id: sd67we

Zbieramy na obiady dla bezdomnych z Ogrzewalni Caritas w Poznaniu

Zbieramy na obiady dla bezdomnych z Ogrzewalni Caritas w Poznaniu

Nasi użytkownicy założyli 1 155 010 zrzutek i zebrali 1 199 305 978 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!

Jako Rada Rodziców przy Niepublicznym Przedszkolu "Promyki" w Poznaniu zwracamy się do Was z prośbą o to, abyśmy wspólnie zrobili coś dobrego - ufundowali obiady dla osób bezdomnych przybywających do łaźni przy ulicy Krańcowej. Łaźnia ta jest projektem Miasta Poznań realizowanym przez Caritas.


To jedyne takie miejsce w naszym mieście w czasach pandemii, w którym osoby w trudnej sytuacji życiowej mają możliwość wzięcia prysznica oraz wyprania i wysuszenia swoich rzeczy. Mogą liczyć na pomoc pielęgniarki, lekarza oraz wsparcie pracownika socjalnego. Mają dostęp do telewizji i Internetu oraz mogą napić się słodkiej herbaty.


Do niedawna mogli także zjeść pożywny, smaczny obiad. Niestety, projekt trwał tylko do grudnia, a od stycznia nie znalazł się sponsor, który byłby w stanie zapewnić kontynuację tej idei. My możemy stać się tymi sponsorami! Wystarczy, że każdy dołoży od siebie tyle ile może, udostępni zrzutkę w swoich mediach społecznościowych albo porozsyła jej adres swojej rodzinie i znajomym. Może uda się uzbierać chociaż na 1 miesiąc obiadów? 


W obecnych, zimowych miesiącach ciepłe, odżywcze posiłki są podstawą sprawności układu immunologicznego. Zapewniając naszym bezdomnym posiłki wykonujemy więc gest troski, ochrony zdrowia oraz stwarzamy namiastkę domowej atmosfery. Człowiek gotowy do zmian, to człowiek z zabezpieczonymi podstawowymi potrzebami życiowymi. 


Jeden obiad to koszt 18 zł. Potrzebnych jest 30 obiadów dziennie, także miesięczny koszt przedsięwzięcia wynosi od 10 800 do 12 420 zł (20 do 23 dni robocze). Marzy nam się, aby już wkrótce bezdomni dostali od nas obiady!


Warto podkreślić, że posiłki przygotowuje Spółdzielnia Socjalna "Cuda Garnki" (ta sama, która dba o podniebienia podopiecznych naszego przedszkola). W ich zespole zatrudnienie znajdują osoby z niepełnosprawnością lub znajdujące ​się w trudnej sytuacji życiowej. Jako spółdzielnia, trwają w przekonaniu, że wspomaganie, a nie wyręczanie ​jest motorem zmiany. Pomagają sobie nawzajem i chcą pomagać innym. 


Możemy więc w łatwy sposób uczynić dwa dobra: nakarmić bezdomnych i wesprzeć naszą lokalną gastronomię!

Czy nam się to uda? Zobaczymy, mamy wielką nadzieję, że tak. To pierwsza taka akcja w naszym wykonaniu, więc jesteśmy pełni nadziei i zapału. Chcemy dać dobry przykład naszym dzieciom, pomyśleć o ludziach wykluczonych, o których często nikt nie chce pamiętać i tym samym zjednoczyć się w dobrej sprawie!

Pomożecie???:))))

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 70

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!