id: skrzd5

Naprawmy wspólnie zniszczony mural na Rondzie Mogilskim

Naprawmy wspólnie zniszczony mural na Rondzie Mogilskim

Nasi użytkownicy założyli 1 014 579 zrzutek i zebrali 1 061 031 978 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mural "Farbki" powstał na Rondzie Mogilskim w ramach projektu "101 Murali dla Krakowa" w 2014 roku. Była to praca wyłoniona w konkursie, a autorem projektu jest Olaf Cirut. W realizację muralu było zaangażowanych wiele osób, sami na własną rękę szukaliśmy źródła finansowania dla tego projektu, dlatego gdy udało się pozyskać środki, radość przy malowaniu była ogromna. Przez te kilka lat mural wpisał się w przestrzeń, a na rondzie pojawiły się kolejne nasze realizacje, które miały tworzyć "galerię pod otwartym niebem". Pod koniec 2019 roku mural został poważnie zniszczony przez wandala, który postanowił zniszczyć nie tylko naszą pracę. Ucierpiało również wiele budynków w dzielnicy Grzegórzki, a sprawa została zgłoszona na policję. Ostatecznie wandal został złapany podczas malowania po kamienicy przy Teatrze Bagatela, co było dla nas bardzo dobrą informacją - mieliśmy nadzieję, że zostaną wyciągnięte z tego konsekwencje, ale niestety temat umarł, a słuch po wandalu zaginął....


m95ab79d3e166dfa.jpeg

Chcielibyśmy naprawić to, co bezprawnie zostało zniszczone i dlatego potrzebujemy teraz Państwa pomocy, żeby móc odnowić mural, który przez tak wiele lat cieszył przechodniów Ronda Mogilskiego. Chcemy pokazać, że w grupie siła, że możemy to zrobić wspólnie! Kilka dni temu skończyliśmy malowanie filarów- projektu "Wild City" na Rondzie Mogilskim i ta realizacja dała nam mnóstwo pozytywnej energii, pokazała, że tyle osób jest zainteresowanych estetyką ronda, że wspólnie możemy zrobić znacznie więcej. Olaf Cirut przygotował nowy, zmodyfikowany projekt muralu "Farbki". Pojawią się nim mieszkańcy Krakowa, którzy naprawiając mural, wspólnie walczą z hejtem i bezmyślnym wandalizmem w przestrzeni publicznej. Zniszczenie tego muralu stało się częścią jego historii. Sprawmy, aby ta historia skończyła się pozytywnie, a sam mural nadal budził w nas dziecięcą radość i optymizm.

jb441d2b620205e5.jpeg

k364ba91aacacc2a.jpeg

Zebrane podczas zrzutki pieniądze przeznaczone zostaną na oczyszczenie ściany z zabrudzeń, zakup farb elewacyjnych Kabe, realizację prac malarskich, materiały maralskie, zabezpieczenie przestrzeni podczas malowania oraz pokrycie muralu warstwą zabezpieczającą.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 178

MS
Michał Seweryn
500 zł
MP
Marcelina Pichlak
300 zł
KF
Krystyna Flis
200 zł
AM
Agnieszka Mikołajczyk
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
HF
Hanna Feczko
200 zł
RJ
Robert
100 zł
PS
Przemek Sz
100 zł
IK
Igor Kainara
100 zł
ZP
Ziemowit Pająkowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków