id: snazs5

Ekopatrol - strefy wolne od zaśmiecenia

Ekopatrol - strefy wolne od zaśmiecenia

Nasi użytkownicy założyli 1 162 126 zrzutek i zebrali 1 206 596 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • Właściwie mógłbym tutaj wrzucić jakieś aktualności, które będą prezentować moje sukcesy dotyczące realizacji tego pomysłu. Mógłbym, ale ktoś kiedyś powiedział, że najlepiej publikować głupie memy, bo większość, tłumy, większość społeczeństwa nienawidzi ludzi sukcesu. Jeśli też uważasz, że ludzie, którzy chcą zmienić świat nie mają środków do tego by to robić i w zasadzie mieć nie powinni to pytanie jest zasadnicze, skąd bierze się tendencja wśród ludzi do marnotrawienia wszelkiego typu zasobów, tych pieniężnych i tych surowcowych, skoro można by je wykorzystać do zrobienia czegoś naprawdę dobrego dla ulepszenia globalnej cywilizacji. Dlaczego w takim razie ty tego nie robisz? Dzisiaj nie żyjemy w ograniczonych warunkach średniowiecza, nie ma bogatych mecenasów, którzy wspierali utalentowane jednostki. Jest masa ludzi, którzy zarabiają pieniądze i marnują je, dosłownie przepalają na wycieczki dookoła świata, na jazdę samochodami spalinowymi do miejscowego warzywniaka, nawet jeżeli dystans jaki trzeba pokonać to 5 minut piechotą. Jeśli dotarłeś lub dotarłaś do tego miejsca i nadal kręcisz nosem na ten temat, który może naprawdę zmienić to w jaki sposób funkcjonuje nasza globalna cywilizacja to uwierz mi, chyba nic innego nie jest w stanie przekonać Cię, że dobra inwestycja w realny projekt ma znaczenie. Być może nie działam w tym temacie jakoś bardzo agresywnie. Sprawdzam wszelkie możliwości, ale naprawdę chcę dowieźć ten projekt do końca i chcę w Polsce stworzyć pierwsze strefy wolne od zaśmiecenia. Całkowicie, totalnie i bez taryfy ulgowej. Nie mam zamiaru aktualizować swojego programu wyborczego, nie mam zamiaru wykręcać się na antenie, że moje słowa zostały źle zrozumiane. What you see is what you get. Litter - free zones. Strefy wolne od zaśmiecenia. Tego potrzebuje świat!

    VKsGfZ1gLRG4EmKr.jpg

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

100 000 PLN tyle potrzeba, aby zmienić nasze lokalne środowisko i rozwiązać problem zaśmiecenia w naszej najbliższej strefie zamieszkania i rekreacji. Jak?

Chciałbym zaprezentować Wam projekt, który jest zmianą paradygmatu w branży recyklingu i dbania o czystość naszego najbliższego otoczenia, zarówno stref zamieszkania jak i rekreacji. Ekopatrol, czyli strefy wolne od zaśmiecenia, ma za zadanie dbać o to, aby jakość naszego najbliższego miejsca zamieszkania była wysoka a rekreacja na świeżym powietrzu była naprawdę duchowym i estetycznym przeżyciem.


Czym jest tak naprawdę jest Ekopatrol? Być może nieraz brałeś lub brałaś udział w akcji sprzątania świata. Tym właśnie jest ten projekt, tylko że jest to akcja sprzątania świata na globalną skalę. Mój pomysł jest taki, aby akcje sprzątania świata weszły na zupełnie nowy poziom zaawansowania, rozpowszechnienia i częstotliwości, tak aby działania naszych ekowolontariuszy obejmowały zasięgiem cały zamieszkany świat. Na razie zaczynamy w Polsce. Mam nadzieję, że dzięki stworzonej aplikacji oraz organizacyjnemu know-how już niedługo problem zaśmiecenia naszego najbliższego otoczenia, poboczy dróg, lasów, łąk czy parków w naszych mniejszych lub większych miastach zniknie raz na zawsze.


Jakie konkretne działania podejmę po zebraniu kwoty minimalnej?

  1. Opłacenie dotychczasowych współpracowników i zatrudnienie dodatkowych programistów oraz grafików.
  2. Stworzenie ram formalno-prawnych projektu.
  3. Działania promocyjne.


Co jest ważne dla Ciebie jako osoby wspierającej projekt Ekopatrolu?

  1. Przemyślany pomysł na zwiększenie zaangażowania ludzi w sprzątanie swojej okolicy. (Grywalizacja, system punktów, nagród i szczebli kariery) oraz stworzenie relacji B2B w zakresie recyklingu surowców wtórnych, współpraca z firmami recyklingowymi oraz tworzenie krótkich łańcuchów logistycznych w ekologistyce.
  2. Stworzyłem kilka etapów realizacji tego projektu, o których będę na bieżąco informował na stronie facebookowej dostępnej w linku poniżej.

Oto kilka etapów realizacji projektu Ekopatrol:

  1. Rozwój strony internetowej projektu pod względem contentu oraz utworzenie sklepu wraz z niezbędnymi zestawami narzędzi pomocnych w pracy wolontariusza Ekopatrolu, gadżetami reklamowymi, itd.
  2. Stworzenie sieci punktów zbiorczych i wyposażenie je w niezbędną infrastrukturę.
  3. Stworzenie relacji B2B z giełdami odpadów, firmami recyklingowymi.
  4. Stworzenie aplikacji dla wolontariuszy, dzięki której możliwe będzie realizowanie celów Ekopatrolu w wymiarze globalnym. Celem działania aplikacji Ekopatrolu będzie stworzenie platformy wymiany myśli, realizowania kampanii informacyjnych wśród wolontariuszy oraz zbieranie i agregowanie danych dotyczących efektywności prowadzonych działań w ramach projektu.


Co chcę osiągnąć przy pomocy aplikacji Ekopatrolu i rozwojowi projektu Ekopatrol w kraju i na świecie?


Pragnę zwizualizować twarde dane gromadzone dzięki aktywności wolontariuszy Ekopatrolu, które pokazywać będą jak kolejne miejsca na mapie, gminy, powiaty, województwa i całe państwa osiągają w ciągu kolejnych kilku lat 100% recyklingu odpadów. Chcę też pokazać jak zmieni się poziom zaśmiecenia ekumeny z obecnie wysokiego na niski oraz jak działalność wolontariuszy Ekopatrolu wpływa na zmniejszenie współczynnika antropopresji na środowisko naturalne dzięki ograniczeniu górnictwa metali, naftowego i gazu ziemnego. Ekopatrol to także globalna społeczność, której zadaniem będzie tworzenie nacisku na rządy, globalne koncerny górnicze i energetyczne w celu realizacji skutecznej polityki Zrównoważonego Rozwoju. Firmy górnicze powinny zainteresować się tym pomysłem i przenosić swoje zainteresowanie z wielomilionowych inwestycji w poszukiwanie nowych złóż i eksploatację istniejących na inwestycje w odzysk przydatnych materiałów z odpadów, które zalegają w środowisku i są dostępne na wyciągnięcie ręki. Ekopatrol i funkcjonalność jaką oferuje system Ekopatrolu powinien skłonić duże koncerny do zainteresowania się tą ścieżką rozwoju.


Na chwilę obecną Ekopatrol działa jako projekt roboczy, w którym testuję wiele rozwiązań i możliwości. Kilka kamieni milowych już zaplanowałem, przeprowadziłem wstępne konsultacje naukowe, a dalsze badania i kolejne kierunki działania zostaną podjęte już niebawem. Ostateczny wynik mojej pracy pozwoli na stworzenie systemu, który będzie działać holistycznie w zakresie recyklingu surowców wtórnych oraz doprowadzi do likwidacji szeroko rozumianego szkodliwego górnictwa metali oraz paliw kopalnych. Projekt Ekopatrol pomoże również wszystkim firmom produkcyjnym, handlowym i usługowym wprowadzającym do ekosystemu tony odpadów uzyskać neutralność środowiskową poprzez wprowadzenie innowacyjnego certyfikatu "100% Neutral" w kategorii Zrównoważona Firma. Mój system to nie puste frazesy na opakowaniach ani system karania malkontentów mandatami. Zakasujemy ręce do pracy i działamy nieustannie na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego w naszym najbliższym otoczeniu.


Moim celem jest uruchomienie aplikacji mobilnej, która pozwoli teraz każdemu w prosty sposób na włączenie się w globalną akcję sprzątania świata, zgodnie z międzynarodowym prawem ochrony środowiska naturalnego i klimatu, przy aprobacie administracji publicznej oraz z możliwością osiągania wynagrodzenia za swój czas poświęcony na ratowanie naszej ukochanej planety przed zagładą. W początkowej fazie projekt Ekopatrolu będzie opierał się na pracy wolontariackiej, jednakże wraz z globalnym rozwojem oraz uzyskaniem efektu skali każda osoba zaangażowana w realizację celów statutowych Ekopatrolu będzie uzyskiwała finansowe jak i pozafinansowe benefity.


Zapraszam Cię do dołączenia do naszej grupy na facebooku i polubienia naszej strony fanpage, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat Ekopatrolu !!!


Ekopatrol - strefy wolne od zaśmiecenia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!