organicznych, stan procesów metabolicznych

- CSA - bakterie i pasożyty jelitowe

- CBA Test - immunologia

- Imupro Complete - powtórne badanie nietolerancji pokarmowych

- Pełne badanie biochemii organizmu

Lwia część tych badań nie jest refundowana przez NFZ. Pomoc państwa dla dzieci z autyzmem jest niewielka. Większość rodziców sama stara się zbierać środki potrzebne na leczenie.

Przez ostatnie lata wydaliśmy już mnóstwo pieniędzy na diagnostykę, suplementy i produkty dietetyczne dla naszego dziecka. W bieżących wydatkach na edukację i leczenie wspomagamy się środkami zebranymi z 1% podatku. Jednak jakakolwiek pogłębiona diagnostyka i leczenie pozostaje poza naszym zasięgiem.

Nie chcemy zaniedbywać terapii, uspołeczniania naszego dziecka i codziennego życia. Wiemy jednak, że aby mógł w pełni się rozwijać, trzeba znaleźć i wyleczyć to, co mu w tym przeszkadza. Wtedy też będzie mógł skuteczniej skorzystać z terapii.

Wierzymy, że nasz synek może mówić, że możemy pomóc mu zmniejszyć natężenie czynności przymusowych i nadpobudliwość psychoruchową. Przede wszystkim wierzymy w to, że można skutecznie go leczyć, aby miał szansę w pełni uczestniczyć w życiu swojej szkoły, bawić się i uczyć z innymi dziećmi, nawiązywać z nimi relacje, poznawać świat.


Kajtka ominęło już wiele z tego, co zdrowe dzieci traktują jako oczywiste.

Jak każdy człowiek - potrzebuje zrozumienia i akceptacji. Nie tylko od rodziców, ale i od dalszego otoczenia. Tak trudno mu wyrazić siebie i skomunikować się z innymi, co bywa dla niego źródłem frustracji i smutku.

Kai jest fanem muzyki i uwielbia place zabaw a zwłaszcza zjazdy na tyrolce. Ze wszystkich sił staramy się zapewnić mu dobre, normalne życie. Naszym marzeniem jest, aby kiedyś mógł nawiązywać przyjaźnie i dzielić z kimś swoje zainteresowania.

A przede wszystkim marzymy o tym, aby kiedyś z nim porozmawiać i w pełni usłyszeć to, co chciałby nam powiedzieć.


Bardzo chcemy mu pomóc, wierzymy, że nie jest jeszcze za późno!

Z Waszą pomocą możemy tego dokonać.

Rodzice Kaia

Kasia i Tomek Krzemińscy
Kai w szkole podczas zajęć muzycznych.

Nasz syn uwielbia słuchać muzyki rockowej, "grać na swoim keybordzie" i słuchać gry na kontrabasie swojego taty.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

SK
sylwia kurtyka

21.03.2018 22:12

zdrowia dla synka !

J
Jakub

19.03.2018 14:30

Jestem pod wrażenie pogody ducha Taty, jeszcze parę dni temu rozmawiając z nim na starówce nigdy w życiu nie powiedziałbym, że zmaga się z takim przykrym problemem. Wszystkiego dobrego!!!

IW
Irek W.

19.03.2018 11:48

powodzenia i nie poddawaj się :)

AG
Anna Groszyk

17.01.2018 19:44

Trzymam kciuki za powodzenie zbiórki !

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:17

Serdecznie dziękujemy! :)

Użytkownik anonimowy
Użytkownik anonimowy

17.01.2018 16:07

Buziak dla synusia

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:18

Dziękujemy, przekazane ;)

KK
Kasia Karlewicz

17.01.2018 16:04

Kasiu leczenie to podstawa trzymam kciuki

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:20

Pięknie dziękujemy Kasiu <3

MR
Marcin Reszka

16.01.2018 11:25

Powodzenia!

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:22

Bardzo dziękujemy za pomoc! :)

Użytkownik anonimowy
Użytkownik anonimowy

23.12.2017 15:37

Powodzenia, trzymam kciuki..

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:23

Pięknie dziękujemy :)

Użytkownik anonimowy
Użytkownik anonimowy

22.12.2017 23:29

Dzięki za świetne występy, powodzenia z synkiem!

Katarzyna Krzemińska

22.12.2017 23:31

Bardzo dziękujemy! Jesteśmy pełni nadziei, że będzie lepiej :)

Mariusz Marczyk

20.12.2017 22:22

Wspieram jak zawsze !!! Wspierajcie i Wy :) Ja juz wplaciłem więc i Was o to proszę. Są zbiórki które trzeba wspierać liczy się każda złotówka. Pozdrawiam i dziękuję za Waszą pomoc !

Katarzyna Krzemińska

22.12.2017 23:34

Bardzo serdecznie dziękujemy :) :) :)

Dominika Futyma

11.12.2017 18:55

Pozdrowienia od Michasia :)

Katarzyna Krzemińska

12.12.2017 12:22

Dziękuję Kochana! Uściski dla Michasia! :)

Użytkownik anonimowy
Użytkownik anonimowy

10.12.2017 21:14

Powodzenia Kasiu

Katarzyna Krzemińska

12.12.2017 12:24

Dziękuję Kasiu kochana! :*

RK
Renata Kuryłowicz
2000 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
SK
sylwia kurtyka
200 zł
I
Iza
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
ML
Mariusz Luda
147 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
PT
Piotr Trager
100 zł
KP
karolina Parzych
100 zł
SK
Sylwia Korzeniewska
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
ET
Ewa tobolewska
100 zł
KM
Krzysztof M
100 zł
JD
Jakub Danielewski
100 zł
MZ
Mateusz Ziętkiewicz
100 zł
M
Magdalena Chalecka
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
PW
Pawel Wachalski
100 zł
B
Bartosz Pilitowski
100 zł
AM
Adam Modzelan
100 zł
P
Piotr
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
AG
Anna Groszyk
50 zł
ZW
Zbigniew Wisniewski
50 zł
W
Wiktoria
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
PK
Paulina Komenda
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
G
Grzegorz Stępiński
50 zł
T
Tomek
50 zł
OM
Ola miedzynska
50 zł
KR
Kinga Rath
50 zł
JF
Jakub Fiszer
50 zł
BR
Bartosz Rutkowski
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
AC
Agnieszka Czekalska
50 zł
DG
Dominika Grabowska
50 zł
DL
DARIUSZ LANDOWSKI
50 zł
OS
Olga Stefańska
50 zł
JK
Janusz Kaźmierczak
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
PP
Patryk Pryła
50 zł
DoMinika Futyma
DoMinika Futyma
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
M
Marta
50 zł
LD
Lena Durek
50 zł
J
Joanna
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
W
Wojtek Zarzycki
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
M
Magda
50 zł
EZ
Edek z fabryki kredek :)
50 zł
RG
Robert Gajewski
50 zł
MT
Marek Tomaszewski
50 zł
K
Kinge
50 zł
MS
Michał Sobczyk
37 zł
P
PawełA
30 zł
AK
Angelika Kawczyńska
30 zł
MK
Magda Kowalska
30 zł
TP
Tomasz Pras
25 zł
P
Piotr
25 zł
ŁŁ
Łukasz Łuczyński
25 zł
AZ
Agnieszka Zalewska
25 zł
ED
Emilia Duszyńska
25 zł
A
Ania
25 zł
PL
Patrycja Lenarczyk-Onasz
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
JW
Jan Wółkowski
25 zł
AB
Arkadiusz Bochenek
25 zł
A
Agnieszka
25 zł
B
Bolek
25 zł
DE
Dave es
25 zł
D
Dominika
25 zł
AP
Agata Putra
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
MK
Maja Korońska
25 zł
JW
Jakub Witkowski
25 zł
M
Mateo
25 zł
A
Agnieszka
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
WW
Wiola W
25 zł
AC
Agnieszka Chmielewska
25 zł
AC
Anna Cybulska
25 zł
KS
kasia siedlecka
25 zł
AG
Adam Gwizdała
25 zł
KM
Kasia Montowska
25 zł
J
Judyta
25 zł
AB
Arkadiusz Bochenek
25 zł
BF
Bartosz Fladrowski
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
DJ
Dorota Jarzembska
25 zł
BP
Bogumił Ptak
25 zł
MS
Michał Sobczak
25 zł
MS
Magdalena Stankiewicz
25 zł
MK
Maciej Korczak
25 zł
KT
Katarzyna Tomaszewska
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
JW
Joanna Walczak
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
KW
Krystian Wieczyński
25 zł
MD
Michał Danielak
25 zł
D
Dawid
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
ŁG
Łukasz Gręźlikowski
20 zł
IW
Irek W.
20 zł
M
Miłośnik dżwięków Twojego Taty
20 zł
MR
Marcin Reszka
20 zł
AM
Anna Maćkiewicz
20 zł
E
Ela Rutkowska
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Krzysztof Łuczak
20 zł
J
Jakub
15 zł
A
Albinos
14 zł
KL
Kinga Lipka
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
P
Piter
10 zł
AN
Anna Nowicka
10 zł
P
PJK
10 zł
WW
Wojtek Walkowiak
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
P
Przemysław
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
AB
Anna Bojko
5 zł
ZT
Zuzanna Tuszyńska
5 zł
K
Katarzyna Karlewicz
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
M
Marta
3 zł
MP
Maciej Perczynski
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
ZL
Zofia Lewandowska
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
A
Angela
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
A
Anka
ukryte
AK
Agnieszka Kwiatkowska
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
B
Bartek Janus
ukryte
D
Dagmara
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte
BK
Bartosz Kieszkowski
ukryte
K
Karolina
ukryte
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

RK
Renata Kuryłowicz
2000 zł

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 024
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.