1 177 zł 
z 10 000 zł
11%
zakończona 30.11.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

 

Szanowni Sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej w Husowie!

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Husowie od ponad 90 lat stara się wzorowo realizować swoje działania w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Siły i środki, którymi dysponuje nasza jednostka ujęte są w planie ratowniczym zabezpieczenia operacyjnego powiatu łańcuckiego. Chcąc utrzymać jak najwyższy poziom gotowości bojowej jednostka wraz z samorządem dba o utrzymanie sprzętu będącego już na wyposażeniu oraz regularnie stara się doposażać ratowników w nowy sprzęt.

Nasza jednostka działająca w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, jako jedyna w powiecie łańcuckim specjalizuje się w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Mając na uwadze powyższe, zarząd podjął działania zmierzające w kierunku zakupu nowego pojazdu specjalistycznego ATV/UTV QUAD 4x4. Będzie to miało duże znaczenie w perspektywie zabezpieczenia przez naszą jednostkę terenu gminy oraz powiatu. Praktyka akcji poszukiwawczych w minionych latach wykazała, że odbywają się one najczęściej w trudnych warunkach terenowych, gdzie dojazd samochodów lekkich jest często niemożliwy. Tego typu pojazd umożliwi przeszukanie większego terenu operacyjnego w szybszym tempie, ułatwi rozprowadzenie ratowników w terenie, przyspieszy udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz koordynację działań w trudnym terenie. Inwestycja uzgodniona została z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie i będzie to równocześnie pierwszy tego typu pojazd w dyspozycji Komendy. Działania poszukiwawcze, w których specjalizuje się OSP Husów są także wsparciem dla Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. To przy współpracy m.in. z tą formacją bardzo efektywnie wykorzystywany będzie nowy pojazd.

Podkreślić należy, że użycie pojazdu typu quad ma duże znaczenie również w akcjach powodziowych. W związku z powodzią powstałą w ubiegłym roku na terenie Gminy Markowa wskutek ulewnych opadów deszczu strażacy prowadzili trwającą kilka tygodni akcję ratowniczą zakrojoną na szeroką skalę. Jednym z wniosków podsumowujących była konieczność pozyskania do podziału bojowego pojazdu tego rodzaju. Gmina Markowa, która jest głównym terenem operacyjnym jednostki to również obszary cenne przyrodniczo, zlokalizowane na obszarach chronionego krajobrazu oraz obszarze „Natura 2000”. Wykorzystanie pojazdu quad daje strażakom nowe możliwości w sprawniejszym prowadzeniu akcji gaśniczej w przypadku pożarów traw, użytków rolnych i terenów leśnych.

Zakup nowego pojazdu specjalistycznego ATV/UTV QUAD 4x4 wraz ze specjalistycznym uzbrojeniem to koszt około 64 000,00 zł. Na ten cel jednostka uzyskała już dofinansowanie z budżetu państwa w ramach dotacji z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w wysokości 35 000 zł. Dzięki wsparciu samorządu oraz naszych niezawodnych sponsorów Zarząd OSP w Husowie do chwili obecnej zebrał ok. 19 000 zł. Aby zrealizować nasz wymarzony cel brakuje jeszcze 10 000 zł.

 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe naszego szczytnego celu. Jedynie z Waszą pomocą, drodzy Przyjaciele, uda nam się zrealizować upragniony cel. Wierzymy, że nowy pojazd na wyposażeniu naszej jednostki znacząco przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie naszej małej ojczyzny.

 

 

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

 

Zarząd OSP Husów


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 16

DM
Daniel Marcin Mac
141 zł
K
K.G
130 zł
MK
Marcin Kula
100 zł
S
SGargała
100 zł
PP
Piotrek P.
100 zł
A
Arkadiusz
100 zł
KB
Krystyna Blok
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EL
Emilia Leniar
70 zł
MK
Mariusz Kluska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

37-121

Husów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 109 zrzutek

i zebrali

620 182 523 zł

A ty na co dziś zbierasz?