id: sr6zj4

Bohaterom - 6 edycja zbiórki na rzecz Powstańców Warszawskich

Bohaterom - 6 edycja zbiórki na rzecz Powstańców Warszawskich

Nasi użytkownicy założyli 939 606 zrzutek i zebrali 932 163 108 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

To już szósty raz, kiedy zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie dla Bohaterów Warszawy i Polski - Powstańców Warszawskich. Ludzi, którzy nie słowami a czynami udowodnili swoją miłość do kraju i wolności. 


Chcieli marzyć i kochać w wolnej Polsce. Walczyli o to, co dla nas jest oczywistością i czego tak często dziś nie doceniamy. Patrząc na statystki liczebne i stan uzbrojenia nie mieli większych szans stając przeciwko Niemcom. Szacuje się, że zaledwie 10-15% żołnierzy idących do Powstania miało broń. Połowa Powstańców, przed wybuchem Powstania nie widziała żadnych walk i nie miała doświadczenia w walce. Jednak oni nie kalkulowali, kochali Polskę i byli gotowi oddać za nią życie. Obojętnie jak dziś nie ocenialibyśmy decyzji o wybuchu Powstania, to bohaterstwa tych ludzi nikt nie ma prawa kwestionować. Natomiast oni dziś mają prawo żyć godnie. To jest nasze zadanie. Nawet najbardziej wzniosłe słowa nie zapewnią im poziomu życia, na który zasługują. 

x33cb8307a0392c5.jpegMoja szósta zbiórka organizowana jest w kooperacji ze wspaniałymi i oddanymi ludźmi, którzy stworzyli Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22. Obserwuję ich pracę na co dzień i mam do nich stuprocentowe zaufanie. Wiem, że dzięki naszej współpracy każda zebrana złotówka trafi tam, gdzie powinna trafić i poprawi sytuację życiową Powstańców, a także, co bardzo ważne ich współmałżonków.


Ta zbiórka jest projektem ogólnopolskim - dla wszystkich Powstańców. Zbiórka w tym roku ma dwa cele - pierwszy socjalny. Będą to pieniądze potrzebne na leki, opłacenie rachunków, spłaty ewentualnego zadłużenia. Tak było zawsze, ale nasi bohaterowie to ludzie po dziewięćdziesiątce i mamy nowe wyzwania. 


Drugi podstawowy cel i potrzeba dzisiaj to uruchomienie grupy lekarzy i pielęgniarek, którzy będą odwiedzali Powstańców w domach - osób, które nie są już w stanie wyjść z domu jest coraz więcej. U Powstańców czas ma inny wymiar. Trzeba reagować natychmiast, bo teraz tego czasu jest mniej. Chcemy umożliwić Powstańcom podstawową opiekę medyczną i możliwość wykonania podstawowych badań bez wychodzenia z domu - od ręki, bez zapisów, oczekiwania na termin i bez kolejek.

t7c2cb9b93ee2b42.jpeg

Kluczową rolę w systemie ochrony zdrowia Powstańców Warszawskich powinien odgrywać lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej jako "Lekarz Powstańców Warszawskich" Miałby on nie tylko sprawować nad nimi regularną opiekę̨, ale także być koordynatorem ich leczenia. Kompetencją LPW byłoby m. in. kierowanie pacjenta na odpowiednie badania diagnostyczne w znacznie szerszym zakresie niż̇ to ma miejsce dotychczas, a także telefoniczna konsultacja z lekarzami specjalistami. To LPW – a także opiekunowie Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 – powinni być odpowiedzialni za umawianie wizyt u lekarzy specjalistów (wyszukanie dostępnych terminów) oraz towarzyszenie Powstańcom podczas wizyty, by ułatwić im to doświadczenie. 


Kolejną sugestią jest zwiększenie dostępności usług fizjoterapeutycznych po zatrudnieniu lub zakontraktowaniu minimum czterech fizjoterapeutów, a także zwiększenie opieki psychologicznej z jednej osoby do minimum trzech psychologów.


Odrębnym tematem jest kwestia upowszechnienia opasek życia. Opaski życia powinni posiadać wszyscy nasi podopieczni, którzy wyrażą taką chęć. 


Chcielibyśmy w nowym projekcie otoczyć opieką wszystkich Weteranów, a także ich współmałżonków. Tak samo dzisiaj wygląda sytuacja współmałżonków, których nie chcemy pozostawiać bez opieki zarówno pod kątem dostarczania posiłków, jak również pomocy związanej z opieką fizjoterapeutyczną i zapleczem psychologicznym.


Nie bądźmy obojętni! Oni walczyli za nas, teraz my zawalczmy wspólnie o nich! Zasłużyli na to!


CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM


Fundacja To się uda jest partnerem akcji odpowiedzialnym za rzetelne i transparentne przekazanie 100% środków zebranych na zrzutce (zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat) na rzecz Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy przy ul. Nowolipie 22.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 4513

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AM
Aleksandra Manukyan
1 000 zł
KZ
Krystyna Zagórska-Pöttker
1 000 zł
MP
Marcin Paprocki
500 zł
AL
Aleksandra
500 zł
MR
Michał Rochwerger
500 zł
EM
500 zł
MS
Malgorzata Strąk- Michalowska
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 74

 
2500 znaków