id: sfuwfy

Istnienie Schroniska Pegasus

Istnienie Schroniska Pegasus

Nasi użytkownicy założyli 980 024 zrzutki i zebrali 1 001 123 805 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Początek każdego miesiąca to spływające lawinowo i przygniatające do ziemi faktury. Wakacyjna zrzutka na samo leczenie zwierząt osiągnęła zaledwie 9% celu. A gdzie wyżywienie, prąd, woda, transporty, kowal... Niestety, dotychczasowe wpłaty + nasze prywatne środki i oddawanie całych siebie braciom mniejszym nie umożliwia uregulowania należności finansowych za utrzymanie zwierząt pod opieką jednego z najstarszych schronisk non profit dla zwierząt w Polsce.

y1dd6fea681d3000.jpeg

Nie da się rozgraniczyć ratowania życia bezbronnych istot od finansów. Zwierzęta pod opieką Schroniska Pegasus są zależne od darczyńców i wolontariuszy. Administracja Państwowa nie przeznacza żadnych środków i nie przewiduje ulg finansowych na pomoc dla ofiar znęcania się czy zwierząt bezdomnych, jeśli to gatunki inne niż pies czy kot, a w Pegasusie większość podopiecznych to konie.

u942117dae96a562.jpeg

Jak wyceniać ich życie? Decydować, że Ten i Ta zasługują na leczenie i szansę na brak cierpienia, a Ci to już nie? Skazać na śmierć, bo zdrowie nie pozwala już na pracę dla ludzi więc nikt ich nie chce? Przerwać życie, które chce istnieć, cieszyć się słońcem, rodziną, zdrowiem... powiedzieć - przepraszam ale nie jesteś dla nikogo nic wart?!?

y5ad87fff58fbc79.pngCo mamy robić?

Decydować, że ten jest już za stary, nie ma zębów, wyżywienie jest za drogie?

Pozwolić by odeszły z choroby, bo leki to kilkanaście tysięcy złotych?

Uznać, że skoro gmina od lat uchyla się od płatności zaległych kilkudziesięciu tysięcy złotych za zwierzęta, a my nie mamy już środków ,to możemy uchylić się od opieki?!

Zostawić zwierzęta, by były licytowane na rzeź gdy ich starsi właściciele zmarli ...?

tbd1ff4130817529.jpegOd lat walczymy z pełnym oddaniem o każdy kolejny dobry dzień życia podopiecznych schroniska. Działamy od rana do nocy, niektóre zwierzaki karmimy co 2-3 godziny przez cała dobę (zniszczone i starsze konie tracą zęby ale wciąż muszą przeżuwać nieustannie by trawić). Niemożliwe dla nas nie istnieje, dajemy życie tym istotom, którymi inni nie chcą się opiekować bo wg wielu "nie warto".

yc8c61ce6a5c45b9.jpeg

Życie jest najwyższą wartością, lecz jego ratowanie liczone jest w złotówkach i ciężkiej pracy wolontariuszy. To drugie zwierzęta mają zapewnione, to pierwsze musimy zdobyć! Chcemy działać tak, jak do tej pory – solidnie, z otwartymi bramami, być naprawdę bezpiecznym, sprawdzonym, dostępnym i uczciwym domem dla zwierząt niechcianych. By to było możliwe musimy mieć zabezpieczone środki na kolejne miesiące istnienia azylu. Do tego potrzebne są pieniądze. Brutalne, ale prawdziwe.

pc1e728d5107e521.jpeg

Prosimy o pomoc. Co miesiąc opieka nad zwierzętami pochłania od 80 000 do 100 000 złotych. Konie, kozy, owce, psy, koty, krowy, osiołki, lama, szopy, ptaki - ich los jest w Waszych rękach. Prosimy o symboliczne wsparcie, nawet 10 zł ma ogromne znaczenie, w grupie siła!

g2d530616eedae9e.jpeg

Pamiętaj, wszystko co dzieje się w schronisku, jest możliwe dzięki ludziom. Jesteśmy odpowiedzialni za istoty, które oswoiliśmy, to my - ludzie, tworzymy ich świat, rzeczywistości. Bądź osobą, która spełnia marzenie o lepszym fragmencie świata dla zwierząt. Wesprzyj już teraz!


Zbiórka ma na celu zabezpieczenie bytu zwierząt ze Schroniska Pegasus (Folwarczna 3, 96-321 Musuły) do końca 2021 roku.

f0d2526875c8f18b.jpeg


Jeśli chcesz się z nami skontaktować - masz pytania, pomysły: 791563010 [email protected]

Więcej o nas na:

Główny profil na Facebooku https://www.facebook.com/schroniskopegasus

Instagram @schroniskopegasus

Web http://www.pegasus.org.pl


PS. PAMIĘTAJ! DAROWIZNA NA RZECZ NASZEJ ORGANIZACJI PODLEGA ODLICZENIU OD PODATKU! Od podstawy obliczenia podatku możesz odliczyć darowizny w maksymalnej łącznej wysokości 6 % dochodu uzyskanego przez Ciebie w danym roku podatkowym. Więcej (klik)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 216

 
Dane ukryte
ukryta
MW
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KM
20 zł
NI
Nika
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków