id: sehjza

Pierwszy film o niszczeniu państwa prawa

Pierwszy film o niszczeniu państwa prawa

173 048 zł 
z 200 000 zł
86%
zakończona 16.08.2021r
1622 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Kochani, dziękujemy Wam wszystkim za to, że wsparliście powstanie naszego filmu. Projekt jest już na ukończeniu i możemy zdradzić, że jego tytuł to "Sędziowie pod presją". O dalszych losach filmu będziemy informować na naszej stronie na Facebooku - polubcie nas, jeśli chcecie być na bieżąco. Do zobaczenia na festiwalach, w kinach bądź na ulicy!


  Iwona i Kacper

  Czytaj więcej
 • Jest już gotowa grafika „Prawo Siłą Ludzi”, którą Wam obiecaliśmy. Miała powstać już dawno i być zaprojektowana przez pewną znaną graficzkę, ale życie zweryfikowało nasze plany… 

  Piękny projekt zrobił dla nas Luka Rayski, autor słynnego znaku KonsTYtucJA. 

  Wszyscy wspierający kwotą min. 20 złotych dostaną od nas maila z kompletem materiałów do samodzielnego wydrukowania lub użycia w Internecie.


  Jeszcze raz dziękujemy wam za wsparcie, za cierpliwość i przypominamy – zrzutka nadal trwa! 


  Czytaj więcej
 • Dzięki Wam uzbieraliśmy już ponad 120 tys. zł. Jesteśmy ogromnie wdzięczni!


  Teraz działamy, by zebrać pozostałe 80 tys. zł na dokończenie filmu i dotarcie z nim do jak najszerszego grona widzów. Wierzymy, że damy radę!

  Rozsyłajcie zrzutkę do znajomych, a my dalej pracujemy!

  Czytaj więcej
 • Kochani, mamy już 50 000 zł, czyli 25% celu w trzy dni! Dziękujemy wszystkim 408 osobom, które dotąd nas wsparły. Damy radę!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Robimy pełnometrażowy film dokumentalny o represjach wobec polskich sędziów.Naszymi bohaterami są sędziowie i prawnicy, jedni z wielu najbardziej zaangażowanych w obronę praworządności w Polsce: Igor Tuleya, Dorota Zabłudowska, Krystian Markiewicz, Waldemar Żurek.

 

Spędziliśmy z naszymi bohaterami prawie 2 lata i zrealizowaliśmy ponad 130 dni zdjęciowych - wszystko własnymi środkami. Na montaż, postprodukcję i promocję środków nam nie starczy. Potrzebujemy Ciebie, by ten film powstał!


g6cdb4f35a38ce6d.jpegPokazujemy zderzenie człowieka z systemem.

W filmie sędziowie nie noszą tóg i łańcuchów, nie są oddzieleni sędziowskim stołem i majestatem urzędu. Widzimy ich na festiwalu rockowym, na spotkaniach z obywatelami i na ulicznych demonstracjach. Jesteśmy u nich w domu, ukazujemy ich od ludzkiej strony, która jest zwykle niewidoczna; słyszymy o ich lękach i obawach.

 

Przeciw naszym bohaterom kieruje się państwową propagandę, wyzywa z mównicy sejmowej, zastrasza, ściga postępowaniami dyscyplinarnymi i karnymi.


v8f116896caebf0d.png

W przeciągu kilku lat pod hasłem reformy systemu sprawiedliwości niezależność stracił Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy. Wybuchła afera hejterska, sterowana wprost z Ministerstwa Sprawiedliwości. Uchwalono skandaliczną antysędziowską Ustawę Kagańcową. Nie odbyły się bezprawne nie-wybory za 70 milionów złotych, a w końcu odebrano prawo do aborcji Polkom i Polakom. Miliony ludzi w całej Polsce wyszły na wielomiesięczne protesty, pokazując władzy czerwoną kartkę.

 

Tam, gdzie zawodzą instytucje, zostają tylko ludzie.

To sędziowie bronią praw obywateli przed zakusami polityków.

To obywatele stają za sędziami by ich w tej walce wesprzeć. 

mfaa8ccaa9c77c09.png

o99dc943fdf22766.pngKiedy państwo staje się anarchistą trzeba stanąć po stronie zasad. To nasz obywatelski obowiązek i robimy to tak, jak umiemy - z kamerą w ręku.

Jesteśmy dwójką filmowców, absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Iwona Harris jest producentką i kierowniczką produkcji, Kacper Lisowski reżyserem, scenarzystą, operatorem. Stworzyliśmy Lollipop Films, by móc kręcić niezależne, zaangażowane filmy – takie jak ten.

Więcej informacji o nas znajdziecie na www.lollipopfilms.pl

 

Zaufały nam największe organizacje społeczne i NGOsy polskie i międzynarodowe: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International, KOD, Obywatele RP, Strajk Kobiet, Akcja Demokracja, Wolne Sądy, KOS oraz stowarzyszenia sędziowskie: Iustitia, Themis i prokuratorskie Lex Super Omnia.

 

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/lollipopfilms


mb704eec9d6b21f7.jpegIle potrzebujemy?

 

Do tej pory w projekt włożyliśmy naszą pracę, własny sprzęt zdjęciowy, a także środki finansowe w wysokości 320 tys. zł. Potrzebujemy na dokończenie filmu (montaż, postprodukcję obrazu i dźwięku oraz promocję) 200 tys. zł.

 

Zadbamy o to by nasz film był dostępny dla jak najszerszej publiczności w Polsce, ale także zgłosimy go na międzynarodowe festiwale. Mamy poczucie, że robimy film ważny i z misją, ale nie zwalnia nas to z obowiązku, by był on w pełni dopracowany technicznie i wizualnie. Wielką rolę odegra też muzyka: tu chcemy czerpać inspirację z polskiego punk rocka.

 

Będziemy bardzo wdzięczni za wpłaty oraz udostepnienie linku do zrzutki.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 20 zł i więcej
  Grafika Tematyczna. Themed Artwork

  Każda osoba, która wpłaci 20 PLN, otrzyma od nas specjalnie zaprojektowaną grafikę do samodzielnego wydrukowania. Możecie z niej zrobić pocztówkę, wlepkę albo plakat. Jej hasło brzmi PRAWO SIŁĄ LUDZI. Grafikę projektuje dla nas znana polska graficzka, ale o tym napiszemy wkrótce w aktualnościach.

   

  Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.

  English below:

  Every person who donates 20 zł will receive a printable artwork designed for this occasion. You can turn it into a postcard, sticker or poster. It will bear the slogan: LAW IS PEOPLE’S STRENGTH. The artwork is designed for us by a famous Polish artist – more information is coming in our updates!


  If you wish to receive the reward, send us a message with your email address.

  rozwiń

  wybrano 681 razy

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Webinar z twórcami i bohaterami. Webinar with creators and protagonists

  Jeśli wpłacasz powyżej 100 PLN otrzymasz zaproszenie do obejrzenia webinaru z udziałem twórców i bohaterów filmu. Webinar odbędzie się przed oficjalną premierą i pokażemy na nim również fragmenty filmu. Dostaniesz też grafikę tematyczną. 

   

  Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.

  English below:

  If you donate above 100 zł you will receive an invitation to participate in a webinar featuring the creators and protagonists of the film. The webinar will take place before the official release date and will show extracts from the film. You will also receive the themed artwork.


  If you wish to receive the reward, send us a message with your email address.

  rozwiń

  wybrano 306 razy

  Wybieram
  Wpłać 300 zł i więcej
  DVD z filmem. Film DVD

  Dla zdeklarowanych fanów projektu, którzy przekroczą próg 300 PLN będziemy mieli w prezencie DVD z filmem - kiedy tylko uda nam się je wydać. Otrzymasz też zaproszenie na webinar z twórcami i grafikę tematyczną. Dodatkowo możemy (jeśli chcesz) umieścić Twoje imię w napisach końcowych.

   

  Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się w napisach końcowych, wyraźnie to zaznacz.

  English below:

  Dedicated fans of the project who support us with over 300 zł will receive a DVD version of the film – as soon as we are able to publish it. You will also receive an invitation to a webinar with the film’s creators and the themed artwork. Moreover, we can (if you wish) add your name to the end titles.


  If you wish to receive the reward, send us a message with your email address. If you also wish for your name to appear in the end titles, please make it clear in your message.

  rozwiń

  wybrano 97 razy

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Pokaz specjalny w kinie. Special cinema screening

  Jeśli dołączysz do niezwykle hojnych darczyńców, którzy wsparli nas kwotą 1000 PLN lub większą, chcielibyśmy Cię zaprosić na specjalny pokaz filmu w kinie przed oficjalną dystrybucją (jeśli pandemia pozwoli). Otrzymasz też DVD z filmem, zaproszenie na webinar z twórcami i grafikę tematyczną. Dodatkowo możemy (jeśli chcesz) umieścić Twoje imię w napisach końcowych.

   

  Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się w napisach końcowych, wyraźnie to zaznacz.

  English below:

  If you are among the incredibly generous donors who contributed 1000 ZŁ or more, we would like to invite you to a cinema screening of the film before it enters official distribution (pandemic restrictions allowing). You will also receive the film on DVD, an invitation to a webinar with the creators, and the themed artwork. Moreover, we can (if you wish) add your name to the end titles.


