Opis zrzutki


Aktualizacja:
Tekst pewnie będzie długi. Proszę jednak przeczytajcie go. Jutro jest uroczystość Wszystkich Świętych, a pojutrze Dzień Zaduszny. W te dni wracamy wspomnieniami do tych, którzy od nas odeszli. W Mrzeżynie z pewnością wiele osób wraca wspomnieniami do tych, którzy nie powrócili z morza, a tworzyli wyjątkowy klimat Mrzeżyna jako osady rybackiej. Ten klimat, który my wszyscy - mieszkańcy winniśmy podtrzymywać i kultywować, bo właśnie on tworzy niezapomniany charakter naszej miejscowości.

Dlatego Stowarzyszenie Visit Mrzeżyno chciałoby Wam wszystkim (mieszkańcom, gościom i sympatykom) zaproponować realizację pewnego pomysłu. Chcielibyśmy zadbać w sposób szczególny o skwer z Pomnikiem "Tym którzy nie powrócili z morza.". Mamy pomysł aby istniejący pomnik poddać renowacji i wyczyścić go, żeby odzyskał blask. Wiemy też, że ma on swoją burzliwą historię. W związku z tym chcemy, żeby obok niego pokazały się granitowe postumenty z mosiężnymi tabliczkami, upamiętniającymi wszystkie tragiczne katastrofy mrzeżyńskich kutrów. Zależy nam też, aby przy tym skwerze pojawiła się tablica, która przybliżyłaby historię tych tragedii. Marzy nam się też, aby oświetlić ten skwer, żeby pojawił się maszt z flagą Polski i stojaki na znicze. Niech to będzie widoczny przykład, że morze i rybołówstwo to ważne elementy historii Mrzeżyna, które nie mogą zostać zapomniane i powinny być kultywowane dla przyszłych pokoleń.

Dlaczego o tym piszemy? A to dla tego, że chcemy aby było to wspólne dzieło wszystkich mieszkańców (niezależnie z której strony Regi są), liczymy też na turystów, którym bliskie jest Mrzeżyno. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.

Potrzebujemy wpierw Waszej akceptacji i pomocy w zebraniu materiałów, które będą pomocne Mrzeżyńskim Klimatom w przygotowaniu treści na tablicę informacyjną. Liczymy też na zgodę rodzin, na umieszczenie imion i nazwisk osób, które nie powróciły z morza. Ośmielamy się też prosić o wsparcie finansowe. Całość to koszt około 8000 zł, dlatego uruchamiamy zbiórkę na zrzutka.pl. Na koniec prosimy też o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, ale o tym napiszemy później.

Mamy nadzieję, że ta sprawa nas zjednoczy. Z góry dziękujemy za każde wsparcie i każdy wyraz aprobaty.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Trzebiatowska 4, 72-330

Mrzeżyno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 85

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • KOCHANI! BARDZO DZIĘKUJEMY ZA PIENIĄDZE, KTÓRE WPŁACILIŚCIE NA ZRZUTKĘ. Zebraliśmy 6320zł. Za te pieniądze będziemy mogli zrobić sporą część zaplanowanych rzeczy. Dziękujemy też za wszystkie uwagi dotyczące projektu tabliczek. Już niedługo będziemy mogli Wam pokazać je w pełni wykonane. Ponieważ zgłosiliście wiele pomysłów, jak ma wyglądać skwer z pomnikiem po odświeżeniu, postanowiliśmy poprosić architekta z pracowni Architektura Natura o pomoc w usystematyzowaniu Waszych pomysłów. Cieszy nas też to, że pomoc w realizacji naszego wspólnego projektu zaoferowali Józef Domański - Burmistrz Trzebiatowa , Jacek Handor , @park_mandragora_trzebiatow , Tomasz Borodziuk . Mamy nadzieję, że zaraz jak się zrobi trochę cieplej, będziemy mogli zaprosić Was do wspólnej pracy, aby skwer z pomnikiem nabrał nowego blasku. Już niedługo pokażemy Wam wizualizację tego miejsca.

 • G
  Garciu

  Poszło

  70 zł
 • IP
  Iwona i Andrzej

  Powodzenia w realizacji

  100 zł
 • Marzena i Janusz Wielocha

  Trzymamy kciuki za sfinalizowanie przedsięwzięcia. Latem przyjedziemy obejrzeć efekt. Pozdrowienia.

 • BR
  Bosman Restauracja

  Oby szybko udało się zrealizować plan w 100% !! Powodzenia i oczywiście zapraszamy do nas na kawkę -wspierajmy lokalne inicjatywy takie sprawy są ważne dla nas wszystkich mieszkańców. :)

  300 zł

Lokalizacja

Trzebiatowska 4, 72-330

Mrzeżyno, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

891 506 zrzutek

i zebrali

832 057 463 zł

A ty na co dziś zbierasz?