Film o Antonim Kawuli - piłkarzu KS Wieczysta
Film o Antonim Kawuli - piłkarzu KS Wieczysta
Nasi użytkownicy założyli 1 227 509 zrzutek i zebrali 1 351 531 459 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Klub Sportowy Wieczysta z Krakowa jest teraz na ustach całej piłkarskiej Polski. Zespół występujący na poziomie ligi okręgowej inwestuje w infrastrukturę, ściąga w swoje szeregi reprezentantów Polski, jak Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a całość spina triumfalny marsz do wyższych lig.
Jestem autorem powstającej książki o tym klubie. W toku badań i poszukiwań odkryłem interesujące karty historii Wieczystej, począwszy od jej nieformalnego powstania w 1936 roku. Jednym z największych moich odkryć było odtworzenie życiorysu Antoniego Kawuli.
Antoni Kawula to urodzony w 1921 roku robotnik, który został aresztowany i przewieziony do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Na początku 1943 roku, gdy do Auschwitz dotarł rozkaz przeniesienia większości polskich więźniów do innych obozów na terenie Niemiec by zrobić w Oświęcimiu miejsce dla Żydów, przetransportowano go do obozu w Gross-Rosen (Rogoźnica). Gdy niemiecki front od końca 1944 roku przerywała Armia Czerwona, ewakuowano więźniów do obozów położonych dalej na zachód, w tym KL Mittelbau. Kawula trafił tutaj w końcowej fazie istnienia kompleksu. Materiały, które odszukałem, w tym jego zdjęcia z obozu i po wojnie pozwalają stworzyć ciekawy reportaż wideo w około 12-15-minutowej formie. Wiąże się to jednak z kosztami, których nie jestem w stanie sam sfinansować. Pragnę jednak odświeżyć pamięć o tym człowieku, Polaku, który mimo wielu trudności i zagrożeń przeżył wojnę.
Posiadam odpowiednie doświadczenie do stworzenia takiego materiału – od ośmiu lat jestem redaktorem naczelnym pierwszego w kraju i trzeciego w Europie Plebiscytu, w którym omawiane są najlepsze publikacje sportowe na rynku. Jestem również współautorem czterech książek, samodzielnym autorem wspomnianej wyżej publikacji, która czeka na wydanie oraz byłem współprowadzącym i redaktorem prowadzącym programu telewizyjnego „Liga Literacka” (12 odcinków w stacji TVP Sport).
Środki, o które proszę was, "zrzutkowiczów", przeznaczone zostaną na koszty związane z produkcją takiego materiału, tj.:
- wynajem sprzętu wideo
- transport (zwłaszcza pomiędzy trzema wspomnianymi wyżej obozami)
- zakup licencji i praw autorskich do zdjęć i filmów z epoki, w której żył główny bohater
- koszt montażu, wykonania napisów po angielsku i niemiecku
Film wyświetlany będzie za darmo na naszym profilu na platformie YouTube.
To jak, pomożecie?
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Drodzy zrzutkowicze, dziękujemy za wsparcie, teraz czas na działanie! Film powstaje :)
#WieczystaNajlepszaJest