id: snzxux

Na odbudowę domu po pożarze dla rodziny Oleksych

Na odbudowę domu po pożarze dla rodziny Oleksych

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
56 572 zł
z 200 000
28%
zakończona
31.05.2021r
450
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 035 257 zrzutek i zebrali 1 102 411 175 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Witajcie

  Praktycznie w rocznicę pożaru, który pozbawił Basię i Maćka oraz całą ich rodzinę dachu nad głową, zamieszczam zdjęcia ich nowego domu. Domu, który powstał dzięki Wam oraz wielu ludziom dobrego serca. Dzięki Waszej bezinteresownej ofiarności udało się znacznie przyśpieszyć odbudowę domu. Przed Basią i Maćkiem jeszcze wiele pracy, w końcu budowa ciągle trwa ale to co najważniejsze już jest. I mówię tu nie tylko o nowym domu, mówię tu również o tym, że w tych trudnych chwilach mogliśmy liczyć na pomoc tak wielu dobrych ludzi. Ludzi, którzy często nas w ogóle nie znali, ale wierzyli, że pomoc, którą ofiarowali będzie odpowiednio wykorzystana. Zapewniamy drodzy Ofiarodawcy, że tak właśnie było, czego dowodem są niżej załączone zdjęcia. To dzięki Wam, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia rodzina Oleksych spędzi w swoim nowym DOMU. W imieniu Basi i Maćka, ich dzieci, rodziców oraz swoim serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za wszelkie dobro jakie od Was przez ten rok otrzymaliśmy. Dziękujemy Elżbieta Kiełbasa

  u7916098f1b412b5.jpeg

  o8290c6f3e80f8d1.jpeg

  hf460ff2cc1cbaf6.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W dniu 25 listopada 2020r. przed północą wybuchł pożar w Skrzętli-Rojówce. Żywioł strawił budynek mieszkalny Barbary i Macieja Oleksych. Oprócz nich w domu mieszkało troje dzieci oraz dwoje rodziców. Ogień pozbawił tę siedmioosobową rodzinę dachu nad głową. Uciekli  z pożaru w piżamach, niektórzy boso na sześciostopniowy mróz. W ostatniej chwili wyprowadzony został z budynku senior rodziny. Wszyscy zdążyli uciec i nikt nie odniósł znaczących obrażeń. Niestety widok płonącego domu i stres z tym związany odbił się negatywnie na całej rodzinie.

W chwili obecnej korzystają z pomocy rodziny i ludzi dobrej woli. Pomocy również udzieliła Parafia Tęgoborze oraz Gmina Łososina Dolna. Nic jednak nie zastąpi domu. Strata jest tym bardziej bolesna, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które tradycyjnie spędza się w domu. Stres potęguje zbliżająca się zima.

Rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej, dlatego potrzebuje wsparcia. Najważniejszym obecnie dla nich celem jest odbudowa domu i zapewnienia miejsca do nauki dla dzieci oraz spokojnego i bezpiecznego schronienia dla schorowanych rodziców. Potrzebna jest wszelka pomoc, nie tylko finansowa. Przydadzą się przede wszystkim materiały budowlane.

 

Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc poszkodowaną rodzinę prosimy o wpłaty na odbudowę domu. Liczy się każda złotówka, która prowadzi do własnego dachu nad głową.

 

W sprawie ewentualnego przekazania materiałów budowlanych kontakt z Maćkiem pod nr telefonu 511 656 288.

                         Za wszelkie wsparcie udzielone w każdej formie z góry serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                                               Rodzina i przyjaciele

 

Ps.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza oraz wszystkim zastępom OSP za udział w akcji gaśniczej a OSP Tęgoborze również za udostępnienie zdjęć.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 450

PM
Zofia Piwowar
2 000 zł
AW
2 000 zł
AS
Andrzej Schatt
1 300 zł
AI
Ania i Paweł Kalwasińscy
1 200 zł
KL
Jan Oleksy
1 000 zł
MG
Irena Kojałowicz-Gajewska
1 000 zł
AP
1 000 zł
LU
lumpek85
1 000 zł
AI
Anna i Jacek Grzyb
1 000 zł
BR
Brat-Kul
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków