8 095 zł 
z 10 000
80%
zakończona 30.06.2021r
82 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Na ostatnie 14 dni trwania zrzutki dla Żywej Kooperatywy StudioFal ogłasza konkurs.

  Do osoby z najwyższą wpłatą od dnia 3 maja, poleci ten oto piękny instrument:

  https://studiofal.com/produkt/stotram/

  b61933a395da2bcf.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej

 • 0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej

 • 0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tworzymy, spajamy, kreujemy.

Odżywiamy ziemię, która nas żywi i na której żyjemy!


Hej. Jesteśmy grupą ludzi, która od ponad roku na terenie Kotliny Kłodzkiej stwarza wspólnotę opartą o kooperację żywnościową. Działamy oddolnie dla satysfakcji i radości w kreacji.

m6fb776a7f634bc6.jpegSkupujemy od lokalnych rolników świeże, ekologiczne warzywa i owoce. Budujemy siatkę połączeń i relacji, w której nie uczestniczą duże sieci handlowe. Całość wymiany oparta jest na lokalności i bezpośrednim kontakcie z rolnikiem. Współtworzymy zdrowe i szczere relacje, oparte na bliskości oraz wzajemnym zaufaniu. Chcemy inspirować i uczyć do bycia świadomym konsumentem, odpowiedzialnym, poprzez swoje wybory, za środowisko​ międzyludzkie i przyrodnicze.

o26ec8ae8a239ae2.jpegPomóż Nam w zakupie samochodu dostawczego wraz z wyposażeniem, którym moglibyśmy “rozwozić życie” w postaci, świeżych, zdrowych, lokalnych warzyw i owoców. Do tej pory z uporem używaliśmy małego Renault Clio, które wypchane po brzegi stawiało wyzwania, zarówno kierowcy, oraz osobom rozpakowującym jedzenie.

l079714bc940e020.jpeg

Żeby zwiększyć zasięg naszego działania, żeby móc obsłużyć więcej dusz, żeby więcej osób mogło jeść zdrowe jedzenie nie przepłacając za nie w marketach, żeby zachować zdrowie naszych kochanych kierowców i obsługujących zamówienia, potrzebujemy nowego, a na pewno większego mobilu. 

q04be0c98a76372f.jpeg

Jako Żywa Kooperatywa jesteśmy na etapie zakładania stowarzyszenia. Czekamy już tylko na wpis do KRS. Jednak bez niego nie możemy zorganizować zrzutki pod swoim imieniem. Patronatem objęło nas więc Towarzystwo Przyjaciół Droszkowa w Górach Złotych, w którym działa część naszych członków. To przy ich pomocy i wsparciu organizujemy tę zbiórkę.


Żywa Kooperatywa to zamanifestowana i grupowa wola w działaniu, która bierze się z autentycznej chęci uczestnictwa w życiu własnej społeczności.


U postawy jest to regionalne zrzeszenie sąsiedzkie, w którym wspólne zakupy są jej nierozerwalnym i regularnym elementem, choć współdziałanie wykracza daleko poza kontekst spożywczy.


Kooperatywa jest platformą, na której dzielimy się między sobą zasobami oraz kompetencjami, gdzie chcemy łączyć działalność wytwórczą, ekologiczną, edukacyjną i społeczną.


Naszym celem jest integralność, przejawiająca się poprzez współpracę i aktywne działania na rzecz wspólnoty oraz tworzenie szczerych relacji opartych na bliskości i wzajemnym zaufaniu.


Dążymy do równowagi opartej na poszanowaniu ekosystemu i sprawiedliwej wymiany handlowej w obszarach wytwarzania, dystrybuowania i konsumpcji dóbr.


Wspieramy rozwój rynku lokalnej i zdrowej żywności poprzez działania na rzecz zwiększenia jej ekonomicznej i terytorialnej dostępności oraz budowanie trwałych relacji pomiędzy lokalnymi producentami żywności i jej odbiorcami.


Chcemy dawać dobry przykład dla naszego otoczenia jako sprawnie działającej, samoorganizującej się społeczności. Inspirować i uczyć do bycia świadomym konsumentem, odpowiedzialnym, poprzez swoje wybory, za środowisko​ międzyludzkie i przyrodnicze.


Wesprzyj nas jeśli czujesz, że to co robimy jest bliskie Twemu sercu.

qf97a24d7c018305.jpeg


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

57-312

Droszków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 82

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • PZ
  Patryk z Osady Radość

  Popieram takie działanie jak produkcja i lokalna dystrybucja ekologicznej żywności z pominięciem supermarketów. Sam skończyłem rolnictwo i ogrodnictwo na SGGW. Już wkrótce eko osada w Bieszczadach w Gminie Komańcza. Chętni do współtworzenia piszcie na [email protected]

  50 zł
 • KK
  Karina Klimaszewska

  Kuka kocham Cie i tęsknię

  50 zł

Lokalizacja

57-312

Droszków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

892 923 zrzutki

i zebrali

835 101 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?