Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem. Szansa na mowę i dobre życie koniec za 128 dni ID: sau6jw

Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem. Szansa na mowę i dobre życie

Zebrano 7 622 zł
z kwoty 20 000 zł

38 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

925
udostępnień

Na diagnostykę i leczenie Kaia z autyzmem.
Szansa na mowę i dobre życie.


Drodzy znajomi i nieznajomi!


Nasz synek Kai ma 9.5 roku. Jest kochanym, wesołym i nietuzinkowym chłopcem. Kajtuś ma autyzm, który pojawił się w naszym wspólnym życiu ponad 8 lat temu i niestety zadomowił się na dobre.

Przeszliśmy z synkiem standardową drogę - od diagnozy psychologicznej i psychiatrycznej w Fundacji Synapsis, przez diagnozę neurologiczną, terapie indywidualne ( w tym logopedyczną, integrację sensoryczną, muzykoterapię, rytmikę, zajęcia uspołeczniające, terapię słuchową i wiele innych). Kai był uczniem przedszkoli terapeutycznych i integracyjnych, obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej Montessori.

Równolegle z edukacją i terapią nasz syn był poddawany różnym badaniom.

Miały one podpowiedzieć nam, co takiego dzieje się w organizmie naszego synka, co nie pozwala mu normalnie żyć, bawić się, uczyć, rozumieć otoczenie i korzystać z atrakcji dzieciństwa. Co decyduje o tym, że przez pewien okres zaczyna dobrze się rozwijać i nadrabiać zaległości a potem całkowicie zatrzymuje się w rozwoju. Co wreszcie sprawia, że nie może on spać, jest bardzo wybiórczy pokarmowo, źle trawi, ma liczne nadwrażliwości zmysłowe.


Wykonane już badania pokazują, że Kai cierpi na bardzo liczne nietolerancje pokarmowe, nawracające infekcje grzybicze, bakteryjne i pasożytnicze jelit, ma alergię wziewną na pleśnie.

Kai kocha spacery.

Lubi się przebierać i robić miny.

Wdrożona dieta bezmleczna, bezglutenowa i bezcukrowa pomogła nam wstępnie opanować problem fatalnego trawienia oraz bezsenności.


Kilka lat temu nasz syn po całkowitym odstawieniu nabiału zaczął wreszcie spać. A trzeba zauważyć, że przez pierwszy rok swego życia nie przespał w ciągu doby więcej niż 3-4 godziny.


Na diecie udało nam się wyregulować sen, zmniejszyły się alergie skórne, zaczął próbować kilku nowych produktów. Wciąż jednak pozostaje bardzo nadwrażliwy na niedozwolone pokarmy.


Każda wpadka w diecie kończy się alergią skórną z towarzyszącym swędzeniem całego ciała, z nadpobudliwością, bólami brzucha. Logiczne jest, że organizm naszego synka wciąż nie jest zdrowy.


Kai ma wciąż liczne nadwrażliwości wielozmysłowe. Często trudno mu wytrzymać dłużej w głośniejszym pomieszczeniu, słuchać płaczu dziecka, szczekania psa lub dźwięku odkurzacza, bywa nadwrażliwy na światło i dotyk.

W jego zachowaniu widoczna jest obecność sztywnych schematów oraz czynności przymusowych. Z trudnością akceptuje zmiany rytmu dnia, znanej sobie kolejności zdarzeń. Jest wciąż nadpobudliwy psychoruchowo. Ma problem z koncentracją na zadaniu ( chyba, że jest to coś, co absolutnie go fascynuje).

Żeby wiedzieć, co blokuje mowę Kajtusia musimy go dokładnie przebadać.

Nasze pierwsze wakacje od 9 lat. Do tej pory dłuższe wyjazdy były za dużym wyzwaniem dla synka.

Rozumienie mowy u Kajtka poprawiło się, jednak pomimo kilkuletniej terapii logopedycznej prawie nie mówi. Wypowiada tylko kilka - okresowo kilkanaście słów. Często zniekształca nawet te słowa, które dobrze zna, i które wcześniej wymawiał prawidłowo. Nawet gdy bardzo się stara, widać, że istnieje jakaś wielka blokada, która nie pozwala mu mówić.


Do niedawna wydawało nam się, że terapia, towarzystwo zdrowych dzieci w szkole, dieta i kilka suplementów wystarczą, aby pomóc synkowi zmniejszyć symptomy autyzmu. Nadszedł jednak moment, w którym musimy przyznać, że potrzebujemy solidnej opieki lekarskiej kogoś, kto ogarnie cały proces leczenia naszego dziecka. Oznacza to regularne wizyty lekarskie i wykonywanie badań kilka razy w roku, aby sprawdzić efekty leczenia.


W naszym kraju jest zaledwie kilku specjalistów od leczenia autyzmu. Większość lekarzy uważa, że jest to zaburzenie rozwoju, którego się nie leczy, i oprócz terapii niewiele można zrobić.


Kai po raz pierwszy w tym roku widział morze. Był zachwycony, choć szum fal był wyzwaniem dla jego słuchu.


Pomimo swoich ograniczeń Kai jest ciekawy świata.


Czasem lubi broić ;)


Ale często bywa bardzo poważny.

Podczas naszych niezliczonych spacerów

A tu nasz pierwszy dzień wakacji nad morzem


Z tatą na tyrolce :) Ukochana zabawa Kaia.


Znaleźliśmy lekarza, który, nie negując roli terapii, potrafi pochylić się też nad fizycznym stanem zdrowia dziecka z autyzmem. Kogoś, kto rozumie, że dziecko z autyzmem ma prawo cierpieć na nietolerancje pokarmowe, rozmaite infekcje, mieć zaburzenia immunologiczne. Kogoś, kto decyduje się naprawdę LECZYĆ pacjenta, a nie tylko proponuje pogodzić się z sytuacją.

Mamy już CEL:

Z uwagi na szereg objawów ze strony układu nerwowego, immunologicznego i pokarmowego naszego synka potrzebujemy wykonać kilkanaście specjalistycznych badań, które pomogą ocenić, co i jak leczyć.

Są to kompleksowe badanie biochemii, immunologii, procesów trawienia, niedoborów witamin i minerałów, nietolerancji pokarmowych, potencjalnych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Badania wykonywane są w USA, UK i Polsce. Dadzą nam one pełen obraz stanu zdrowia naszego dziecka i pozwolą podjąć skuteczne leczenie.

Ponadto potrzebujemyśrodków na kontrolne wizyty lekarskie i wdrożenie leczenia ( leki i suplementy). Diagnostyka jest tu kluczowa a następnie niezbędne jest leczenie według zaleceń lekarskich.

Szczegółowe badania:

- Badania boreliozy i koinfekcji

- Badania na obecność przewlekłych infekcji wirusowych i bakteryjnych ( IGG Chlamydia pneumoniae, IGG Mycoplasma pneumoniae, IGG Epsteina Barra, IGG Toksoplazmoza, IGG Cytomegalia, IGG Coxsackie, IGG Yersinia enterocolitica, IGG Helicobacter pylori)

- OAT, - kompleksowe badania poziomów witamin, kwasów organicznych, stan procesów metabolicznych

- CSA - bakterie i pasożyty jelitowe

- CBA Test - immunologia

- Imupro Complete - powtórne badanie nietolerancji pokarmowych

- Pełne badanie biochemii organizmu

Lwia część tych badań nie jest refundowana przez NFZ. Pomoc państwa dla dzieci z autyzmem jest niewielka. Większość rodziców sama stara się zbierać środki potrzebne na leczenie.

Przez ostatnie lata wydaliśmy już mnóstwo pieniędzy na diagnostykę, suplementy i produkty dietetyczne dla naszego dziecka. W bieżących wydatkach na edukację i leczenie wspomagamy się środkami zebranymi z 1% podatku. Jednak jakakolwiek pogłębiona diagnostyka i leczenie pozostaje poza naszym zasięgiem.

Nie chcemy zaniedbywać terapii, uspołeczniania naszego dziecka i codziennego życia. Wiemy jednak, że aby mógł w pełni się rozwijać, trzeba znaleźć i wyleczyć to, co mu w tym przeszkadza. Wtedy też będzie mógł skuteczniej skorzystać z terapii.

Wierzymy, że nasz synek może mówić, że możemy pomóc mu zmniejszyć natężenie czynności przymusowych i nadpobudliwość psychoruchową. Przede wszystkim wierzymy w to, że można skutecznie go leczyć, aby miał szansę w pełni uczestniczyć w życiu swojej szkoły, bawić się i uczyć z innymi dziećmi, nawiązywać z nimi relacje, poznawać świat.


