id: spr3wm

Wsparcie działań Fundacji Polska górom!

Wsparcie działań Fundacji Polska górom!

Opis zrzutki


Kim jesteśmy? 

Fundację Polska górom! stworzyliśmy w sierpniu 2020 roku we Wrocławiu i to właśnie na Dolnym Śląsku realizujemy większość naszych projektów. Jesteśmy przedsiębiorstwem zaangażowanym społecznie, a naszą misją jest ochrona środowiska przyrodniczego i promowanie turystyki górskiej. 

 

g05f2fc044e69b0d.jpg

W jaki sposób działamy?

 

Zajmujemy się promowaniem odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki górskiej, czyli możliwie najmniej inwazyjnej dla naszego środowiska. Na co dzień realizujemy działania podnoszące świadomość ekologiczną turystów i edukujemy na temat odpowiedzialnego korzystania z zasobów naszej planety. A jak to wygląda w praktyce?

  

Organizujemy wycieczki

 

Mieszkamy i pracujemy na Dolnym Śląsku. Z naszych okien patrzymy na sudeckie szczyty, w których jesteśmy zakochani. Na szlakach spędzamy każdą wolną chwilę i chcemy dzielić się swoją pasją z innymi, dlatego organizujemy wycieczki górskie i krajoznawcze, promując przy tym turystykę zrównoważoną. Dołącz do nas! 

 

Tworzymy edukacyjne gry terenowe 

 

Dla tych młodszych miłośników gór (ale nie tylko) stworzyliśmy produkt turystyczny, który potrafi zmienić zwykłą wycieczkę w edukacyjną przygodę polegającą na odkrywaniu i rozwiązywaniu zagadek! Nasze gry terenowe wykorzystują smartfona i są połączeniem tradycyjnej gry typu “quest” z nowoczesną technologią. Uczestnicy podążają wytyczonym przez nas szlakiem, a przy tym otrzymują dużą dawkę wiedzy i oczywiście dobrej zabawy.

 

Wspieramy projekt "Łączą nas góry" i bierzemy udział w wycieczkach dla osób z niepełnosprawnościami 

 

"Łączą nas góry" to projekt Fundacji Ładne Historie, w ramach którego organizowane są górskie wyprawy po Sudetach dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Aktywnie uczestniczymy w tej inicjatywie, bo chcemy pokazywać, że górskie szlaki są dla każdego! 

 

Prowadzimy sklep internetowy „Duch Gór"

 

Sklep „Duch Gór” powstał w Górach Sowich, a konkretnie w pokoju z widokiem na stok Rymarza w Schronisku PTTK „Zygmuntówka". Nasze produkty tworzymy dla tych, którzy w górach spędzają każdą wolną chwilę i podobnie jak my chcą dzielić się swoją pasją z innymi. Na naszych koszulkach goszczą sudeckie atrakcje, a plakaty i mapy przedstawiają najpiękniejsze części Dolnego Śląska. Nie magazynujemy ubrań - produkujemy niewielkie liczby egzemplarzy, aby ograniczyć konieczność ich magazynowania.

 ibe930b4f7c08d42.png


Nowość! Dbamy o środowisko z aplikacją „Zmieć śmieć”


Przemierzając górskie szlaki, zauważyliśmy w jak szybkim tempie wzrasta ilość śmieci w polskich lasach. Na to niepokojące zjawisko zwracają też uwagę Lasy Państwowe, podając że przeciętne nadleśnictwo przeznacza na sprzątanie i utylizację śmieci przeciętnie od 50-120 ty. zł. rocznie! Taka suma pozwala na uprzątnięcie 250-500m3 śmieci. Leśnicy alarmują, że mimo promowania akcji sprzątania lasów, świadomość ekologiczna społeczeństwa jest nadal znikoma. Śmieci przybywa i widać to nie tylko przy szlakach turystycznych, ale nawet w głębi lasu, gdzie niektórzy pozostawiają odpady wielkogabarytowe. 

 

Śmieci pozostawione w lesie nie tylko szkodzą środowisku naturalnemu, ale są także poważnym zagrożeniem dla zwierząt. Postanowiliśmy to zmienić i wspólnymi siłami posprzątać polskie lasy! Z tą myślą stworzyliśmy aplikację „Zmieć śmieć”. Nasz pomysł jest prosty – aplikacja angażuje turystów w sprzątanie szlaków, a nasi partnerzy odpowiednio ich za to wynagradzają w postaci produktów lub zniżek. Lasy natomiast w końcu są czyste! 

 

Jak działa aplikacja ,,Zmieć śmieć"?


Pobierz aplikację ,,Zmieć śmieć"

Zanim wyruszysz w teren pobierz aplikacje. Nie musisz martwić się o zasięg w górach, bo aplikacja działa również w trybie offline.


Utwórz zbiórkę, znajdź śmiecia i zrób mu zdjęcie

Do wyrzucenia kwalifikuje się każdego rodzaju odpad, nawet ten własny, więc jeśli masz np. opakowanie po batoniku czy plastikową butelkę zrób im zdjęcie i zabierz ze sobą. Jeśli na swojej drodze napotkasz szklaną butelkę, puszkę lub innego śmiecia, zrób mu zdjęcie i zabierz ze sobą.


Aplikacja wskaże Ci, gdzie możesz wyrzucić śmieci

Dzięki wgranym do aplikacji mapom, które działają również offline, dostaniesz informację, gdzie możesz oddać zebrane odpady. (np. kosz gminny, kosz przy schronisku lub kosz w Twojej miejscowości). Im dalej wywieziesz śmieci z lasu, tym więcej punktów dostaniesz. Pamiętaj, aby nie wyrzucać śmieci do koszy ustawionych na terenie lasu, ponieważ w nocy zwierzęta je rozwlekają.


Oddaj śmieci w wyznaczonym miejscu

W zaznaczonym na mapie miejscu wyrzuć śmieci, a aplikacja przyzna Ci punktu (ECOiny) Zbieraj punkty, wejdź w aplikacji w zakładkę "Kupony" i wymień je na zniżki lub nagrody od Partnerów aplikacji (Horyzont, Alpinus, Duch Gór).


Dziel się ze swoimi znajomymi informacją o Twojej zbiórce

Po zakończeniu zbiórki aplikacja wyświetli Ci ekran gratulacyjny. Możesz go udostępnić w swoich mediach społecznościowych i pokazać znajomym, ze robisz coś dobrego dla środowiska naturalnego.

 

W planach mamy:


  • uruchomić ranking osób zbierających śmieci,
  • dodać moduł, w którym będzie można dzielić się liczbą zebranych śmieci ze swoimi znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych,
  • dodać element grywalizacji (rywalizacja wśród np. firm, szkół w liczbie zebranych w lesie śmieci).

 


s8701ae77d9a4b66.jpg

 

Energii, chęci i pomysłów nam nie brakuje! Jeśli podoba Ci się któraś z naszych inicjatyw, to wpłać dowolną kwotę i wesprzyj nasze działania. Każdy wpłacony grosz pozwoli nam działać na większą skalę oraz przyczyni się do zmniejszenia liczby śmieci w polskich lasach. 

 

Dziękujemy i do zobaczenia na szlaku! 

Zespół Fundacji Polska górom!


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 9 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Cegiełka na rozwój
Jeśli podobają Ci się nasze działania, to dorzuć swoje 5 zł, a pozwoli nam to działać więcej i lepiej. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
5 zł
Moda • Inne
Buff z Duchem Gór
Dziękujemy Ci za wsparcie! W ramach podziekowań otrzymasz naszego autorskiego buffa z logiem Ducha Gór.Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
57 zł
Inne
Koszulka z górskim motywem
Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! W ramach podziękowań otrzymujesz od nas koszulkę z górskim motywem, dzięki której wyróżnisz się w mieście i na szlaku. Po dokonaniu wpłaty skontaktujemy się z Tobą w celu wybrania rozmiaru. Wzory wysyłamy losowo. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
75 zł

Kupione 1

Dla dzieci • Inne
Mapa zdrapka "Odkrywaj Dolny Śląsk"
Dziękujemy za Twoje wsparcie! W ramach podziękowania otrzymasz naszą mapę zdrapkę "Odkrywaj Dolny Śląsk", gdzie umieściliśmy 101 atrakcji turystycznych województwa dolnośląskiego. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
100 zł
Inne
Mapa Śląska M.Helwiga
Dziękujemy Ci za wsparcie! W ramach podziekowań otrzymasz od nas mapę Śląska Martina Helwiga, która została przetłumaczona na dzisiejsze nazwy miejscowe. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
100 zł
Cegiełki i podziękowania
Plakat z Sudeckim szczytem
Dziękujemy za Twoje wsparcie! W ramach podziękowania otrzymasz od nas plakat z sudeckim szczytem autorstwa kamil_siu_art. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
150 zł
Sport, hobby, turystyka • Turystyka • Namioty
Wycieczka z Panem Przewodnikiem
Dziękujemy Ci za wsparcie! W ramach podziękowań nasz Pan Przewodnik zabierze Cię na jednodniową wycieczkę w Sudety. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
500 zł
Sport, hobby, turystyka • Turystyka • Namioty
Hamakowisko w górach
Dziękujemy Ci za wsparcie! Dla Ciebie przygotowaliśmy hamakowisko z doświadczonym podróżnikiem – Panem Szpakiem z Podróże Pana Szpaka. Wybierz termin, miejsce i spędź noc po gołym niebem. Wszystko zorganizujemy, więc nie musisz się martwić czy masz wystarczająco dużo górskiego doświadczenia. Każdego naszego wspierającego zapraszamy do grupy "Fundacja Polska Górom! - entuzjaści", gdzie będziemy mogli dyskutować i dzielić się pomysłami.Link do grupy:https://www.facebook.com/groups/680109526118904
1000 zł
Cegiełki i podziękowania
Zostań partnerem akcji ekologicznej Zmieć śmieć!
Nagroda ta jest dedykowana dla firm, które stawiają na zrównoważony rozwój. W ramach tej kwoty umieszczamy logo firmy w zakładce "Partnerzy" w naszej aplikacji Zmieć śmieć, na stronie internetowej polskagorom.pl oraz tworzymy dedykowany partnerowi post w social mediach.
5000 zł

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 2

 
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków