id: seb3j8

Podaruj cegiełkę na Szkołę Psychoterapii. Wspomóż rozwój na „Drodze do Wnętrza” w punkcie konsultacyjnym pomocy psychologicznej i duchowej

Podaruj cegiełkę na Szkołę Psychoterapii. Wspomóż rozwój na „Drodze do Wnętrza” w punkcie konsultacyjnym pomocy psychologicznej i duchowej

Nasi użytkownicy założyli 1 177 302 zrzutki i zebrali 1 229 558 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności13

 • Do końca drugiego roku Szkoły Psychoterapii zostały już tylko 4 zjazdy. I to będzie półmetek drogi. Na zjazdach w lutym i marcu kontynuowaliśmy pracę z klientem wg terapii Gestalt, mieliśmy superwizję zespołów empatycznych oraz trzeci sprawdzian w formie testu z dotychczasowej wiedzy. Na ostatnich zajęciach poznaliśmy nową metodę doświadczeniowej pracy terapeutycznej - FOCUSING. Czym on jest? Najlepiej sięgnąć do opisu, który możemy znaleźć na stronie INTRY. Zobaczcie poniżej. Zapewniam z osobistego doświadczenia, że jest to bardzo głęboka forma uważnego kontaktu ze sobą.


  "Focusing jest procesem poszukiwania wewnętrznie odczuwanego sensu tego, czego aktualnie doświadczamy. Opiera się na naturalnej predyspozycji do utrzymywania uwagi na bieżącym wewnętrznym doświadczeniu, niezwykle ważnej dla efektywnego korzystania z gromadzonych w ciągu życia zasobów wiedzy o sobie i świecie. Praktykując Focusing, sięgamy do wewnętrznego źródła informacji, znacznie wykraczającego poza to, co mamy w pamięci, co rozumiemy i wiemy o sobie. Dostęp do tej wiedzy przydaje się w codziennym życiu, w każdej chwili, gdy potrzebujemy podjąć decyzję, nadać kierunek naszym działaniom lub przywrócić wewnętrzny spokój; szczególnie jednak jest potrzebny wobec ważnych, nierozwiązanych i bolesnych spraw.


  Focusing jest praktyką, która pozwala precyzyjnie rozpoznawać własne reakcje na sytuacje i wydarzenia, identyfikować potrzeby i trudności w ich realizowaniu oraz rozwiązywać je w całkiem nowy sposób. Umożliwia zatem uobecnianie się – osiąganie stanu otwartości i życzliwej uwagi. Bycie obecnym to bycie swobodnie skupionym na tym, czym się zajmujemy – sprawą lub osobą, z którą współpracujemy. W stanie obecności umożliwiamy uobecnianie się drugiej osoby – bliskich, współpracownika, klienta, pacjenta, ucznia. Wszędzie, gdzie ludzie spotykają się i współpracują ze sobą, Focusing przenosi kontakt na poziom głębszego wzajemnego zrozumienia.


  Focusingu można się nauczyć, stosować na własny użytek i można go uczyć innych.


  Focusing po raz pierwszy opisał Eugene Gendlin (1926-2017), amerykański filozof i psychoterapeuta, współpracownik Carla Rogersa. Jest twórcą pojęć i teorii, z których dziś korzystają psychoterapeuci doświadczeniowi na całym świecie. Teoria i praktyka Focusingu jest bardzo rozbudowana i ma wiele do zaoferowania w różnych specyficznych obszarach pomagania. Na najbardziej ogólnym poziomie, dzięki zaproponowanemu przez Gendlina modelowi procesu doświadczania i przetwarzania doświadczenia możemy, klatka po klatce, zobaczyć i zrozumieć, jak zachodzi proces zmiany. Dla psychoterapeutów i trenerów, niezależnie od podejścia, w jakim pracują, rozwijanie zdolności klienta do utrzymywania uwagi na bieżącym doświadczeniu jest kluczowym elementem pracy, ponieważ otwiera proces trwałej zmiany terapeutycznej."

  /źródło: INTRA/


  Minęły kolejne trzy miesiące od ostatniego sprawozdania finansowego. Do końca marca 2023 roku wydałem na swoje kształcenie:


  46740 - kwota, którą wydałem na kształcenie do końca grudnia 2023 roku (rozliczenie we wcześniejszych aktualnościach)

  3600 zł - czesne za styczeń, luty, marzec

  810 zł - superwizja grupowa (3 spotkania)

  780 zł - superwizja indywidualna (3 spotkania)

  2160 zł - psychoterapia osobista (12 sesji)

  1020 zł - przejazd pociągiem do Warszawy i z powrotem (4 zjazdy)


  Podsumowując wydałem na kształcenie 55110 zł. Jeszcze raz z całego serca dziękuję za każde wsparcie.


  PS. Polecam poniższą książkę o Focusingu

  cieCoQ9zrA9Rh28q.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

i6e83eb2c19df63a.jpegPoznajmy się  

Mam na imię Darek. Jestem księdzem od ponad 18 lat. W czerwcu 2021 roku skończyłem Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku „Intra” w Warszawie. W trakcie jego trwania, w lutym 2021 roku, założyłem Punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej „Droga do Wnętrza” w Świebodzinie (woj. lubuskie). Jest to miejsce, w którym można uzyskać wsparcie w swoich trudnościach, dylematach i problemach. W ramach poprzedniej zbiórki środkami własnymi i ofiarodawców udało się urządzić to miejsce i stworzyć warunki zewnętrzne do rozmowy. Do czerwca 2022 roku z pomocy skorzystało już ponad 90 osób. Jest więc ogromne zapotrzebowanie na prawdziwe spotkanie, w którym można doświadczyć obecności drugiej osoby, jej empatycznego zrozumienia, akceptacji i autentyczności.


W celu zwiększenia dostępności i kontaktu stworzyłem stronę internetową poświęconą punktowi konsultacyjnemu. Zapraszam do jej odwiedzenia: drogadownetrza.pl.


r35e16c95c5599a7.jpeg


Cel zbiórki

Wciąż się dokształcam, by służyć jak najlepiej. Na ten czas udzielam pomocy psychologicznej i duchowej, pragnę jednak służyć pomocą psychoterapeutyczną jako wykwalifikowany psychoterapeuta. W najbliższych planach mam podjęcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii w Ośrodku „Intra” w Warszawie. Poprzedzę ją również dokształceniem się w ramach dwusemestralnego studium z psychologii klinicznej. Chcę Was zaprosić do włączenia się w tę inicjatywę. Możecie ją wesprzeć materialnie, pomagając mi zbudować fundusz na mój dalszy rozwój i warsztat w pomaganiu.


W ciągu najbliższych pięciu lat potrzebuję do opłacenia dalszego kształcenia:


Studium podyplomowe z psychologii klinicznej – 5000 zł (zrealizowane w roku akademickim 2021/2022)


Szkoła Psychoterapii (przez 4 lata) – 93000 zł (szkoła 58100 zł + superwizje i terapia ok. 22000 zł + dojazdy do Warszawy ok. 12900 zł). Koszty od tego roku niestety bardzo wzrosły. Głównie z powodu doliczenia podatku VAT od września zeszłego roku. Dotychczas Szkoły Psychoterapii były z niego zwolnione.


Część sumy jestem w stanie pokryć z własnych środków. Jednak kwota za cały proces kształcenia znacznie przerasta moje możliwości finansowe. Proszę Was zatem o wsparcie.


Podziękowanie za wsparcie

Wasza pomoc jest potrzebną cegiełką na rzecz wsparcia osób, które korzystają obecnie i będą korzystać w przyszłości z "Drogi do Wnętrza". Pomyślałem o pozostawieniu śladu wdzięczności za Waszą życzliwą pomoc. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.


xe1129ea8e543363.jpeg


25 zł i więcej

Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz wizytówki

50 zł i więcej

Wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką i 3 papierowymi wizytówkami do rozdania potrzebującym znajomym

100 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo Drogi do Wnętrza, zawierające prosty kompas

200 zł i więcej

Pamiątkowe drewniane pudełko z logo Drogi do Wnętrza, zawierające mosiężny kompas z grawerem

300 i więcej

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie 3 spotkania wspierające psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)

1500 zł i więcej

Podaruj bliskiej osobie w potrzebie pełny cykl 15 spotkań wspierających psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)


Echo w prasie, radiu i telewizji

O „Drodze do Wnętrza” ukazały się już trzy artykuły, do których linki zamieszczam poniżej:

https://drogadownetrza.pl/gosc-niedzielny-o-drodze-do-wnetrza

https://drogadownetrza.pl/aspekty-o-drodze-do-wnetrza

https://drogadownetrza.pl/droga-do-wnetrza-w-prasie-radiu-i-telewizji

rb0dedf4b5d5d693.jpeg


g9c3216628e6ecdf.jpeg


Nagrano również materiały w TVP 3 Gorzów Wlkp. i audycję w Radiu Plus. Dla łatwiejszego zapoznania się z "Drogą do Wnętrza" zamieszczam linki do materiałów na Youtube:

Radio Plus (2021)

https://youtu.be/64pUBUG27aM

TVP 3 Informacje Lubuskie (2021)

https://youtu.be/2NbtIohzFHA

TVP 3 Ichtis (2021)

https://youtu.be/jNxNyXpaCvwZ okazji pierwszych urodzin "Drogi do Wnętrza" ukazały sie nowe materiały w prasie radiu i telewizji. Zamieszczam je poniżej i zachęcam do zapoznania się z nimi.

Radio Plus (2022)

https://youtu.be/3Eo9Fr6om3w

TVP 3 Informacje Lubuskie (2022)

https://youtu.be/O8pEHPHJyVc

TVP 3 Ichtis (2022)

https://youtu.be/u5Ai4oz3UTASkąd pomysł?

Przeszedłem w życiu różne traumy, które po skończonych studiach doktoranckich z teologii duchowości w Rzymie, eksplodowały długą i głęboką depresją. Z pomocą rodziny i przyjaciół podjąłem leczenie i psychoterapię, które trwały wiele lat. Był to czas wielu poszukiwań i przemian w moim życiu. Staram się wciąż korzystać z tego bogatego doświadczenia w pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki przebytym trudom w osobistej drodze, bardziej rozumiem i potrafię empatycznie być obecny przy cierpiącym człowieku. Od wielu lat prowadzę cykle rozmów z osobami, które się do mnie zgłaszają. Spotkania mają na celu udzielić wsparcia i pomocy. Długo rodziła się decyzja o otworzeniu punktu konsultacyjnego pomocy. Pomysł na tę formę pomocy drugiemu człowiekowi powstał przed trzema laty po zakończeniu mojej terapii. I oto nadszedł właściwy moment, by zaproponować możliwość odbycia rozmowy lub cyklu rozmów szerszemu gronu osób zainteresowanych taką formą kontaktu i pracy nad sobą w ramach wspomnianej „Drogi do Wnętrza”. W ramach moich kompetencji mogę prowadzić rozmowy udzielając osobom dorosłym indywidualnej i grupowej pomocy psychologicznej opartej na założeniach psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej. Pragnę jedynie zaznaczyć, że nie jest to psychoterapia, do której nie mam jeszcze właściwego przygotowania i uprawnień.


Propozycja

Zauważyłem, że duchowość i psychologia mają sobie wiele do zaproponowania i dobrze mogą się uzupełniać tam, gdzie jedna z tych dziedzin nie ma kompetencji sama wkraczać, a nawet może zaszkodzić. Potrzeba więc mądrości w rozeznaniu, do jakiej płaszczyzny należą sprawy, którymi chcemy się zająć w naszym życiu. Często dotykają tej subtelnej granicy pomiędzy obszarem psychologicznym i duchowym. Jak mawiał jeden z moich profesorów: w relacji psychologii i życia duchowego jest potrzebna „symfonia na dwie ręce”. Chodzi więc o wzajemną uważność i wrażliwość wobec tych płaszczyzn, o ich integrację, równowagę i harmonię.


Wielokrotnie na różnych etapach życia doświadczamy potrzeby rozmowy, w której nie będziemy oceniani, lecz podczas której spotkamy osobę, która potrafi przy nas być obecna poprzez głębokie słuchanie, autentyczność, akceptację i empatyczne zrozumienie.


Proponuję możliwość takich indywidualnych spotkań. Są to rozmowy mające na celu wstępne określenie charakteru zgłaszanego problemu oraz wskazanie kierunku jego rozwiązania. Czas trwania konsultacji to ok. 50 minut. Służę szeroko rozumianą pomocą psychologiczną lub duchową osobom, które doświadczają trudności i problemów życiowych. Działalność punktu konsultacyjnego skierowana jest także do ludzi zainteresowanych osobistym rozwojem, przeżywaniem życia w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący. Prowadzone przeze mnie rozmowy mają charakter integracyjny. Wynika to z przekonania, że każdy z nas jest całością, złożoną istotą, której elementy cielesne, psychiczne, społeczne i duchowe wzajemnie na siebie oddziałują. Z tej racji w pracy z drugą osobą opieram się przede wszystkim na podstawowych wartościach podejścia humanistycznego w psychologii. Mam na myśli autentyczny, akceptujący i empatyczny kontakt, koncentrację na potencjałach osoby, pracę głównie ze świadomą jej częścią.


Taki sposób bycia z drugim człowiekiem sprzyja zmianom i ułatwia rozwój. Chodzi o wydobycie potencjału, jaki jest w osobie, której się pomaga. Jako osoba pomagająca będę stwarzał warunki zmiany ku dalszemu rozwojowi. Rozmowy konsultacyjne mają na celu pomoc w lepszym kontakcie ze swoim doświadczeniem wewnętrznym – zwłaszcza z emocjami – w kierunku większej spójności i dojrzałości, a także pomoc w przezwyciężaniu wewnętrznych ograniczeń. Spotkania będą kształtować środowisko sprzyjające jak najlepszemu rozumieniu drugiego (empatia), będą stwarzać poczucie bezpieczeństwa koniecznego do zmiany (bezwarunkowa akceptacja osoby, co oczywiście nie oznacza akceptacji wszystkich zachowań), a także zadbają o autentyczność w kontakcie w zgodzie z samym sobą i zdolnością do komunikowania trwałych uczuć. Warunkiem głębokiego kontaktu międzyludzkiego jest właśnie autentyczność, empatia i bezwarunkowa akceptacja, a rolę integrującą między nimi w doświadczeniu spotkania odgrywa obecność. W ramach konsultacji indywidualnych proponuję następujące obszary spotkań: pomoc psychologiczna poprzedzająca terapię, wsparcie w kryzysie, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, rozwiązywanie problemów / konfliktów, praca nad komunikowaniem się, praca z emocjami, ćwiczenie asertywności oraz dbałości o siebie i własne granice, gdy ktoś raniąco je narusza.


v9d26a2968d47dec.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Inne
Pamiątkowy długopis
Pamiątkowy długopis z logo i napisem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.
25 zł

Kupione 3 z 60

Inne
Wizytownik z niespodzianką
Ozdobny wizytownik z pamiątkową drewnianą wizytówką oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy.
50 zł

Kupione 5 z 35

Inne
Kompas w drewnianym pudełku
Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające prosty kompas oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzebującym pomocy
100 zł

Kupione 10 z 20

Inne
Kompas ze specjalnym grawerem w drewnianym pudełku
Pamiątkowe drewniane pudełko z logo "Droga do Wnętrza", zawierające mosiężny kompas ze specjalnym grawerem oraz 3 wizytówki do rozdania osobom potrzeb...
200 zł

Kupione 4 z 12

Inne
Voucher na 3 konsultacje na "Drodze do Wnętrza"
Podaruj bliskiej osobie w potrzebie 3 spotkania wspierające psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)
300 zł

Dostępne 10 szt.

Inne
Voucher na cykl 15 konsultacji na "Drodze do Wnętrza"
Podaruj bliskiej osobie w potrzebie pełny cykl 15 spotkań wspierających psychologicznie i duchowo (rozmowy stacjonarne lub online – Skype)
1500 zł

Dostępne 5 szt.

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Pomyślna rekrutacja do Szkoły Psychoterapii

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 236

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • Przyjaciele

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wsparcie

  ukryta
 • Dariusz Wołczecki

  Chcę podzielić się niezwykle radosną informacją. Po dwuletnich staraniach udało mi się przejść pomyślnie wszystkie etapy rekrutacji do Szkoły Psychoterapii w Ośrodku INTRA w Warszawie. W efekcie w minionym tygodniu dowiedziałem się o przyjęciu mnie do czteroletniej Szkoły Psychoterapii. Jak trudno było się dostać może świadczyć fakt, że na ok. 300 zgłoszeń przyjmowanych jest zaledwie 39 kandydatów. W tym roku było więc jeszcze trudniej. na rozmowy kwalifikacyjne jest zapraszanych około 80 osób z 300 osobowej grupy ubiegających się. Od września rusza więc nowa edycja Szkoły. To dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z naszego Punktu konsultacyjnego "Droga do Wnętrza". Po profesjonalnym i kompetentnym przygotowaniu obok rozmów wspierających duchowo i psychologicznie będę mógł służyć pomocą w procesie psychoterapeutycznym.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymamy kciuki za pomyślą rekrutację! 🙏

  ukryta
 • Dariusz Wołczecki

  Wszystkim darczyńcom a szczególnie Teamowi Kamili dziękuję z całego serca za wsparcie udzielone "Drodze do Wnętrza" i tym, którzy będą korzystać z niej i mojego doświadczenia w towarzyszeniu i wspieraniu duchowo i psychologicznie. Życzę wszystkim pięknych Świąt Wielkanocnych 🙏😊🙏

 • Wanda Śliwińska

  Życzę pomyślnych studiów i sukcesów w prostowaniu ludziom dróg

  450 zł