Kajtka ominęło już wiele z tego, co zdrowe dzieci traktują jako oczywiste.

Jak każdy człowiek - potrzebuje zrozumienia i akceptacji. Nie tylko od rodziców, ale i od dalszego otoczenia. Tak trudno mu wyrazić siebie i skomunikować się z innymi, co bywa dla niego źródłem frustracji i smutku.

Kai jest fanem muzyki i uwielbia place zabaw a zwłaszcza zjazdy na tyrolce. Ze wszystkich sił staramy się zapewnić mu dobre, normalne życie. Naszym marzeniem jest, aby kiedyś mógł nawiązywać przyjaźnie i dzielić z kimś swoje zainteresowania.

A przede wszystkim marzymy o tym, aby kiedyś z nim porozmawiać i w pełni usłyszeć to, co chciałby nam powiedzieć.


Bardzo chcemy mu pomóc, wierzymy, że nie jest jeszcze za późno!

Z Waszą pomocą możemy tego dokonać.

Rodzice Kaia

Kasia i Tomek Krzemińscy
Kai w szkole podczas zajęć muzycznych.

Nasz syn uwielbia słuchać muzyki rockowej, "grać na swoim keybordzie" i słuchać gry na kontrabasie swojego taty.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Anna Groszyk

Anna Groszyk

17.01.2018 19:44

Trzymam kciuki za powodzenie zbiórki !

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:17

Serdecznie dziękujemy! :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

17.01.2018 16:07

Buziak dla synusia

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:18

Dziękujemy, przekazane ;)

Kasia Karlewicz

Kasia Karlewicz

17.01.2018 16:04

Kasiu leczenie to podstawa trzymam kciuki

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:20

Pięknie dziękujemy Kasiu <3

Marcin Reszka

Marcin Reszka

16.01.2018 11:25

Powodzenia!

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:22

Bardzo dziękujemy za pomoc! :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

23.12.2017 15:37

Powodzenia, trzymam kciuki..

Katarzyna Krzemińska

18.01.2018 13:23

Pięknie dziękujemy :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

22.12.2017 23:29

Dzięki za świetne występy, powodzenia z synkiem!

Katarzyna Krzemińska

22.12.2017 23:31

Bardzo dziękujemy! Jesteśmy pełni nadziei, że będzie lepiej :)

Mariusz Marczyk

20.12.2017 22:22

Wspieram jak zawsze !!! Wspierajcie i Wy :) Ja juz wplaciłem więc i Was o to proszę. Są zbiórki które trzeba wspierać liczy się każda złotówka. Pozdrawiam i dziękuję za Waszą pomoc !

Katarzyna Krzemińska

22.12.2017 23:34

Bardzo serdecznie dziękujemy :) :) :)

Dominika Futyma

11.12.2017 18:55

Pozdrowienia od Michasia :)

Katarzyna Krzemińska

12.12.2017 12:22

Dziękuję Kochana! Uściski dla Michasia! :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

