id: tf3b7r

Spełnić marzenie o lataniu. Kurs pilota 0-ATPL

Spełnić marzenie o lataniu. Kurs pilota 0-ATPL

Nasi użytkownicy założyli 912 459 zrzutek i zebrali 874 495 367 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć!

Mam na imię Radek, mam 34 lata, jestem szczęśliwym mężem oraz tatą dwóch córek i na codzień pracuję jako kierowca ciężarówki, zawsze wesoły, uśmiechnięty z pozytywnym nastawieniem. Od dziecka pasjonuję się motoryzacją ale od pewnego czasu moje zainteresowania poszły o krok dalej i zacząłem interesować się lotnictwem.

W transporcie drogowym zdobyłem niemalże wszystkie możliwe uprawnienia takie jak kategorie prawa jazdy: C, C+E i D a także uprawnienia HDS.

Chęć zdobycia uprawnień pilota zawodowego to kolejny etap na mojej liście marzeń a także chęć dalszego rozwijania się.

Niestety koszty, które trzeba ponieść aby zasiąść za sterami np. AIRBUSA A320 lub BOEINGA 737 to kwota dla mnie absolutnie nieosiągalna. Szkolenie całkowite trwa około trzech lat i wiąże się z ogromem nauki, przejścia wielu etapów szkoleń i egzaminów - tego akurat się nie boję i jestem na to gotowy :-).

To co jest dla mnie jedyną przeszkodą to koszt kursu 0-ATPL (czyli od zera do bohatera), który oscyluje w granicach 180-200 tysięcy złotych. Zapytasz dlaczego wobec tego zbierasz 250 tysięcy złotych? Otóż podczas odbywania kursów należy nieustannie ćwiczyć latanie i budować tzw nalot godzinowy. Godzina wynajmu samolotu wynosi ok 500-700 zł. Aby zatrudnić się jako pilot w liniach lotniczych należy mieć "wylatane" min. 200 godzin. Są różne inne dodatkowe wydatki takie jak np. zakup słuchawek lotniczych - dobry model kosztuje kilka tysięcy złotych, różne przyrządy nawigacyjne etc.

Z tego co zorientowałem się w sytuacji na rynku pracy, linie lotnicze przyjmują "młodych" pilotów do 39 roku życia więc zostało mi bardzo mało czasu na podjęcie tego wyzwania i zdobycie uprawnień. Po przeanalizowaniu moich możliwości finansowych praktycznie porzuciłem marzenie o lataniu. Zrzutka internetowa to moja ostatnia deska ratunku, więcej szans już nie będzie dlatego stawiam wszystko na jedną kartę.

10.03.2023 to dzień, w którym kończę 35 lat i jednocześnie ta data jest końcem zbiórki. Jeżeli masz chęć dołożyć się do mojego najwspanialszego prezentu urodzinowego będzie mi niezwykle przymnie :-)

Dla trzech osób które wpłacą największą sumę na moją zbiórkę przygotuję podziękowanie a mianowicie będzie to wspólny lot małym samolotem. Wpłata nie może być anomimowa abym mógł się skontaktować i ustalić szczegóły :-).

Za każdą najmniejszą wpłatę po 100kroć dziekuje!!

Pozdrawiam.


Lokalizacja

Gdynia, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!