id: shnaep

UNIKALNY ZIN WOLNOŚĆ. Wesprzyj niezależną działalność wydawniczą Picture Doc kupując zina WOLNOŚĆ

UNIKALNY ZIN WOLNOŚĆ. Wesprzyj niezależną działalność wydawniczą Picture Doc kupując zina WOLNOŚĆ

Nasi użytkownicy założyli 1 177 910 zrzutek i zebrali 1 231 054 117 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • We wnętrzu zina znajdziecie również plakaty Artura Kucharczaka.


  fbb910f5454ffa7c.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

p6a7ab80922a108e.jpeg

Niespełna roku pracy Fundacja Picture Doc z dumą przedstawia swoją pierwszą publikację: zin WOLNOŚĆ!

Ideą, która napędza nas do działania jest chęć tworzenia przestrzeni wypowiedzi dla polskich i zagranicznych twórców, którzy posługują się językiem szeroko rozumianego dokumentu fotograficznego. Jesteśmy otwarci na współpracę z autorami reprezentującymi różne pokolenia, narodowości i tożsamości, a najważniejsze jest dla nas rozpowszechnianie dobrych i ważnych historii opowiadanych za pomocą fotografii. Głównym zadaniem, jakie sobie wyznaczyliśmy, jest poszukiwanie i publikowanie poruszających i inspirujących projektów, przedstawiających najrozmaitsze aspekty otaczającej nas rzeczywistości.


n3a08a04dc070172.jpeg


o13f26c5c2d17bf5.jpegWOLNOŚĆ to pierwsza publikacja, która pomaga nam spełniać te ambicje, dlatego z ogromną radością dzielimy się nią z wami!

Jest to wyjątkowy i ważny tom, nie tylko dla ludzi, którzy go współtworzyli, ale dla każdego, kto zechce zapoznać się z perspektywą młodych fotografów na współczesną Polskę. Zin powstał z okazji 30. rocznicy upadku komunizmu w Polsce i przedstawia fotografie wykonane na przestrzeni ostatnich dekad, aż do 2019 roku. WOLNOŚĆ to zestawienie prac różnych autorek i autorów, które dostarcza zarówno wiele nostalgii, jak i uśmiechu. Obecnie jest to także spojrzenie na życie w Polsce przed pandemią oraz czasem nasilonych konfliktów społeczno-politycznych, które przeżywaliśmy w ciągu ostatniego roku. 


wce4ee1d23a66ceb.jpegFot. Michał Czarnecki


Pomimo wielu wyzwań udało nam się zrealizować wydawnictwo, które nie powstałoby bez wsparcia i pracy wielu osób. WOLNOŚĆ to pierwsza publikacja w formie zina wydana przez zespół Picture Doc. Jest to praca w stu procentach wykonana ręcznie: od kopert po szycie, składanie, docinanie i klejenie, a co za tym idzie, jest UNIKATEM. Okładka oraz środek zostały wydrukowane na matowych papierach MUNKEN, przeznaczonych do druku fotografii. Bardzo ważne było dla nas stworzenie zina, który w odpowiedni sposób zaprezentuje prace młodych twórców. Dlatego proces tworzenia publikacji trwał bardzo długo, ze względu na dbałość o jakość każdego z etapów produkcji.


lfb78ff957d1c39b.jpeg

fot. Adrian Jaszczak


Zin WOLNOŚĆ jest naszą dobrowolną pracą. Powstała z potrzeby młodych ludzi do podzielenia się własnym spojrzeniem na obecną rzeczywistość. Tego rodzaju publikacja wiąże się także z kosztami. Obecnie nasza Fundacja nie jest wspierana finansowo przez żadną instytucję. Z tego powodu stworzyliśmy zrzutkę, a wszystkie pieniądze pozyskane za jej pomocą przeznaczymy na działalność statutową Fundacji Picture Doc. Dokonując wpłaty zdobędziesz egzemplarz zina WOLNOŚĆ, a także umożliwisz nam tworzenie kolejnych fotograficznych publikacji! Naszym marzeniem jest organizowanie regularnych open calli i wydawanie publikacji z twórczością polskich i zagranicznych fotografów.

Bez Twojej pomocy nie jesteśmy w stanie profesjonalnie i szybko działać w sferze fotografii!


Środek zina możesz zobaczyć tutaj: http://picture-doc.org/wolnosc/


Jeżeli chcesz otrzymać od nas zina, prosimy o wpłacenie kwoty, która POKRYWA KOSZT PRODUKCJI JEDNEGO EGZEMPLARZA PUBLIKACJI + KOSZT WYSYŁKI. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dalej realizować swoje działania wydawnicze.


Koszt produkcji jednego egzemplarza to 130 zł + 7 zł wysyłka.

WOLNOŚĆ została wydana w nakładzie 80 sztuk, do zdobycia jest 45 sztuk


Projekt zina oraz okładki: Ewa Chodzicka

Edycja fotografii: Adrian Jaszczak 

Tekst: Michalina Kacperak 

Koordynacja: Julia Klewaniec

Opieka artystyczna: Piotr Wójcik

Szycie oraz złożenie zina: Bartosz Staszewski OnPaper Łódź

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

 
Dane ukryte
130 zł
MS
160 zł
AJ
Adrian Jasion
137 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
160 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!