id: sskbx6

"Kilometry do celu"- zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością- Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach

"Kilometry do celu"- zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością- Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach

20 575 zł 
z 20 000
102%
zakończona 26.10.2020r
203 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Kochani darczyńcy!!!

  Mamy już 75% naszej kwoty! Z całego serca dziękujemy za okazaną dobroć!

  Nasi Podopieczni dalej pracują, aby przygotować dla Państwa rękodzieło!

  Zapraszamy na grupę FB "Kilometry do celu-licytacje" Tam każdy może pomóc zakupując wystawiane przedmioty lub stać się wystawiającym! Każda pomoc jest dla Nas niezmiernie ważna!

  Dziękujemy! ga8c76e2b00c27bb.jpeg


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Mamy już połowę! Dziękujemy serdecznie za Waszą hojność!! Jesteście wspaniali!

  Dziękujemy!!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy!

  Serdecznie dziękujemy za dobroć Waszych serc! Mamy już 25% całej kwoty!

  Wasza hojność jest niezmierzona!

  Dziękujemy!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ania, Jola, Tomek, Zosia, Monika, Krzysiek - to tylko niektórzy z naszych Podopiecznych. Codziennie na zajęcia terapeutyczne uczęszcza do nas 45 osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy razem i każdy z osobna są wyjątkowi, każdy z nich ma w sobie to coś, co sprawia, że jest niepowtarzalny. Nasz Warsztat traktują jak miejsce pracy do której co dzień chcą dojeżdżać. Siedziba naszej Fundacji położona jest w pięknej okolicy, na terenie wiejskim, w podkrakowskich Konarach. Od dwudziestu lat ośrodek zapewnia naszym Podopiecznym codzienną rehabilitację społeczną i zawodową, co wiąże się z potrzebą zapewnienia dowozu z terenu czterech powiatów: krakowskiego, myślenickiego, wielickiego oraz grodzkiego. Do transportu osób z niepełnosprawnościami zatrudniamy dwóch kierowców, którzy codziennie pokonują trasę ponad 250km. Transport ten jest realizowany dwoma samochodami w 8 turach, po 4 tury rano i popołudniu. Niestety jeden z samochodów ma piętnaście lat, olbrzymi przebieg i coraz częściej odmawia nam posłuszeństwa…Bezpieczny dojazd na zajęcia to „być albo nie być” dla naszych Uczestników.

Dołącz do Nas! Spraw, aby uśmiech osób z niepełnosprawnością trwał na Ich twarzach. To takie proste. Każda pomoc jest na wagę złota.Aby dołączyć do naszego zespołu darczyńców możesz:

*     Wpłacić jednorazowy datek na portalu zrzutka.pl- serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę! Każda złotówka się liczy!

*     Udostępnij naszą zrzutkę- proszę daj znać znajomym, że nasz cel jest wart ich uwagi!

*     Wpłacić jednorazowy datek na zakup samochodu na konto darowizn

Pekao S.A. 03 1240 4432 1111 0011 0140 5462


Trochę ekonomi...

Wartość nowego samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnościami wraz z rampą do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim to koszt 132 000 zł.

Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach grantu ze środków PFRON (za co serdecznie dziękujemy!) w kwocie 90 000 zł (HURRA!)

Pozostałą kwotę musimy dozbierać. Dlatego chcielibyśmy rozpocząć naszą akcję od zebrania kwoty 20 000 zł na tym portalu, by wiedzieć, że zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnościami jest możliwy! Pomóż nam!


Poniżej chcemy Wam opowiedzieć o Nas słowami najważniejszych osób w Warsztacie, proszę Państwa- nasi Podopieczni:

Bartek: „Lubię tutaj przyjeżdżać, żeby się czegoś nauczyć. Tutaj jest fajnie i przyjemnie, mamy kolegów i koleżanki.”

