SOS POWÓDŹ
SOS POWÓDŹ
Nasi użytkownicy założyli 1 233 484 zrzutki i zebrali 1 370 473 377 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności8
-
NASZE DZIAŁANIA:
- dostarczaliśmy m.in. kalosze, produkty higieniczne, środki czystości, taczki, łopaty, miotły, latarki, baterie;
- dostarczyliśmy 146 osuszaczy, 51 nagrzewnic, 114 ozonatorów i 3 generatory prądu;
- dostarczymy 50 pralek i 50 lodówek, które Urząd Miasta Paczkowa przekaże potrzebującym mieszkańcom. Planujemy zakup 200 lodówek, 200 pralek i 100 kuchenek mikrofalówek, które trafią do Lądka-Zdroju;
- mobilne zespoły pierwszej pomocy psychologicznej odwiedziły 16 wsi i miast;
- dostarczyliśmy mobilną stację uzdatniania wody dla Wodociągów Kłodzkich i zamówiliśmy kolejną stację z przeznaczeniem dla Nysy;
- zainstalowaliśmy 19 toalet TOI TOI wraz z umywalniami w Bardzie i Kłodzku;
- przeprowadziliśmy ocenę potrzeb w ponad 30 miejscowościach (telefonicznie lub na miejscu), a od 17 września dostarczyliśmy wsparcie do 23 zalanych miast i wsi.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Apelujemy o wsparcie finansowe, aby pokazać solidarność z osobami, których domy i gospodarstwa ucierpiały w wyniku tej katastrofy!
W związku z tragiczną powodzią i poważnymi zniszczeniami na południu kraju zapewniamy niezbędną pomoc natychmiastową i udzielamy wsparcia mieszkańcom po przejściu żywiołu. To już kolejny raz, gdy angażujemy się w pomoc powodzianom w Polsce.
Sytuacja na południu Polski jest tragiczna, zwłaszcza w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim. Zerwane mosty, uszkodzone lub przepełnione zapory i ogromna ilość wody deszczowej doprowadziły już do ogromnych strat w wielu miejscowościach, a pogoda wciąż się nie ustabilizowała. Przewidywane są kolejne opady oraz wzrost poziomu rzek w związku z gwałtownymi ulewami w Czechach.
Fot. Seweryn Basiak
- Zdjęcia i nagrania, które docierają do nas z Głuchołazów, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Stronia Śląskiego czy Lądka-Zdroju, są naprawdę katastrofalne – mówi Helena Krajewska, rzeczniczka PAH. – Teraz jest czas, aby zjednoczyć się i tak jak w 1997 roku ruszyć z pomocą tym, których najmocniej dotknął ten kataklizm.
Już teraz przeznaczamy pół miliona złotych na opłacenie najpilniejszego wsparcia – jesteśmy w kontakcie z władzami samorządowymi i innymi organizacjami działającymi w terenie, żeby odpowiedzieć na bieżące potrzeby, ale i nie pozostawić bez pomocy tych, którzy będą musieli wrócić do zdewastowanych mieszkań i zalanych domów.
Tragedia mieszkańców nie skończy się wraz z opadnięciem poziomu wody – mówi Maciej Bagiński, prezes PAH. – Będą potrzebować środków czystości, podstawowych artykułów gospodarstwa domowego, pomocy finansowej. Nie zostawimy poszkodowanych samych.
Polska Akcja Humanitarna już kilkakrotnie stawała na wysokości zadania, niosąc pomoc natychmiastową i przekazując wsparcie dla powodzian w Polsce. W 1997 roku podczas „powodzi tysiąclecia” dystrybuowała koce, śpiwory, leki czy żywność, później naprawiała szkody i remontowała zniszczone budynki, w tym szkoły, domy dziecka i siedziby lokalnych organizacji społecznych. Po kolejnych powodziach w 2001 i 2010 roku przekazywała podstawowe produkty oraz wspierała mieszkańców w naprawach i oczyszczaniu domów czy instytucji.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a potrzeby mogą się zmieniać w czasie, dlatego będziemy na bieżąco informować o kolejnych działaniach.
Inne formy wsparcia:
Wpłać przez stronę PAH: https://pah.org.pl/wplac
Wyślij BLIK na numer 453 021 973 o treści: SOS POWÓDŹ
Przekaż przelew na konto nr: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z dopiskiem „Powódź”
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Dorzucam moją małą cegiełkę. Ślę moc z Wielkopolski.
LICEUM CHOCIMSKA wspiera powodzian!
Drużyna CF wspiera Was!
Wszystkiego dobrego ! 🥺
Wielu na miejscu robi dużo więcej, ratują, sprzątają, przyjmują pod swój dach poszkodowanych, a my na teraz chociaż w ten sposób, każda złotówka zamieni się w realną pomoc.