VIII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej - wydanie katalogu i materiałów festiwalowych. Zakończona 15.10.2019r ID: srrun4

VIII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej - wydanie katalogu i materiałów festiwalowych.

Zebrano 2 708 zł
z kwoty 8 000 zł

33 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

564
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Prosimy o pomoc w wydaniu katalogu/albumu 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej - OFFO (Polish Festival of Pinhole Photography – OFFO).


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)


VIII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej


O co prosimy?

Prosimy o pomoc w wydaniu katalogu/albumu 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej - OFFO (Polish Festival of Pinhole Photography – OFFO).


Dlaczego prosimy?

Festiwal jest organizowany przez grono pasjonatów zafascynowanych fotografią otworkową, bez żadnej instytucjonalnej „pomocy”, bez ludzi na etatach, bez całej biurokracji. Nie pobieramy też żadnych opłat od autorów uczestniczących w imprezie.
Robimy to, poświęcając własny czas, pieniądze i energię. Sami załatwiamy logistykę festiwalu, organizujemy wykłady, spotkania, warsztaty, wreszcie wystawy festiwalowe, a także sami tworzymy stronę internetową oraz opłacamy miejsce na serwerach. Ale na wydanie katalogu już nas nie stać.
Dotychczas udało się wydać katalogi drukowane do I, II, i III festiwalu dzięki wsparciu projektu przez władze samorządowe.

Przy następnych festiwalach już własnym sumptem (czyli dzięki ofiarności artystów, a także Przyjaciół Festiwalu) wydaliśmy katalogi – IV OFFO na DVD, V, VI i VII OFFO jako książeczkę z DVD.

Co to jest OFFO?

OFFO 2019 to już ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju.

OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową* (pinhole photography). Jego celem jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności.

*fotografia otworkowa, pinhole photography – fotografia wykonana aparatem, z którego usunięto wszystkie zbędne rzeczy (obiektyw, przysłonę, migawkę itp.), pozostawiając tylko to, co najważniejsze – zaciemnione całkiem pudełko z odpowiednim otworkiem, przez który może wlecieć światło i namalować obraz na materiale światłoczułym. Charakteryzuje się nieskończoną głębią ostrości, nietypowym nieraz odwzorowaniem perspektywy i barwy oraz długim czasem naświetlania, pozwalającym choćby na wypicie kawy, a nawet odbycie w międzyczasie kilkumiesięcznej wycieczki (solarigrafia).

W VIII OFFO przewidujemy udział ok. 40 artystów z Polski i ponad 10 zagranicznych (Austria, Bułgaria, Czechy, Niemcy, Rosja, Szwecja, Wielka Brytania i in.) oraz grup twórczych. Wystawy będą prezentowane w ok. 30 galeriach na Górnym Śląsku, od tak prestiżowych, jak galeria „Katowice” ZPAF, do „prowincjonalnych” domów kultury i bibliotek. Zasięg – od Gliwic do Alwerni, od Olzy do Zabrza, a od 7. OFFO także w Czechach.

W Festiwalu udział biorą uznani artyści uprawiający ten gatunek fotografii - członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Artyści Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski, wykładowcy uczelni artystycznych, oraz artyści Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej F.I.A.P. Wystawom towarzyszą pokazy filmów otworkowych, multimediów, prelekcje, oraz wydawnictwo stanowiące po części katalog, ale też zbiór artykułów teoretyków i praktyków fotografii otworkowej.

Nieodłączną częścią Festiwalu jest również wystawa „OFFO Objazdowe” („OFFO-On-The-Way”), podczas której każdy autor prezentuje tylko jedno zdjęcie. Ekspozycja ta pokazywana jest w różnych ośrodkach na terenie kraju również po zakończeniu Festiwalu.

Trzydniowe imprezy otwarcia festiwalu gromadzą artystów nie tylko z Polski. Mieliśmy gości m.in. ze Szwecji, USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Argentyny, Niemiec. Podczas spotkań istnieje możliwość wymiany prac autorskich, tzw. „Kramik Otworkowy” i tworzenia w ten sposób prywatnych kolekcji zdjęć.

OFFO jest imprezą niezależną, formalnie niezwiązaną z żadną instytucją. W celu organizacji Festiwalu (podczas jego II edycji) powstała nieformalna Grupa Trzymająca OFFO, do której w 2009 roku dołączyła Grupa Szybkiego Reagowania OFFO.

Patronatem honorowym Festiwal objął już w 2013 roku Związek Polskich Artystów Fotografików Oddział Śląski.

Zapraszamy na stronę internetową OFFO (OFFO.dl.pl lub offo.netarteria.info/), gdzie można zobaczyć nie tylko postęp prac nad bieżącym Festiwalem, ale także wcześniejsze edycje, na profil społecznościowy na Facebooku (www.facebook.com/OFFO.Festiwal) oraz do obejrzenia na Zonerama tego, co się działo podczas poprzednich edycji (wejście także przez stronę OFFO).

 

Przeznaczenie zebranych środków:

- druk katalogu i materiałów promocyjnych
- pokrycie kosztów wysyłki upominków do wspierających i wysyłki obowiązkowych egzemplarzy wydawnictwa

- nagrody będa wysłane po zakończeniu imprez festiwalowych, czyli nie wcześniej niż w grudniu 2019

Szczegóły planowanej publikacji:

Na wydawnictwo składać się będą teksty teoretyczne, praktyczne i literackie związane z fotografią otworkową, mogące być nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy zajmują się tą techniką
- dużo fotografii otworkowych
- sylwetki wszystkich autorów biorących udział w festiwalu
- teksty informacyjne dotyczące festiwalu
- strony poświęcone ewentualnym darczyńcom (sponsorom)


Szczegóły techniczne:
- oprawa twarda, foliowana na matowo lub błysk
- szacunkowy nakład około 400 szt.
- format 150x150, objętość ok. 30 stron w kolorze

- dołączona płyta DVD w kieszeni okładki


Bez względu na formę Waszej pomocy, od 25 października 2019 zapraszamy na wernisaże i pokazy festiwalowe – oficjalny harmonogram pojawi się na naszej stronie internetowej i Facebooku.

 

OFFO 2019 is the 8th edition of the Polish Festival of Pinhole Photography. This is the only periodic event (biennale) in the polish photography environment, which is completely focused on pinholes. The Festival is already known on the international photography market. Now we are asking for money for making the publication (connected with 8th edition of OFFO), which will be able to show the uniqueness of the pinholes. Please, help us to do it! You can use the PayPal.

 

Aparaty otworkowe.

Aparaty mogą być różne, mogą być specjalnie robione, jak "Omfman", przerabiane z "normalnych" aparatów, a wystaczy też pudełko po butach z dziurką.

Albo własny pokój.

Tak wygląda makieta jednego z katalogów.

W sumie jest to książeczka (taka, jak przy wydawnictwach muzycznych) z dołączoną płytą DVD.

Fotografia otworkowa na liściu.

Autor: Paweł Janczaruk.

Jak widać, nie musi się mieć także filmu, papieru i innych materiałów kupnych. Wystarczy samemu pomyśleć, przygotować chemię i... Reszta jest tajemnicą Autora.

To jest solarigrafia!

Autor: Tandem Fotograficzny "Kaszuby".

Te "smugi" na zdjęciu to zarejestrowana droga słońca. Papier fotograficzny naświetla się w ciągu wielu dni, nawet roku i sam się wywołuje!

Jak zobaczycie gdzieś przyczepioną puszkę po napoju z dziurką, nie ruszajcie - tworzy się Dzieło.


Otworkowe selfie.

Grupa uczestników jednego z poprzednich Festiwali sfotografowana aparatem otworkowym.

Bardzo cierpliwych uczestników - wykonanie takiego zdjęcia to kilkanaście sekund do kilku minut.

Grupowe zdjęcie na jednym z otwarć Festiwalu.

Festiwal OFFO ma zawsze dwa otwarcia - w Galerii Epicentrum MOK w Jastrzębiu i następnego dnia w OK w Olzie.

To jest w Olzie w 2017 roku.

Główne imprezy: 25.10.2019 (Jastrzębie-Zdrój) i 26.10.2019 (Olza)

Grupowe zdjęcie na jednym z otwarć Festiwalu.

Festiwal OFFO ma zawsze dwa otwarcia - w Galerii Epicentrum MOK w Jastrzębiu i następnego dnia w OK w Olzie.

A to w Epicentrum w 2015 roku.

Główne imprezy: 25.10.2019 (Jastrzębie-Zdrój) i 26.10.2019 (Olza)

Kramik Otworkowy.

Tu Autorzy wymieniają się, przywiezionymi specjalnie w tym celu, zdjęciami, tworząc zbiory Dzieł Otworkowych.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
GS
50 zł
grzegorz Sidorowicz
MR
50 zł
Miroslav Radomski
AS
50 zł
Anton Svrček
RB
50 zł
Roman Baran
RP
50 zł
Ryszard Poprawski
Dane ukryte
90 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
SB
70 zł
Szczepan Bonalski
MW
50 zł
Magdalena Wanat
KH
50 zł
Kat Hudeckova
JK
50 zł
Jakub Kolbusz
TW
50 zł
Tomasz Walow
50 zł
Tomasz Warzyński
Dane ukryte
250 zł
Dane ukryte
HW
50 zł
Henryk Wojtczuk
KN
102 zł
krzysztof Niewiadomski
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
KM
ukryta
Kamil Myszkowski
M
100 zł
Marzena Kolarz
DC
200 zł
David Cundy
KJ
50 zł
Krzysztof Jędrzejczyk
BP
150 zł
Brigitte Perlick
TB
250 zł
Tomasz Bielawski
Dane ukryte
250 zł
Dane ukryte
ukryta
Andras Ladai
RV
ukryta
René Vonk
PK
50 zł
Piotr Kucharczyk
TU
100 zł
Tomasz Uciakowski
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
1 zł
Witold Englender

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 920 zrzutek

Pomóż zebrać 8 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

564
udostępnień

NAGRODY

pakiet super minimum

15 zł i więcej

katalog w formacie .pdf oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)


wybrano 2 razy

pakiet minimum

30 zł i więcej

pocztówka OFFO-wa z Alfredem Słoniem, katalog w formacie .pdf oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)


wybrano 1 raz

pakiet podstawowy - katalog VIII OFFO

50 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)

wybrano 15 razy

pakiet wydawniczy

70 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej + wybrany jeden z poprzednich katalogów (z II, III, IV, V, VI lub VII OFFO) oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)


wybrano 1 raz

pakiet wydawniczy z niespodzianką

90 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej + wybrany katalog (z II, III, IV, V lub VI OFFO), a także książka-niespodzianka, która wcale nie musi być związana z fotografią oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)

wybrano 1 raz

pakiet wydawniczy rozszerzony

150 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej + katalogi z II, III, IV, V, VI i VII OFFO oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)


wybrano 3 razy

pakiet warsztatowo-wydawniczy

200 zł i więcej

zaproszenie na Warsztaty Otworkowe w województwie śląskim wiosną 2020 roku i pakiet wydawniczy - katalog w wersji drukowanej + katalog z II, III, IV, V i VI OFFO oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)

wybrano 1 raz

pakiet sponsorski

500 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej oraz umieszczenie danych firmy wraz z logo na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego) + dodatki

ekskluzywny pakiet sponsorski

1000 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej oraz umieszczenie danych firmy wraz z logo na stronie i w katalogu – całostronicowe (za zgodą wspierającego) + jeszcze więcej dodatków

pakiet z Białym Krukiem (tylko jeden!)

100 zł i więcej

katalog w wersji drukowanej + książka „Małe conieco nie tylko o fotografii” Witolda Englendera oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)


wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

pakiet sprzętowo-wydawniczy (tylko 2!)

250 zł i więcej

otworkowy aparat fotograficzny na film zwojowy lub błonę ciętą, wykonany specjalnie na ten cel przez GTO i ekskluzywny pakiet wydawniczy - katalog w wersji drukowanej + katalog z II, III, IV, VI i VII OFFO oraz umieszczenie danych na liście wspierających na stronie i w katalogu (za zgodą wspierającego)

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.