Jola: „Przyjeżdżam tutaj, bo są fajni terapeuci, mam wiele koleżanek i kolegów, mamy dwóch fajnych kierowców. Po szkole w domu bardzo mi się nudziło i wtedy się denerwuję, a w warsztacie się nie denerwuję. Chcę być pomiędzy ludźmi. Lubię pomagać pani Iwonce robić mydełka, podlewam kwiaty. Chodzimy do lasu i do sklepu.”

Magda: „Tutaj się czuję bardzo dobrze, mam tutaj drugą rodzinę. Czasami się pokłócę z koleżanką, ale to jest normalna rzecz. Wszystkie pracownie lubię , w każdej czuje się najlepiej. Rozwijam swoje zainteresowania.”

Joanna: „Zawsze można porozmawiać, pośmiać się, popracować, nauczyć się czegoś nowego. Warsztat jest bardzo pomocny i potrzebny. Rozwijam swoje zainteresowania hafciarstwo i malarstwo. Mam tyle pracy, że nie stacza mi na wszystko czasu. Lubię być aktywna, brać udział w różnych konkursach, wycieczkach i rehabilitacji.”

Krzysztof: „Lepiej mi się tutaj pracuje. Lubię bindować notesy i gotować. Korzystam z bieżni, z kolegami też czasem chodzę na ćwiczenia. Lepiej przyjeżdżać na warsztaty niż siedzieć w domu.”

Paulina: „Zajęcia są fajne, bo zdobywam nowe umiejętności. Umiem już posługiwać się komputerem, poznaję nowe programy komputerowe, poprawiam czynności które już znam . Jest rodzinna atmosfera. Potrafimy sobie nawzajem pomagać w każdej sytuacji. Ciekawe wydarzenia miały miejsce w ostatnich dniach np. nagrywanie filmu.”

Tomasz: „Warsztaty są mi potrzebne ponieważ uczę się nowych , ciekawych umiejętności, np. piszę na komputerze, pomagam kosić trawę, pomagam w porządkach w ogrodzie. Poza tym nudzi mi się w domu.”

A na koniec….okiem kierownika- Pani Natalii:

Prowadzimy zajęcia terapeutyczne z zakresu rehabilitacji społecznej oraz zawodowej pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Każdy Uczestnik na miarę swoich możliwości wykorzystuje potencjał, którym dysponuje. Przeżywamy piękne chwile, kiedy widzimy jak nasi Podopieczni wykonują kolejny krok, czasami kroczek do przodu. Tutaj każdy czuje się potrzebny. Myślę sobie, że porównałabym ich rozwój do brzydkiego kaczątka, które z biegiem czasu staje się pięknym łabędziem. Tak bywa i u Nas, przychodzi osoba, która ma niskie poczucie własnej wartości, a odkrywa w sobie wiele talentów i możliwości.

To nobilitacja być z nimi! Polecam każdemu!

 

Aby bliżej poznać nasze działania, proszę zaglądnij:

www.bonifundo.pl

FB: WTZ Konary

FB: Bonifundo - Bonifraterska Fundacja Dobroczynna

a4f840ca60f6f89b.jpeg nd16dfab0862875d.jpeguee64eacad2ca9ca.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Imienne podziękowania

Otrzymasz imienne podziękowania na adres e-mailowy.

od 100 zł

Kupione 24

Zakończona
Imienne podziękowania oraz obecność na liście darczyńców

W podziękowaniu za wpłatę otrzymasz imienne podziękowania na podany adres e-mail oraz Twoje imię i nazwisko zostanie opublikowane na liście darczyńców, która bę...

od 200 zł

Kupione 17

Zakończona
Drewniany anioł- wykonany przez naszych Uczestników

W podziękowaniu prócz imiennego podziękowania oraz publikacji na liście darczyńców otrzymasz pięknego drewnianego anioła wykonanego przez naszych Uczestników.

od 1000 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona

Wpłaty 203

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 989 zrzutek

i zebrali

835 298 793 zł

A ty na co dziś zbierasz?