Opis zrzutki

Klub Sportowy Wieczysta z Krakowa jest teraz na ustach całej piłkarskiej Polski. Zespół występujący na poziomie ligi okręgowej inwestuje w infrastrukturę, ściąga w swoje szeregi reprezentantów Polski, jak Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a całość spina triumfalny marsz do wyższych lig.

Jestem autorem powstającej książki o tym klubie. W toku badań i poszukiwań odkryłem interesujące karty historii Wieczystej, począwszy od jej nieformalnego powstania w 1936 roku. Jednym z największych moich odkryć było odtworzenie życiorysu Antoniego Kawuli.

Antoni Kawula to urodzony w 1921 roku robotnik, który został aresztowany i przewieziony do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Na początku 1943 roku, gdy do Auschwitz dotarł rozkaz przeniesienia większości polskich więźniów do innych obozów na terenie Niemiec by zrobić w Oświęcimiu miejsce dla Żydów, przetransportowano go do obozu w Gross-Rosen (Rogoźnica). Gdy niemiecki front od końca 1944 roku przerywała Armia Czerwona, ewakuowano więźniów do obozów położonych dalej na zachód, w tym KL Mittelbau. Kawula trafił tutaj w końcowej fazie istnienia kompleksu. Materiały, które odszukałem, w tym jego zdjęcia z obozu i po wojnie pozwalają stworzyć ciekawy reportaż wideo w około 12-15-minutowej formie. Wiąże się to jednak z kosztami, których nie jestem w stanie sam sfinansować. Pragnę jednak odświeżyć pamięć o tym człowieku, Polaku, który mimo wielu trudności i zagrożeń przeżył wojnę.Posiadam odpowiednie doświadczenie do stworzenia takiego materiału – od ośmiu lat jestem redaktorem naczelnym pierwszego w kraju i trzeciego w Europie Plebiscytu, w którym omawiane są najlepsze publikacje sportowe na rynku. Jestem również współautorem czterech książek, samodzielnym autorem wspomnianej wyżej publikacji, która czeka na wydanie oraz byłem współprowadzącym i redaktorem prowadzącym programu telewizyjnego „Liga Literacka” (12 odcinków w stacji TVP Sport).


Środki, o które proszę was, "zrzutkowiczów", przeznaczone zostaną na koszty związane z produkcją takiego materiału, tj.:

  • wynajem sprzętu wideo
  • transport (zwłaszcza pomiędzy trzema wspomnianymi wyżej obozami)
  • zakup licencji i praw autorskich do zdjęć i filmów z epoki, w której żył główny bohater
  • koszt montażu, wykonania napisów po angielsku i niemiecku


Film wyświetlany będzie za darmo na naszym profilu na platformie YouTube.


To jak, pomożecie?

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 12

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 316 zrzutek

i zebrali

439 171 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?