2 243 zł 
z 10 000 zł
22%
zakończona 11.11.2020r
52 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W świetle ostatniej decyzji rządu dotyczącej zamknięcia cmentarzy w tegorocznym okresie Wszystkich Świętych przedsiębiorcy trudniący się produkcją i handlem zniczami, wiązankami i kwiatami dekorującymi nagrobki ponieśli ogromne straty finansowe. Z całego kraju płyną dramatyczne apele od ogrodników, którzy proszą, by kupić od nich kwiaty.


Zamknięcie cmentarzy uniemożliwiło upamiętnienie w zadumie i refleksji naszych zmarłych. Wiele grobów, w których spoczywają polscy bohaterowie, uczestnicy historycznych wydarzeń ważnych dla naszego narodu pozostaje zapomnianych. Cmentarz na Rossie jest miejscem, w którym pochowanych zostało wielu naszych wybitnych rodaków oraz żołnierzy walczących w latach 1919-1920 i 1939-1944. Chcemy przywrócić pamięć o tym miejscu.


Trochę liczb:

● Rynek zniczy w Polsce wart jest ok. 1 miliard zł.

● Co roku Polacy kupują około 300 milionów sztuk zniczy.

● Zgodnie z badaniem Hiper-Com Poland i Grupy AdRetail w 2019 roku 45% Polaków planowało zakupić znicze w przedziale cenowym od 30 zł do 40 zł. Ponad połowa z nas zakładała zakup 4-5 sztuk.

● Pogarszająca się sytuacja sanitarno-epidemiologiczna oraz chęć uniknięcia tłoku i ryzyka zarażenia na cmentarzach sprawiły, że 1 listopada grobów bliskich nie odwiedzi aż 41% Polaków.


Co chcemy zrobić?


Chcemy wyjść naprzeciw trudnościom jakie spotkały przedsiębiorców i pomóc im w tak trudnym dla nich okresie. Pozyskane poprzez zrzutkę środki posłużą nam do zakupu zniczy, wieńców i chryzantem, które przetransportujemy na cmentarz na Rossie do Wilna, gdzie spoczywają wybitni rodacy i polscy żołnierze.


Dlaczego?Głęboko wierząc w ideę solidaryzmu narodowego chcemy wesprzeć grupę przedsiębiorców, którzy ponieśli straty finansowe. Uważamy, że jako Polacy jesteśmy winni pamięć i szacunek ważnym historycznym postaciom i żołnierzom, którzy oddawali życie za wolność Polski i Polaków.


Co Ty możesz zrobić?


Dołóż swoją cegiełkę i zostań Opiekunem Rodaków z Rossy! Wpłać darowiznę, a my dzięki Twojemu wsparciu pomożemy przedsiębiorcom i zadbamy o pamięć, złożenie kwiatów i zniczy oraz odmówienie modlitwy na grobach Naszych Rodaków pochowanych na Wileńskiej Rossie.

 

Jaki jest nasz cel? 


10 000 zł - tyle zamierzamy zebrać w naszej akcji! Dzięki tej kwocie dotrzemy nawet do 237 grobów,

z których każdy kryje unikalną historię jednego rodaka! Udając się na cmentarz, nasi wolontariusze zabiorą ze sobą środki czystości, by zadbać o groby, których nikt nie dogląda. Na grobach pozostawimy chryzantemy, wieńce i znicze zakupione od lokalnych przedsiębiorców!

 

Co zrobimy za Twoje wsparcie?

 

15 złotych - za tę kwotę kupimy 5 zniczy i postawimy je na 5 grobach. Dla każdego z nich to światełko pamięci, dla Ciebie – odmówienie sobie jednego weekendowego drinka.

 

60 złotych - to koszt zakupu wieńca, upamiętniającego grób jednego z naszych rodaków!

 

150 złotych - równowartość dwóch wieńców i dziesięciu zniczy. Za tę kwotę będziemy mogli oddać należytą cześć naszym rodakom, a Ty się do tego przyczynisz!

 

300 złotych - za to hojne wsparcie kupimy dwadzieścia zniczy i 4 piękne wieńce, przepasane biało-czerwoną wstęgą, które będą symbolem naszej wspólnej pamięci!

 

Wesprzyj naszą zrzutkę! Wierzymy, że z Twoim wsparciem damy radę!

 

Śledź nasze postępy na Facebooku!

Wasze zdanie jest dla nas niezwykle ważne, dlatego zapraszamy na nasz fanpage na portalu Facebook. To na nim będziemy zamieszczać informacje dotyczące postępu zbiórki oraz tego co udało nam się zrobić dzięki Waszemu wsparciu! Link: https://www.facebook.com/InstytutPrzedsiebiorczosciSpolecznej

 

Kim jesteśmy?

Fundacja Instytut Przedsiębiorczości Społecznej prowadzi działalność wspomagającą rozwój społeczno-gospodarczy. Z pomocą przedsiębiorców odpowiada na zapotrzebowania społeczne organizując wydarzenia charytatywne, edukacyjne i promocyjne. Misją Fundacji jest wspieranie rodzimej przedsiębiorczości, kształtowanie umiejętności ważnych na rynku pracy, dzielenie się doświadczeniem naszych ekspertów, a także promowanie patriotyzmu gospodarczego i postawy narodowego solidaryzmu. Fundację tworzą przedsiębiorcy, społecznicy oraz osoby prywatne. Przedsiębiorca wspierający nasze działania otrzyma kompleksową obsługę dla swojej działalności, realizowaną poprzez naszych wykwalifikowanych specjalistów. Chcemy implementować do strategii biznesowych zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu, która sprzyja budowaniu zewnętrznego wizerunku przedsiębiorstwa oraz długookresowej przewagi konkurencyjnej.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 52

MK
Mariusz Książczyk
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WK
Wojciech Krupnik
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
CS
Czeslaw Szwedko
100 zł
ET
Elżbieta Tkacz
100 zł
JB
Juliusz Bennich-Zalewski
100 zł
KI
Barbara
60 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Konrad Kamocki
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

865 606 zrzutek

i zebrali

767 465 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?