id: smy2v6

Pierwszy Kongres Zdrowia Psychicznego 8 maja 2017

Pierwszy Kongres Zdrowia Psychicznego 8 maja 2017

Nasi użytkownicy założyli 1 189 610 zrzutek i zebrali 1 253 513 437 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą ludzi, których w różnej formie dotknęły choroby psychiczne. Część z nas przeżyła je sama, część zetknęła się z nimi w pracy, część w domu. Jesteśmy pacjentami i lekarzami, terapeutami i członkami rodzin osób chorych. Wszyscy aż za dobrze rozumiemy, czym jest choroba psychiczna i jej leczenie. I wszyscy widzimy, że w naszym kraju to leczenie jest bardzo trudne. Dlatego od kilku lat prowadzimy działania, mające na celu poprawę warunków i standardów leczenia osób z chorobami psychicznymi.

Czy wiecie, że w 2015 r. chciano zlikwidować jedyny program ochrony zdrowa psychicznego w Polsce? Na szczęście dzięki naszym staraniom i ogromnej sile mediów społecznościowych udało nam się powtrzymać proces likwidacji. Teraz niemal gotowa ustawa regulująca prawa osób chorych psychicznie wciąż spoczywa w jednej z przepastnych szuflad Ministerstwa Zdrowia. A my chcemy ją stamtąd wydobyć i zmusić kolejny Rząd do zajęcia się nami. Pacjentami, lekarzami, rodzinami. Chcemy, by w Polsce istniał program gwarantujący nam prawdziwą ochronę i wsparcie. Dążymy do wprowadzenia wszystkich punktów zawartych w Narodowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego stworzonym w 2010r.

8 maja spotykamy się, by powiedzieć NIE dalszemu lekceważeniu naszych praw i potrzeb. Sprzeciwić się fatalnym warunkom panującym w szpitalach psychiatrycznych. Pokazać decydentom, jak zmienić tę sytuację. Będziemy maszerować ulicami Warszawy by wręczyć Ministrowie Zdrowa manifest zmian. I chcemy, by nasz głos było słychać głośno i wyraźnie.

Każdy grosz wpłacony na nasze konto przełoży się na szerszy zasięg naszej akcji. Każda złotówka to wsparcie zarówno kosztów organizacyjnych, jak i działań edukacyjnych i komunikacyjnych w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Niech znów będzie o nas głośno. Niech decydenci zobaczą, usłyszą nasz protest i zajmą się tymi, którzy są zbyt słabi, aby sami o siebie zadbać.

Wierzymy w to, że nam pomożecie i z góry bardzo dziękujemy!

Zespół Kongresu Zdrowa Psychicznego

Podajemy również indywidualny numer konta zrzutki, do wpłaty

na poczcie : KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO FUNDACJA eF kropka

nr; 58 1750 1312 6883 8680 8684 9162

MASZ CHĘĆ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zapoznaj się ze stroną internetowąKongresu Zdrowia Psychicznego.

Przeczytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 229

preloader

Komentarze 22

 
2500 znaków
 • Tadeusz Trocikowski

  Witajcie Moi współbracia w niedoli mnie tak samo jak Was codziennie goni Czarny Pies Churchilla w noc ciemną. ONA - Czarna Dama co wieczór na dobranoc strzela foha i pakuje się razem z nami do łóżka. Poranek jest ciężki, o przepisanych spacerach nie ma mowy. Trudno wziąć tabletki, o jedzeniu nie chcę słyszeć, woda, kawa jakiś owoc, na waga 118, to od tych kolorowych drażetek i miętusów.
  Ale wreszcie nadejdzie taki dzień ( 8 maja 2017 roku) gdzie wreszcie poczujemy naszą moc i siłę będziemy razem choć przez jeden dzień, pewnie uśmiechnięci, weseli z nadzieją, że nas nie zagubią w ferworze referatowej gadaniny i obietnic, że od jutra (9 maja 2017) już nam będzie lepiej, będzie Kanada albo Ameryka. Nic z tego, 10 maja poranek będzie taki sam ciężki, o przepisanych.......itd.
  Moim zdaniem na Kongresie powinno paść fundamentalne pytanie, Co musi się naprawdę wydarzyć, ile wody w Wiśle upłynąć z Warszawy do Włocławka, ilu naszych kolegów musi jeszcze skutecznie zaglądać co jest "po drugiej stronie" aby już nigdy nie gonił nas Czarny Pies Churchilla w noc ciemną, a ONA od jutra już będzie samotnie sypiała.
  My nie jesteśmy wariatami, my nie jesteśmy nienormalnymi ludźmi, my nie mamy "żółtych papierów", my nie mamy "okrągłych dowodów osobistych" My jesteśmy wrażliwymi ludźmi, kochającymi i oddanymi Naszym Bliskim, tylko chwilowo zabrakło zasilania w naszym otoczeniu, tego energetycznego.
  Zdecydowana część Naszego Otoczenia tego nie rozumie, nie rozumieją, że wysadziło "korki". Niby elektryków w Naszym kraju dostatek, bo i jest b. Prezydent jest i Pan Tadeusz, ale oni jak widać nie spieszą się aby Nam przywrócić zasilanie. Nam nie potrzebne są wielkie moce i wysokie stopnie zasilania - Nam jest potrzebna NORMALNOŚĆ, GODNOŚĆ, POSZANOWANIE I WIARA W DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Pozdrawiam. I do zobaczenia w poniedziałek. Tadeusz.

 • MH
  Magdalena Horszowska-Jóźwicka

  Dziękuję w imieniu moich bliskich, dotkniętych zaburzeniami psychicznymi

 • PI
  Polski Instytut Otwartego Dialogu

  Życzymy sukcesów w promowaniu dobrych działań na rzecz zdrowia psychicznego

 • Jan Palach

  Witam,

  Reprezentuję Wortal http://pieknyumysl.com/ i nasi reprezentanci również jadą na I Kongres do Warszawy. Gdyby ktoś chciał się do nas dołączyć mamy jeszcze 2 wolne miejsca w samochodzie. Wyruszamy z Gdańska w poniedziałek 8 maja około godziny 3 nad ranem. Email kontaktowy jest na naszej stronie.

  Wszyscy popieramy tą akcję i nawet jak ktoś nie ma pieniędzy aby się dorzucić (wiadomo większość z nas to renciści) udostępniajcie między sobą. NIech powstanie wrzawa - aby nas usłyszano w końcu...

  Gratuluę pomysłu i rozmachu I Kongresu Zdrowia Psychicznego. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, jak wrzawa umilknie - a my rozjedziemy się do naszych domów..

  //JP

 • EK
  Edyta Kotowicz

  Marzy mi się, że jeszcze będę szczęśliwym uczestnikiem; ) niestety biletów brak