id: sdphm8

Dzień Pluszowego Misia - o. Warszawa- wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Dzień Pluszowego Misia - o. Warszawa- wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Nasi użytkownicy założyli 1 187 530 zrzutek i zebrali 1 249 020 897 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Co roku Dzień Pluszowego Misia dostarcza wyjątkowych wspomnień i emocji nie tylko obdarowanym dzieciom, ale także ich rodzinom i samym wolontariuszom Fundacji.


  – Któregoś roku czekaliśmy na wejście na jeden z oddziałów w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przebrani za wielkie pluszaki, gdy podszedł do mnie starszy pan i zapytał, czy dam jego damie pluszaka. Zdziwiona byłam ogromnie, ale czemu nie – w końcu to święto nas wszystkich i każdy powinien mieć swojego pluszowego przyjaciela. Wyłowiłam więc pluszaka i mu podałam. Wtedy on powiedział „nie mi, moja dama leży tam za tymi drzwiami. To moja wnuczka. Ja nie mogę do niej wejść, ale chciałbym żeby usłyszała, że dziadek tęskni i pamięta o niej” po czym oddał mi pluszaka. Wiedziałam, że jeszcze przed wejściem muszę znaleźć najpiękniejszego misia, żeby przekazać go „małej damie” od jej dziadka. Wybrałam pluszaka z serduszkiem zamiast noska, a po wejściu na oddział odnalazłam dziewczynkę, podałam misia i przekazałam słowa. Takiego szczęścia na twarzy dziecka nigdy nie zapomnę. Oczywiście po wyjściu z oddziału niezwłocznie podeszłam do tego pana i przekazałam, że misja spełniona. Pan mi dziękował z wielką radością i nazwał aniołem – wspomina Ania Onyszkiewicz, wolontariuszka FMM z Warszawy. – Tego samego dnia, gdy rozdawaliśmy upominki, zatrzymała mnie jedna z mam, podziękowała i dodała: „od kilku dni moje dziecko jest smutne i płacze, a dzięki wam nareszcie się uśmiechnęło. Życzę wam wszystkiego co najlepsze. Jesteście prawdziwymi aniołami i dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą”. Takich słów się nie zapomina – nie tylko podbudowują i dają motywację do dalszego działania, ale także pokazują, jak ważne jest to, co robimy.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 110

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!