Dzień Pluszowego Misia - o. Warszawa- wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: sdphm8

Dzień Pluszowego Misia - o. Warszawa- wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: sdphm8

5 081 zł z 10 000 zł

50%

5 081 zł

5 081 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

25.11.2020r

109

109

wspierających
50%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Co roku Dzień Pluszowego Misia dostarcza wyjątkowych wspomnień i emocji nie tylko obdarowanym dzieciom, ale także ich rodzinom i samym wolontariuszom Fundacji.


    – Któregoś roku czekaliśmy na wejście na jeden z oddziałów w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przebrani za wielkie pluszaki, gdy podszedł do mnie starszy pan i zapytał, czy dam jego damie pluszaka. Zdziwiona byłam ogromnie, ale czemu nie – w końcu to święto nas wszystkich i każdy powinien mieć swojego pluszowego przyjaciela. Wyłowiłam więc pluszaka i mu podałam. Wtedy on powiedział „nie mi, moja dama leży tam za tymi drzwiami. To moja wnuczka. Ja nie mogę do niej wejść, ale chciałbym żeby usłyszała, że dziadek tęskni i pamięta o niej” po czym oddał mi pluszaka. Wiedziałam, że jeszcze przed wejściem muszę znaleźć najpiękniejszego misia, żeby przekazać go „małej damie” od jej dziadka. Wybrałam pluszaka z serduszkiem zamiast noska, a po wejściu na oddział odnalazłam dziewczynkę, podałam misia i przekazałam słowa. Takiego szczęścia na twarzy dziecka nigdy nie zapomnę. Oczywiście po wyjściu z oddziału niezwłocznie podeszłam do tego pana i przekazałam, że misja spełniona. Pan mi dziękował z wielką radością i nazwał aniołem – wspomina Ania Onyszkiewicz, wolontariuszka FMM z Warszawy. – Tego samego dnia, gdy rozdawaliśmy upominki, zatrzymała mnie jedna z mam, podziękowała i dodała: „od kilku dni moje dziecko jest smutne i płacze, a dzięki wam nareszcie się uśmiechnęło. Życzę wam wszystkiego co najlepsze. Jesteście prawdziwymi aniołami i dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą”. Takich słów się nie zapomina – nie tylko podbudowują i dają motywację do dalszego działania, ale także pokazują, jak ważne jest to, co robimy.


    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Wpłacający109

WS
Wydział Sortowni
500 zł
EW
Ewa W
300 zł
SP
Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Z
ZAMOYSKI DLA DZIECI
100 zł
IG
Igor Goluch
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
E
Ewa
100 zł
P
pietrek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 904 zrzutki

i zebrali

333 159 775 zł


A ty na co dziś zbierasz?