id: ska7u8

Dokończenie budowy Domu Muzyki

Dokończenie budowy Domu Muzyki

170 zł 
z 300 000 zł
0%
zakończona 30.11.2019r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

  • Zapraszamy już 29 sierpnia do Otwocka na X Festiwal im. Marka Kotańskiego - Wolni od zła, gdzie będzie prowadzona zbiórka na rzecz dokończenia budowy Domu Muzyki. Wystąpią też znakomici artyści: KOMBI, De Mono, Chemia, Zemollem Session i inni!
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dom Muzyki jest pierwszym w Europie integracyjnym domem pracy twórczej. Powstaje we wsi Ruda pod Warszawą. Jego budowę rozpoczęto z inicjatywy Stowarzyszenia "Dom Muzyki" w 1998 roku. Ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi a wybitnie uzdolnionymi artystycznie. Obiekt będzie posiadał pracownie fizyko- i psychoterapeutyczne. W Domu Muzyki, w pracowniach muzycznych i plastycznych, będą odbywać się zajęcia warsztatowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz terapie dla osób nie posiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (np. depresje, choroba dwubiegunowa afektywna, terapie „pouzależnieniowe”). Stowarzyszenie „Dom Muzyki” będzie dążyć do udostępniania pracowni i gabinetów rehabilitacyjnych, miejsc noclegowych, galerii, studia nagrań oraz innych powierzchni organizacjom pozarządowym o podobnych profilach działania. Do tej pory budowa postępowała dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wielu ludzi dobrej woli. Obecnie jesteśmy na etapie wykończenia wnętrz i wyposażenia obiektu w niezbędny sprzęt. Potrzebujemy ok 500 000 w sumie na dokończenie przedsięwzięcia. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2019 r.

Wizualizacja projektu

dom muzyki

Informacje o organizatorze

Zrzutka na dokończenie budowy Domu Muzyki

Stworzona przez Stowarzyszenie Dom Muzyki

Dom Muzyki – pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej. Idea zapoczątkowana przez Członków Założycieli Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” w 1998 roku. Dom Muzyki ma być miejscem integracji środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi, a wybitnie uzdolnionymi artystycznie. Dom Muzyki o charakterze Domu Pracy Twórczej z niezbędnymi do działań pracowniami, ma być również miejscem niezbędnej dla potrzebujących terapii.

Budynek Domu Muzyki (pow. 1300 m2) został wybudowany przez Stowarzyszenie we wsi Ruda, pow. miński, ok. 25 kilometrów od centrum Warszawy na terenie XIX-wiecznego Parku, nad malowniczą rzeką Mienią. Inwestycja była prowadzona głównie dzięki wsparciu sponsorów i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wkład własny Stowarzyszenia pochodził głównie z organizowanych koncertów i innych przedsięwzięć artystycznych.

Marek Piekarczyk przykręca pierwsze gniazdko w Domu Muzyki!

Mamy to! Na zdj. Marek Piekarczyk i Andrzej E-moll Kowalczyk.

Strych jest już prawie ukończony

Budowa szybu do windy trwa

Szyb windy dla niepełnosprawnych.

Szyb ukończony. Czas na elewację.

www.dom-muzyki.pl

E-mail

Dom Muzyki we wsi Ruda

Dom Muzyki we wsi Ruda

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 3

SJ
Szymon Jachimek
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WD
Włodek Dusiński
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Imienne podziękowanie na stronie Domu Muzyki


rozwiń
Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowanie na stronie Domu Muzyki i kanałach Social Media Stowarzyszenia


rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Podziękowanie na stronach Stowarzyszenia + unikatowa płyta CD
Do podziękowań prześlemy darczyńcy specjalną płytę CD nagraną przez wybitnych muzyków na rzecz Domu Muzyki. Płyta nie jest dostępna w sprzedaży. W jej nagraniu udział wzięli: Andrzej „E-moll” Kowalczyk, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, zespół Perfect, Wanda Kwietniewska, Sebastian Riedel i muzycy z Projektu Dom Muzyki.  
Na płycie znajdą się wyjątkowe wersje złotych przebojów, jak również zupełnie premierowe utwory. 
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Podziękowanie na stronie Stowarzyszenia + album winylowy z autografem artystów
Do podziękowań dołączamy podpisany przez m.in. Marka Piekarczyka i Krystynę Prońko, niedostępny jeszcze w sprzedaży winylowy album Andrzeja "E-molla" Kowalczyka "Zanim".
rozwiń
Wpłać 5000 zł i więcej
Podziękowanie, winyl z autografem, podwójne zaproszenie VIP na koncert + uhonorowanie na tablicy
Do podziękowań na stronie Stowarzyszenia dołączymy album winylowy Andrzeja "E-molla" Kowalczyka  - "Zanim". Dodatkowo darczyńca otrzyma podwójne zaproszenie VIP na zamknięty koncert na rzecz Domu Muzyki, w którym wystąpią wybitni artyści sceny polskiej - jesień 2019. Dodatkowo darczyńca zostanie uhonorowany specjalną tablicą podziękowań, która zostanie wmurowana w Domu Muzyki.
rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

800 090 zrzutek

i zebrali

620 167 503 zł

A ty na co dziś zbierasz?