id: shxnuu

Za naszą i Wasą wolność- sprzęt dla Polaków walczących w Ukrainie

Za naszą i Wasą wolność- sprzęt dla Polaków walczących w Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 957 120 zrzutek i zebrali 963 625 916 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Sprzęt na Ukrainę dostarczony.

Dziękuję Wam wszystkim za wpłaty, na ogłoszoną Zrzutkę „Za Wolność naszą i Waszą”

Zebraliśmy 10.490 zł, zbiórkę zawiesiłem, ze względu na uruchomienie kolejnej przez osoby które mnie o to poprosiły a która uzyskuje większe zasięgi. Zbieraliśmy dla Polaków walczących w Ukrainie na sprzęt. Zakupiliśmy celownik optyczny, dalmierz i lornetkę. Wszystko zostało dostarczone, jechałem osobiście, wraz z kolegą, który o to wsparcie poprosił.

28.09 wyjechałem z Gdańsk, w Ostródzie postój, gdzie dopakowałem „pod korek” samochód wsparciem dla Polaków z rejonu Mościsk – tu podziękowani dla Wójta Ostródy Bogusława Fijasa.

Był to maraton 1800 km przejechane w 2 noce i 1 dzień, niewiele snu, ale wszystko zrealizowane.

Przeprawa, przez granicę, w obie strony to wyzwanie, czas oczekiwania ok 14-15 h i mówię tu o ruchu samochodowym – nie wiem co się dzieje, ale nie wierzę, by nie było możliwości, by pomóc ludziom koczującym w kilometrowych korkach. Władza śpi??? Dodam, że kłopot nie jest po stronie ukraińskiej i mogę to zaświadczyć. Tyle dygresji, mi się udało wjechać po 3 h. sposobu nie ujawnię, w nocy wizyta u kolegi który otrzymał celownik optyczny i dalmierz, cieszył się jak dziecko – na zdjęciu, jeszcze ze starym sprzętem. Potem kierunek Mościska, tam kilka godzin snu, spotkania w Domu Polskim, objazd po biedniejszych domkach naszych Rodaków, ciekawe rozmowy, choćby z matkami, które mówią, że synowie walczą, a tu nie ma nic, nawet nie dostają pieniędzy z żołdu, wyposażenie chłopaków słabe, jak mówią one władzom, że nie mają tam odpowiedniej broni, mundurów, to pada odpowiedź: „kupcie im”, a One, za co, skoro nie płacicie? Też dygresja, może nie jest tak źle, idzie zima i trzeba pomagać, sprzęt do kamuflażu kurtki itd., ale zimowe.

Potem obowiązkowo Lwów, kilka spotkań, wizyta na cmentarzu – troszkę się ten dla nas najważniejszy sypie, polecam uwadze naszym władzom, no i powrót, też nocą, mgła i już zimno ok +1-3 stopni. Jedna granica, korek na 20H, druga podobnie, na 3 się wbijamy a sam początek, ale i tak 4 godziny czekania, no i dzisiaj /piątek/ o 7 rano w Gdańsku.

Dziękuję, jeszcze raz wszystkim za wsparcie, tym materiałem, rozliczam się z Wami /darczyńcy, kibice, środowisko opozycji SFMW, Gminie Ostróda i innym/, kłaniając się nisko.

Pozdrawiam. Robert Kwiatek


UWAGA

ZOSTAŁA URUCHOMIONA 2 ZRZUTKA NA TEN SAM CEL.

TYM SAMYM NASZA ZBIÓRKA JEST WYGASZANA, A ŚRODKI ZEBRANE, ZGODNIE Z DEKLARACJĄ ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA ZAKUP NOKTOWIZORÓW - BEZ WZGLĘDU NA WIELKOŚĆ WPŁACONYCH PIENIĘDZY.

- 2 ZRZUTKA MA WIĘKSZE ZASIĘGI, NIE CHCEMY SIĘ DUBLOWAĆ,

CEL TEN SAM, JAK I ODBIORCY.


ZA DOKONANE WPŁATY DZIĘKUJEMY.

W IMIENIU INICJATORÓW - ROBERT KWIATEK


Na prośbę Polaków walczących w siłach zbrojnych Ukrainy i Legionie międzynarodowym w Ukrainie organizujemy zbiórkę na zakup potrzebnego sprzętu, dającego szansę na skuteczną walkę z Rosyjskim agresorem. Są to nasi koledzy którzy robią to z narażeniem życia i zdrowia tam, byśmy my tutaj mogli cieszyć się wolnością. Naszym chłopakom na miejscu brakuje sprzętu - noktowizji i termowizji, są one bardzo drogie. Nie stać ich i nas, by wyposażyć ich w ten sprzęt. Wartość gogli, czy lornetki to ok 25 tys. zł. Prosimy o Wasze wsparcie – zbiórka pod hasłem: „ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ” me6cf874dbc81a51.jpg

Chcemy ich wesprzeć nie tylko w działaniach taktycznych, jak trzymanie warty, prowadzenie nocnych akcji ofensywnych, pragniemy, by mieli Oni szansę, po wyczerpujących walkach wrócić cało do Ojczyzny, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami dla dobra Polski i nas wszystkich.Sprzęt ten jest niezbędny by wyprzedzać lub zrównać się technologicznie z wrogiem. Szeroko opisywana i wyśmiewana w mediach armia rosyjska tak naprawdę często dysponuje dużo bardziej zaawansowanymi możliwościami technicznymi niż wojsko ukraińskie i nasi koledzy tam walczący. Nowe karabiny, dobre kamizelki, opatrunki w nocy na niewiele się przydają w starciu z niewidzialnym wrogiem. Pomóżmy im, by mogli Oni o każdej porze dnia i nocy zobaczyć nadciągające niebezpieczeństwo, by byli w stanie przeprowadzić skuteczny atak na wrogie pozycje. Z Waszą pomocą możemy im dać szansę, zdobycia tego sprzętu - noktowizory i termowizja, będące profesjonalnym wyposażeniem żołnierza na polu walki.

Nasi, tam walczący – niestety też ginący, chronią nas Polaków byśmy mogli spać spokojnie, bo każdy zniszczony czołg w Ukrainie, to potencjalnie jeden mniej u nas. Zagrożenie nadal jest realne. Koledzy, którzy dobrowolnie wstąpili do sił zbrojnych Ukrainy - międzynarodowego legionu obrońców Ukrainy, nie jako najemnicy a ochotnicy, przebywają od początku nowej odsłony wojny w 2022 r.


Dziękujemy

Lokalizacja

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 25

 
Dane ukryte
300 zł
NN
161crew
50 zł
 
Dane ukryte
22 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Marek Zarecki
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AS
Andrzej Sudoł
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków