8 466 zł 
z 30 000
28%
zakończona 30.04.2022r
60 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Niniejsza zrzutka ma na celu zebranie środków na wsparcie i poprawę jakości życia dwóch chorych chłopców, Filipka i Oliwiera. Choć potrzeby są stałe, chcemy przynajmniej w niewielkim stopniu udzielić pomocy zarówno im, jak i ich opiekunom.


Filip urodził się z niską masą urodzeniową, hipoplazją prawej półkuli móżdżku i heterotopią podwyściółkową istoty szarej. Jest rehabilitowany od pierwszych tygodni życia. Filipek jest opóźniony w rozwoju psycho-motorycznym - nie chodzi i nie mówi. Jest pod stałą opieką logopedy, neurologa, fizjoterapeuty i psychologa. Rozumie wszystko i komunikuje się za pomocą gestów.


Filip jest pogodnym chłopcem, a jego najmniejsze sukcesy powodują ogromną radość jego rodziców. Priorytetem jest pionizacja Filipka i jego samodzielna lokomocja. Może mu w tym pomóc pionizator dynamiczny, którego koszt wynosi ok. 30 tysięcy złotych.


Z kolei Oliwier choruje na niesamowicie rzadką, ciężką i postępującą chorobę genetyczną CMT2DD. Objawia się zanikiem nerwów ruchowych i powoduje artrofię mięśni - oznacza to, że mięśnie zanikają, a te, które jeszcze funkcjonują, charakteryzują się silną spastyką (nadmiernym napięciem). W związku z postępami choroby, szybko zużywają się sprzęty specjalistyczne, niezbędne do rehabilitacji i codziennego funkcjonowania.


Oliwier nie chodzi, nie siedzi, nie raczkuje, nie mówi. Wymaga specjalnego karmienia i całodobowej opieki. Chcemy zrobić wszystko, by poprawić jego komfrot funkcjonowania - na przykład poprzez konieczne dostosowanie łazienki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i na ten cel chcemy przeznaczyć zebrane środki.


Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą i symboliczną wpłatę - szczególnie istotną w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 60

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • BA
  DARIUSZ ZAJĄC

  Dariusz Zając -> plecaczek z zawartością od Calypso – 300 zł, gang słodziaków – 30 zł, voucher na sesję zdjęciową – 320 zł; RAZEM: 650 zł, Flash K1 Mikołów -> bon do salonu fryzjerskiego Anna S. Pasternak - 40 zł, RAZEM 690 ZŁ

  690 zł
 • NA
  Natalia Adamkowicz

  Licytacja - sauna

  40 zł

Nasi użytkownicy założyli

894 251 zrzutek

i zebrali

837 884 919 zł

A ty na co dziś zbierasz?