id: seb3j8

Podaruj cegiełkę na Szkołę Psychoterapii. Wspomóż rozwój na „Drodze do Wnętrza” w punkcie konsultacyjnym pomocy psychologicznej i duchowej

Podaruj cegiełkę na Szkołę Psychoterapii. Wspomóż rozwój na „Drodze do Wnętrza” w punkcie konsultacyjnym pomocy psychologicznej i duchowej

11 610 zł 
z 98 000 zł
11%
1480 dni do końca
64 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Chcę podzielić się niezwykle radosną informacją. Po dwuletnich staraniach udało mi się przejść pomyślnie wszystkie etapy rekrutacji do Szkoły Psychoterapii w Ośrodku INTRA w Warszawie. W efekcie w minionym tygodniu dowiedziałem się o przyjęciu mnie do czteroletniej Szkoły Psychoterapii. Jak trudno było się dostać może świadczyć fakt, że na ok. 300 zgłoszeń przyjmowanych jest zaledwie 39 kandydatów. W tym roku było więc jeszcze trudniej. Na rozmowy kwalifikacyjne jest zapraszanych około 80 osób z 300 osobowej grupy ubiegających się.

   

  Od września rusza więc nowa edycja Szkoły. To dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z naszego Punktu konsultacyjnego "Droga do Wnętrza". Po profesjonalnym i kompetentnym przygotowaniu obok rozmów wspierających duchowo i psychologicznie będę mógł służyć pomocą w procesie psychoterapeutycznym.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

i6e83eb2c19df63a.jpegPoznajmy się  

Mam na imię Darek. Jestem księdzem od ponad 18 lat. W czerwcu 2021 roku skończyłem Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku „Intra” w Warszawie. W trakcie jego trwania, w lutym 2021 roku, założyłem Punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej „Droga do Wnętrza” w Świebodzinie (woj. lubuskie). Jest to miejsce, w którym można uzyskać wsparcie w swoich trudnościach, dylematach i problemach. W ramach poprzedniej zbiórki środkami własnymi i ofiarodawców udało się urządzić to miejsce i stworzyć warunki zewnętrzne do rozmowy. Do czerwca 2022 roku z pomocy skorzystało już ponad 90 osób. Jest więc ogromne zapotrzebowanie na prawdziwe spotkanie, w którym można doświadczyć obecności drugiej osoby, jej empatycznego zrozumienia, akceptacji i autentyczności.


W celu zwiększenia dostępności i kontaktu stworzyłem stronę internetową poświęconą punktowi konsultacyjnemu. Zapraszam do jej odwiedzenia: drogadownetrza.pl.


r35e16c95c5599a7.jpeg


Cel zbiórki

Wciąż się dokształcam, by służyć jak najlepiej. Na ten czas udzielam pomocy psychologicznej i duchowej, pragnę jednak służyć pomocą psychoterapeutyczną jako wykwalifikowany psychoterapeuta. W najbliższych planach mam podjęcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii w Ośrodku „Intra” w Warszawie. Poprzedzę ją również dokształceniem się w ramach dwusemestralnego studium z psychologii klinicznej. Chcę Was zaprosić do włączenia się w tę inicjatywę. Możecie ją wesprzeć materialnie, pomagając mi zbudować fundusz na mój dalszy rozwój i warsztat w pomaganiu.


W ciągu najbliższych pięciu lat potrzebuję do opłacenia dalszego kształcenia:


Studium podyplomowe z psychologii klinicznej – 5000 zł (zrealizowane w roku akademickim 2021/2022)


Szkoła Psychoterapii (przez 4 lata) – 93000 zł (szkoła 58100 zł + superwizje i terapia ok. 22000 zł + dojazdy do Warszawy ok. 12900 zł). Koszty od tego roku niestety bardzo wzrosły. Głównie z powodu doliczenia podatku VAT od września zeszłego roku. Dotychczas Szkoły Psychoterapii były z niego zwolnione.


Część sumy jestem w stanie pokryć z własnych środków. Jednak kwota za cały proces kształcenia znacznie przerasta moje możliwości finansowe. Proszę Was zatem o wsparcie.


Podziękowanie za wsparcie

Wasza pomoc jest potrzebną cegiełką na rzecz wsparcia osób, które korzystają obecnie i będą korzystać w przyszłości z "Drogi do Wnętrza". Pomyślałem o pozostawieniu śladu wdzięczności za Waszą życzliwą pomoc. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.


xe1129ea8e543363.jpeg


25 zł i więcej

Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz wizytówki

50 zł i więcej

Wizytownik z pamiątkową drewniana wizytówką i 5 papierowymi wizytówkami do rozdania potrzebującym znajomym

100 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo Drogi do Wnętrza, zawierające prosty kompas

200 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo Drogi do Wnętrza, zawierające mosiężny kompas z grawerem

300 i więcej

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie 3 spotkania wspierające psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

1500 zł i więcej

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie pełny cykl 15 spotkań wspierających psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)


Echo w prasie, radiu i telewizji

O „Drodze do Wnętrza” ukazały się już trzy artykuły, do których linki zamieszczam poniżej:

https://drogadownetrza.pl/gosc-niedzielny-o-drodze-do-wnetrza

https://drogadownetrza.pl/aspekty-o-drodze-do-wnetrza

https://drogadownetrza.pl/droga-do-wnetrza-w-prasie-radiu-i-telewizji

rb0dedf4b5d5d693.jpeg


g9c3216628e6ecdf.jpeg


Nagrano również materiały w TVP 3 Gorzów Wlkp. i audycję w Radiu Plus. Dla łatwiejszego zapoznania się z "Drogą do Wnętrza" zamieszczam linki do materiałów na Youtube:

Radio Plus (2021)

https://youtu.be/64pUBUG27aM

TVP 3 Informacje Lubuskie (2021)

https://youtu.be/2NbtIohzFHA

TVP 3 Ichtis (2021)

https://youtu.be/jNxNyXpaCvwZ okazji pierwszych urodzin "Drogi do Wnętrza" ukazały sie nowe materiały w prasie radiu i telewizji. Zamieszczam je poniżej i zachęcam do zapoznania się z nimi.

Radio Plus (2022)

https://youtu.be/3Eo9Fr6om3w

TVP 3 Informacje Lubuskie (2022)

https://youtu.be/O8pEHPHJyVc

TVP 3 Ichtis (2022)

https://youtu.be/u5Ai4oz3UTASkąd pomysł?

Przeszedłem w życiu różne traumy, które po skończonych studiach doktoranckich z teologii duchowości w Rzymie, eksplodowały długą i głęboką depresją. Z pomocą rodziny i przyjaciół podjąłem leczenie i psychoterapię, które trwały wiele lat. Był to czas wielu poszukiwań i przemian w moim życiu. Staram się wciąż korzystać z tego bogatego doświadczenia w pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki przebytym trudom w osobistej drodze, bardziej rozumiem i potrafię empatycznie być obecny przy cierpiącym człowieku. Od wielu lat prowadzę cykle rozmów z osobami, które się do mnie zgłaszają. Spotkania mają na celu udzielić wsparcia i pomocy. Długo rodziła się decyzja o otworzeniu punktu konsultacyjnego pomocy. Pomysł na tę formę pomocy drugiemu człowiekowi powstał przed trzema laty po zakończeniu mojej terapii. I oto nadszedł właściwy moment, by zaproponować możliwość odbycia rozmowy lub cyklu rozmów szerszemu gronu osób zainteresowanych taką formą kontaktu i pracy nad sobą w ramach wspomnianej „Drogi do Wnętrza”. W ramach moich kompetencji mogę prowadzić rozmowy udzielając osobom dorosłym indywidualnej i grupowej pomocy psychologicznej opartej na założeniach psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej. Pragnę jedynie zaznaczyć, że nie jest to psychoterapia, do której nie mam jeszcze właściwego przygotowania i uprawnień.


Propozycja

Zauważyłem, że duchowość i psychologia mają sobie wiele do zaproponowania i dobrze mogą się uzupełniać tam, gdzie jedna z tych dziedzin nie ma kompetencji sama wkraczać, a nawet może zaszkodzić. Potrzeba więc mądrości w rozeznaniu, do jakiej płaszczyzny należą sprawy, którymi chcemy się zająć w naszym życiu. Często dotykają tej subtelnej granicy pomiędzy obszarem psychologicznym i duchowym. Jak mawiał jeden z moich profesorów: w relacji psychologii i życia duchowego jest potrzebna „symfonia na dwie ręce”. Chodzi więc o wzajemną uważność i wrażliwość wobec tych płaszczyzn, o ich integrację, równowagę i harmonię.


Wielokrotnie na różnych etapach życia doświadczamy potrzeby rozmowy, w której nie będziemy oceniani, lecz podczas której spotkamy osobę, która potrafi przy nas być obecna poprzez głębokie słuchanie, autentyczność, akceptację i empatyczne zrozumienie.


Proponuję możliwość takich indywidualnych spotkań. Są to rozmowy mające na celu wstępne określenie charakteru zgłaszanego problemu oraz wskazanie kierunku jego rozwiązania. Czas trwania konsultacji to ok. 50 minut. Służę szeroko rozumianą pomocą psychologiczną lub duchową osobom, które doświadczają trudności i problemów życiowych. Działalność punktu konsultacyjnego skierowana jest także do ludzi zainteresowanych osobistym rozwojem, przeżywaniem życia w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący. Prowadzone przeze mnie rozmowy mają charakter integracyjny. Wynika to z przekonania, że każdy z nas jest całością, złożoną istotą, której elementy cielesne, psychiczne, społeczne i duchowe wzajemnie na siebie oddziałują. Z tej racji w pracy z drugą osobą opieram się przede wszystkim na podstawowych wartościach podejścia humanistycznego w psychologii. Mam na myśli autentyczny, akceptujący i empatyczny kontakt, koncentrację na potencjałach osoby, pracę głównie ze świadomą jej częścią.


Taki sposób bycia z drugim człowiekiem sprzyja zmianom i ułatwia rozwój. Chodzi o wydobycie potencjału, jaki jest w osobie, której się pomaga. Jako osoba pomagająca będę stwarzał warunki zmiany ku dalszemu rozwojowi. Rozmowy konsultacyjne mają na celu pomoc w lepszym kontakcie ze swoim doświadczeniem wewnętrznym – zwłaszcza z emocjami – w kierunku większej spójności i dojrzałości, a także pomoc w przezwyciężaniu wewnętrznych ograniczeń. Spotkania będą kształtować środowisko sprzyjające jak najlepszemu rozumieniu drugiego (empatia), będą stwarzać poczucie bezpieczeństwa koniecznego do zmiany (bezwarunkowa akceptacja osoby, co oczywiście nie oznacza akceptacji wszystkich zachowań), a także zadbają o autentyczność w kontakcie w zgodzie z samym sobą i zdolnością do komunikowania trwałych uczuć. Warunkiem głębokiego kontaktu międzyludzkiego jest właśnie autentyczność, empatia i bezwarunkowa akceptacja, a rolę integrującą między nimi w doświadczeniu spotkania odgrywa obecność. W ramach konsultacji indywidualnych proponuję następujące obszary spotkań: pomoc psychologiczna poprzedzająca terapię, wsparcie w kryzysie, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, rozwiązywanie problemów / konfliktów, praca nad komunikowaniem się, praca z emocjami, ćwiczenie asertywności oraz dbałości o siebie i własne granice, gdy ktoś raniąco je narusza.


v9d26a2968d47dec.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Pomyślna rekrutacja do Szkoły Psychoterapii

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Lokalizacja

osiedle Łużyckie 52, 66-200

Świebodzin, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody / oferty

  Wpłać 25 zł i więcej
  Pamiątkowy długopis

  Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

  rozwiń

  (pozostało 60 z 60)

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  Wizytownik z niespodzianką

  Ozdobny wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

  rozwiń

  wybrano 5 razy (pozostało 30 z 35)

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Kompas w drewnianym pudełku

  Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające prosty kompas oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy

  rozwiń

  wybrano 7 razy (pozostało 13 z 20)

  Wybieram
  Wpłać 200 zł i więcej
  Kompas ze specjalnym grawerem w drewnianym pudełku

  Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające mosiężny kompas ze specjalnym grawerem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

  rozwiń

  wybrano 4 razy (pozostało 8 z 12)

  Wybieram
  Wpłać 300 zł i więcej
  Voucher na 3 konsultacje na "Drodze do Wnętrza"

  Podaruj bliskiej osobie w potrzebie 3 spotkania wspierające psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 1500 zł i więcej
  Voucher na cykl 15 konsultacji na "Drodze do Wnętrza"

  Podaruj bliskiej osobie w potrzebie pełny cykl 15 spotkań wspierających psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

  rozwiń

  (pozostało 5 z 5)

  Wybieram

Wpłaty 64

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • Dariusz Wołczecki

  Chcę podzielić się niezwykle radosną informacją. Po dwuletnich staraniach udało mi się przejść pomyślnie wszystkie etapy rekrutacji do Szkoły Psychoterapii w Ośrodku INTRA w Warszawie. W efekcie w minionym tygodniu dowiedziałem się o przyjęciu mnie do czteroletniej Szkoły Psychoterapii. Jak trudno było się dostać może świadczyć fakt, że na ok. 300 zgłoszeń przyjmowanych jest zaledwie 39 kandydatów. W tym roku było więc jeszcze trudniej. na rozmowy kwalifikacyjne jest zapraszanych około 80 osób z 300 osobowej grupy ubiegających się. Od września rusza więc nowa edycja Szkoły. To dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z naszego Punktu konsultacyjnego "Droga do Wnętrza". Po profesjonalnym i kompetentnym przygotowaniu obok rozmów wspierających duchowo i psychologicznie będę mógł służyć pomocą w procesie psychoterapeutycznym.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymamy kciuki za pomyślą rekrutację! 🙏

  ukryta
 • Dariusz Wołczecki

  Wszystkim darczyńcom a szczególnie Teamowi Kamili dziękuję z całego serca za wsparcie udzielone "Drodze do Wnętrza" i tym, którzy będą korzystać z niej i mojego doświadczenia w towarzyszeniu i wspieraniu duchowo i psychologicznie. Życzę wszystkim pięknych Świąt Wielkanocnych 🙏😊🙏

 • Wanda Śliwińska

  Życzę pomyślnych studiów i sukcesów w prostowaniu ludziom dróg

  450 zł

Lokalizacja

osiedle Łużyckie 52, 66-200

Świebodzin, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody / oferty

Wpłać 25 zł i więcej
Pamiątkowy długopis

Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

rozwiń

(pozostało 60 z 60)

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Wizytownik z niespodzianką

Ozdobny wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 30 z 35)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Kompas w drewnianym pudełku

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające prosty kompas oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 13 z 20)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Kompas ze specjalnym grawerem w drewnianym pudełku

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające mosiężny kompas ze specjalnym grawerem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 8 z 12)

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Voucher na 3 konsultacje na "Drodze do Wnętrza"

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie 3 spotkania wspierające psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Voucher na cykl 15 konsultacji na "Drodze do Wnętrza"

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie pełny cykl 15 spotkań wspierających psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

879 103 zrzutki

i zebrali

808 688 462 zł

A ty na co dziś zbierasz?