10.12.2017 21:14

Powodzenia Kasiu

Katarzyna Krzemińska

12.12.2017 12:24

Dziękuję Kasiu kochana! :*

Renata Kuryłowicz

Renata Kuryłowicz

2 000 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

200 zł
Iza

Iza

200 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

200 zł
Mariusz Luda

Mariusz Luda

147 zł
Piotr Trager

Piotr Trager

100 zł
karolina Parzych

karolina Parzych

100 zł
Sylwia Korzeniewska

Sylwia Korzeniewska

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Ewa tobolewska

Ewa tobolewska

100 zł
Krzysztof M

Krzysztof M

100 zł
Jakub Danielewski

Jakub Danielewski

100 zł
Mateusz Ziętkiewicz

Mateusz Ziętkiewicz

100 zł
Magdalena Chalecka

Magdalena Chalecka

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Pawel Wachalski

Pawel Wachalski

100 zł
Bartosz Pilitowski

Bartosz Pilitowski

100 zł
Adam Modzelan

Adam Modzelan

100 zł
Maciej Perczynski

Maciej Perczynski

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Piotr

Piotr

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Anna Groszyk

Anna Groszyk

50 zł
Michał Drzycimski

Michał Drzycimski

50 zł
Wiktoria

Wiktoria

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Paulina Komenda

Paulina Komenda

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Grzegorz Stępiński

Grzegorz Stępiński

50 zł
Tomek

Tomek

50 zł
Ola miedzynska

Ola miedzynska

50 zł
Kinga Rath

Kinga Rath

50 zł
Jakub Fiszer

Jakub Fiszer

50 zł
Bartosz Rutkowski

Bartosz Rutkowski

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dominika Grabowska

Dominika Grabowska

50 zł
DARIUSZ LANDOWSKI

DARIUSZ LANDOWSKI

50 zł
Olga Stefańska

Olga Stefańska

50 zł
Janusz Kaźmierczak

Janusz Kaźmierczak

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Patryk Pryła

Patryk Pryła

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
DoMinika Futyma

DoMinika Futyma

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Marta

Marta

50 zł
Lena Durek

Lena Durek

50 zł
Joanna

Joanna

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Magda

Magda

50 zł
Marek Tomaszewski

Marek Tomaszewski

50 zł
Kinge

Kinge

50 zł
Michał Sobczyk

Michał Sobczyk

37 zł
PawełA

PawełA

30 zł
Angelika Kawczyńska

Angelika Kawczyńska

30 zł
Tomasz Pras

Tomasz Pras

25 zł
Piotr

Piotr

25 zł
Łukasz Łuczyński

Łukasz Łuczyński

25 zł
Agnieszka Zalewska

Agnieszka Zalewska

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Emilia Duszyńska

Emilia Duszyńska

25 zł
Ania

Ania

25 zł
Patrycja Lenarczyk-Onasz

Patrycja Lenarczyk-Onasz

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Jan Wółkowski

Jan Wółkowski

25 zł
Agnieszka

Agnieszka

25 zł
Zofia Lewandowska

Zofia Lewandowska

ukryta
Bolek

Bolek

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Maja Korońska

Maja Korońska

25 zł
Jakub Witkowski

Jakub Witkowski

25 zł
Mateo

Mateo

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Agnieszka

Agnieszka

25 zł
Wiola W

Wiola W

25 zł
Agnieszka Chmielewska

Agnieszka Chmielewska

25 zł
Anna Cybulska

Anna Cybulska

25 zł
kasia siedlecka

kasia siedlecka

25 zł
Adam Gwizdała

Adam Gwizdała

25 zł
Kasia Montowska

Kasia Montowska

25 zł
Judyta

Judyta

25 zł
Angela

Angela

ukryta
Arkadiusz Bochenek

Arkadiusz Bochenek

25 zł
Bartosz Fladrowski

Bartosz Fladrowski

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dorota Jarzembska

Dorota Jarzembska

25 zł
Bogumił Ptak

Bogumił Ptak

25 zł
Michał Sobczak

Michał Sobczak

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Magdalena Stankiewicz

Magdalena Stankiewicz

25 zł
Maciej Korczak

Maciej Korczak

25 zł
Katarzyna Tomaszewska

Katarzyna Tomaszewska

25 zł
Joanna Walczak

Joanna Walczak

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Krystian Wieczyński

Krystian Wieczyński

25 zł
Anka

Anka

ukryta
Michał Danielak

Michał Danielak

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Łukasz Gręźlikowski

Łukasz Gręźlikowski

20 zł
Agnieszka Kwiatkowska

Agnieszka Kwiatkowska

ukryta
Miłośnik dżwięków Twojego Taty

Miłośnik dżwięków Twojego Taty

20 zł
Marcin Reszka

Marcin Reszka

20 zł
Anna Maćkiewicz

Anna Maćkiewicz

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Krzysztof Łuczak

Krzysztof Łuczak

20 zł
Bartek Janus

Bartek Janus

ukryta
Albinos

Albinos

14 zł
Kinga Lipka

Kinga Lipka

10 zł
Dagmara

Dagmara

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Bartosz Kieszkowski

Bartosz Kieszkowski

ukryta
Piter

Piter

10 zł
Karolina

Karolina

ukryta
Anna Nowicka

Anna Nowicka

10 zł
PJK

PJK

10 zł
Wojtek Walkowiak

Wojtek Walkowiak

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Anna Bojko

Anna Bojko

5 zł
Katarzyna Karlewicz

Katarzyna Karlewicz

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Marta

Marta

3 zł

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

925
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.