id: sh3er6

Postawmy Żaryna przed sądem ❗️

Postawmy Żaryna przed sądem ❗️

Nasi użytkownicy założyli 980 641 zrzutek i zebrali 1 002 304 303 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Chciałbym poinformować, że dziś — w moim imieniu, — w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie mec. Radosław Baszuk złożył prywatny akt oskarżenia w sprawie Stanisława Żaryna, sekretarza stanu w KPRM, zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  W marcu także założyłem zbiórkę [https://zrzutka.pl/sh3er6] na postawienie ministra Żaryna przez sądem, w ramach której zebrałem 3 280,07 zł. 1479,47 zł. przekażę na usługi mecenasa Radosława Baszuka, 300,60 zł. zapłaciłem za znaczek sądowy, z kolei po 500 zł. przekazałem jako darowiznę na działalność Fundacji Arbitor, Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

   

  Bardzo dziękuję za wsparcie i będę informował o kolejnych krokach procesowych!


  U48BLEJzrRqvrNMG.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

PiS nie byłby sobą, gdyby przed wyborami nie wymyślił walki z czymś, co śmierdzi ksenofobią i antyukrainizmem. Tak-tak, nawet w obliczu tej strasznej wojny PiS szuka, jak wrócić do „ukrainosceptycznych” postaw, które zwykle wyznawał.

 

Jako ukraiński dziennikarz w Polsce, jestem często atakowany przez prawicę. Od 2016 roku stawiam różnych działaczy ze środowisk antyukraińskich przed sądem i w tych sprawach jest już kilkanaście prawomocnych wyroków skazujących. Bardzo często skazani wykorzystywali w swojej obronie kremlowską propagandę. Poza swoją podstawową pracą dziennikarską, tak właśnie zajmuję się walką z dezinformacją rosyjską i mam namacalne sukcesy w tej dziedzinie.

 

8 marca Stanisław Żaryn, Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP, wykorzystując swoją funkcję publiczną, zarzucił mi działalność na rzecz rosyjskiej agentury, postawę „antypolską i antypaństwową”, „wytworzenie negatywnych wobec Ukrainy trendów” [choć musiał przyznać, że ja „wielokrotnie przyjmuje maskę dbałości o interesy Ukrainy”]. Jako potwierdzenie mojej wymyślonej pracy na rzecz Kremla, podaję moje tweety, w których krytykuję to, co krytykowała cała Polska — postawę Jana Pawła wobec pedofilii, macierewiczowski smoleński kult czy oburzenie na TVP po śmierci Mikołaja Filiksa.


EA44EqkXVsMr6DZW.png 

Tweet Żaryna ma już teraz zasięg — ponad 200 tys., czyli więcej niż jakikolwiek jego wpis od początku roku. Zarzucając mi prowokowanie „nastrojów antyukraińskich w społeczeństwie polskim”, sam inicjuje ogromny antyukraiński hejt. Zajmuje się moim kontem z 1700 followersów, kiedy w Warszawie są robione rosyjskie interesy, także informacyjne, na miliony euro. Temat pozachwycają pisowskie „media” (tu, tu, tu i tu) i fabryki trolli — każdy i każda może sprawdzić skutki tego na moim profilu.

 

Dość wykorzystywania służb w celu oczerniania ludzi i wywoływania nastrojów ksenofobicznych❗️ Przypisywanie mi działalności prorosyjskiej jest wyjątkowo podłą postawą, wywróceniem sprawy z nóg na głowę — bo zajmowałem się walką z Kremlem jeszcze wtedy, kiedy PiS sam powielał rosyjskie wątki dezinformacyjne na temat Ukrainy, i znacznie wcześniej niż PiS stworzył stanowiska walczące z „dezinformacją” za pieniądze publiczne.

 

Dlatego chcę wnieść prywatny akt oskarżenia przeciwko Żarynowi. Będzie ciężko, ale warto. Potrzebuję Twojej pomocy. Zróbmy to razem❗️

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

TS
Tomasz Szewczyk
BB
bozena
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JA
Jacek Adler
ukryta
TI
Piotr Czugała
 
Dane ukryte
18 zł
AM
Andrzej Mroczkowski
111 zł
 
Dane ukryte
66,66 zł
WJ
Wojtek Joński (Ludivinia)
66,60 zł
ZC
Zdzislaw C.
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków