Opis zrzutki

Oto Arek… Gołąbowicz Arek

j75e102c1486375d.png

Arek ma obecnie 37 lat. Jest człowiekiem, który chciał ratować ludzi z opresji - był druhem w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Teraz sam potrzebuje pomocy. Dzięki wielkim sercom naszych Darczyńców walka o wózek dla Arka jest już na półmetku!!! Uzbieraliśmy już 20 tysięcy, potrzeba jeszcze 20 tys. zł – bez tych dwóch kół ciężko będzie utrzymać równowagę 😉


Poznaj historię Arka:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-20/przykuty-do-lozka-po-pobiciu-18-lat-czeka-na-odszkodowanie/


To był zwyczajny wrześniowy dzień, w którym chwila zmieniła jego życie nieodwracalnie. W 2002r. mając zaledwie 19 lat i głowę pełną marzeń i pasji, padł ofiarą pobicia, podczas którego napastnik zepchnął go z mostu. Spadając z wysokości 4m Arek uderzył głową w betonowy cokół i wpadł do rzeki. Przeżył, ale doznał urazu kręgosłupa szyjnego i nie jest w stanie chodzić. Przeszedł ponad 40 operacji oraz w 2019 r. amputację lewej kończyny dolnej. Ból, którego doznaje każdego dnia jest niewyobrażalny, a mimo to nie poddaje się. 

gb2579bf6da1b046.png

Przed nim jeszcze niejeden zabieg operacyjny, ale z wielką nadzieją patrzymy na dzień, który nie będzie opatrzony cierpieniem. Wyrok dla Arka to NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ do końca życia, a dla sprawcy karą był wyrok pozbawienia wolności na 4 lata i 6 miesięcy i zapłata zadośćuczynienia, którego poszkodowany nigdy nie otrzymał…


Brak należnych pieniędzy z odszkodowania i nabyta niepełnosprawność powodują, że Arek musi mieszkać z żoną w jednym pokoju, w domu swojej Mamy.  Jednak to nie ciężkie warunki bytowe najbardziej ograniczają Arka, ale postępującą choroba, która ogranicza jego mobilność.  Arek jak tlenu potrzebuje kontaktu z ludźmi i przyrodą. Dzięki swojej determinacji i żmudnej rehabilitacji Arek ma możliwość wstawania z łóżka, ale pooperacyjne zmiany układu ciała powodują, że Arek potrzebuje wysokospecjalistycznego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Jest on szansą dla Arka na zwiększoną mobilność, ale też na zwyczajny spacer z rodziną – tak zwykły dla każdego z nas – jest marzeniem Arka….  

o89303c24949f5ca.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 346

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
70 zł
MD
Maciek
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
75 zł
RM
Renata Mor
10 zł
MD
Marcin Doliński
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 11

 
2500 znaków
 • RM
  Renata Mor

  Dla człowieka czynu!

  10 zł
 • BR
  Beata Rogala

  Trzymam kciuki. Wielki szacun za ogrom pracy i wysiłku. Karmnik będzie wisiał na mojej działce ❤

  300 zł
 • JD
  Joanna D.

  Jesteś ogromną inspiracją ;) trzymam za Ciebie kciuki. Powodzenia :)

  20 zł
 • JK
  Jacek Kowalski

  Gosciu, nigdy sie nie poddawaj mimo trudnosci! Jestes wielki za to jak walczysz i jakie wartosci reprezentujesz. Mase zdrowia byku!

  10 zł
 • MS
  Marek Skraba

  Największa siłę mamy w głowie nie w nogach . Pan to udowadnia. Pozdrawiam życzę wszystkiego dobrego , czekam na kolejne konstrukcje .

  500 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Płocka 5A, 81-535

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

742 779 zrzutek

i zebrali

527 444 745 zł

A ty na co dziś zbierasz?