  If you wish to receive the reward, send us a message with your email address. If you also wish for your name to appear in the end titles, please make it clear in your message.

  rozwiń

  wybrano 26 razy

  Wybieram

Wpłaty 1622

preloader

Komentarze 38

 
2500 znaków
 • AD
  Adam Domański

  Powodzenia! Mocno trzymam kciuki

  ukryta
 • EM
  Ewa Maciejczyk

  Dziękuję ❤️

  ukryta
 • MK
  Magdalena Konopka

  Dziękuję za bycie sędziami niezłomnymi

  100 zł
 • ED
  Edward Domagalik

  Wchodzę i płacę, choć wolałbym przelew na dedykowane konto.
  Chciałbym też móc śledzić postęp prac, bo to dla mnie dokument o dużym znaczeniu społecznym a nie utwór na festiwal.

  25 zł
 • MK
  Michał Kowalczuk

  Bardzo ważny temat. Powodzenia. Mam nadzieję na rzetelny i wysokiej jakości film, który da do myślenia nie tylko tym, którzy są już przekonani.

  ukryta

Nagrody / oferty

Wpłać 20 zł i więcej
Grafika Tematyczna. Themed Artwork

Każda osoba, która wpłaci 20 PLN, otrzyma od nas specjalnie zaprojektowaną grafikę do samodzielnego wydrukowania. Możecie z niej zrobić pocztówkę, wlepkę albo plakat. Jej hasło brzmi PRAWO SIŁĄ LUDZI. Grafikę projektuje dla nas znana polska graficzka, ale o tym napiszemy wkrótce w aktualnościach.

 

Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.

English below:

Every person who donates 20 zł will receive a printable artwork designed for this occasion. You can turn it into a postcard, sticker or poster. It will bear the slogan: LAW IS PEOPLE’S STRENGTH. The artwork is designed for us by a famous Polish artist – more information is coming in our updates!


If you wish to receive the reward, send us a message with your email address.

rozwiń

wybrano 681 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Webinar z twórcami i bohaterami. Webinar with creators and protagonists

Jeśli wpłacasz powyżej 100 PLN otrzymasz zaproszenie do obejrzenia webinaru z udziałem twórców i bohaterów filmu. Webinar odbędzie się przed oficjalną premierą i pokażemy na nim również fragmenty filmu. Dostaniesz też grafikę tematyczną. 

 

Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas.

English below:

If you donate above 100 zł you will receive an invitation to participate in a webinar featuring the creators and protagonists of the film. The webinar will take place before the official release date and will show extracts from the film. You will also receive the themed artwork.


If you wish to receive the reward, send us a message with your email address.

rozwiń

wybrano 306 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
DVD z filmem. Film DVD

Dla zdeklarowanych fanów projektu, którzy przekroczą próg 300 PLN będziemy mieli w prezencie DVD z filmem - kiedy tylko uda nam się je wydać. Otrzymasz też zaproszenie na webinar z twórcami i grafikę tematyczną. Dodatkowo możemy (jeśli chcesz) umieścić Twoje imię w napisach końcowych.

 

Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się w napisach końcowych, wyraźnie to zaznacz.

English below:

Dedicated fans of the project who support us with over 300 zł will receive a DVD version of the film – as soon as we are able to publish it. You will also receive an invitation to a webinar with the film’s creators and the themed artwork. Moreover, we can (if you wish) add your name to the end titles.


If you wish to receive the reward, send us a message with your email address. If you also wish for your name to appear in the end titles, please make it clear in your message.

rozwiń

wybrano 97 razy

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Pokaz specjalny w kinie. Special cinema screening

Jeśli dołączysz do niezwykle hojnych darczyńców, którzy wsparli nas kwotą 1000 PLN lub większą, chcielibyśmy Cię zaprosić na specjalny pokaz filmu w kinie przed oficjalną dystrybucją (jeśli pandemia pozwoli). Otrzymasz też DVD z filmem, zaproszenie na webinar z twórcami i grafikę tematyczną. Dodatkowo możemy (jeśli chcesz) umieścić Twoje imię w napisach końcowych.

 

Jeśli chcesz otrzymać nagrodę, podaj adres email w wiadomości do nas. Jeśli dodatkowo chcesz, by Twoje imię pojawiło się w napisach końcowych, wyraźnie to zaznacz.

English below:

If you are among the incredibly generous donors who contributed 1000 ZŁ or more, we would like to invite you to a cinema screening of the film before it enters official distribution (pandemic restrictions allowing). You will also receive the film on DVD, an invitation to a webinar with the creators, and the themed artwork. Moreover, we can (if you wish) add your name to the end titles.


If you wish to receive the reward, send us a message with your email address. If you also wish for your name to appear in the end titles, please make it clear in your message.

rozwiń

wybrano 26 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

880 230 zrzutek

i zebrali

810 547 329 zł

A ty na co dziś zbierasz?