id: ssss2j

KONCERT KINIORA i SAREN na festiwalu w KOSTARYCE

KONCERT KINIORA i SAREN na festiwalu w KOSTARYCE

Nasi użytkownicy założyli 1 160 135 zrzutek i zebrali 1 204 739 367 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć Ludzie!


Z tej strony SAREN i KINIOR, co składa się na ekscentryczny duet grający muzę z pogranicza elektro, jazzu, etno, trans - TRANCE CEREMONY.

SŁUCHAJCIE! Zostaliśmy zaproszeni na festiwal w KOSTARYCE! Tak - na innym kontynencie, daleko, ciepło, palmy i ogólnie niewyobrażalna sytuacja! Jak się domyślacie, aby dolecieć do tak dalekiego kraju potrzebne są finanse, i tutaj absolutny ukłon dla Instytutu Adama Mickiewicza i programu „Polska Kultura na Świecie” - tak! Oni w nas wierzą i dofinansowali nam połowę przelotów.

W sumie to lecimy tam z misją totalnie bezinteresowną - krzewimy nasz positive vibe i piękne dźwięki.

Jeśli chcecie nas wesprzeć, bo na przykład byliście na koncercie i macie dobre skojarzenia, znamy się lub też nie, ale wierzycie w powodzenie naszej akcji - zachęcamy Was do zrzutki pokrywającej nasz transport. My Polacy jesteśmy super w organizowaniu się dla dobra innych. Zapraszamy przy tym na koncerty w Polsce:

10.05.2024 Pałacyk Zielińskiego, Kielce,

18.05.2024 Anielski Młyn, Cieszyn,

22.06.2024 Bristol Art&Medical Spa, Busko-Zdrój,

23.06.2024 Festiwal Mocy, Oblęgorek,

4.07.2024 Dwór Artusa, Toruń,

11-14.07.2024 Organic Festival, Sulejów,

25.07.2024 Art PiknicFestival, Szczecinek,

QFLmYViTDcgwfPX4.jpg

Już od ponad roku tworzymy muzyczne przestrzenie, które na koncertach przenoszą wszystkich w wymiar kosmicznych doznań.


Właśnie otrzymaliśmy superową wiadomość, że mamy zaproszenie na festiwal w KOSTARYCE (!!!) w maju tego roku i udało nam się już pozyskać fundusze na przemierzenie połowy globu, aby zaprezentować tam materiał z naszej najnowszej płyty.


Bez zbędnego gadania:


Szukamy funduszy na sfinansowanie w pełni naszego transportu na miejsce i brakuje nam jeszcze 4000 złotych.


Aby przybliżyć nieco kim jesteśmy - dzielimy się z Wami NAMI:


TRANCE CEREMONY

to wyjątkowo twórcza pojemność, sącząca się sfera na kształt koncertu-spektaklu improwizowanego, w którego spektrum znajdują się oryginalne kompozycje wykorzystujące różnorodne instrumentarium zarówno perkusyjne,

dęte i elektronikę. 



Doprecyzowując, 


TRANCE Ceremony to także obszar kreatywny, eclectic minimal band, zespół ognistych charakterów i wyrafinowanych artystów. 



Twórczość Włodzimierza KINIORA Kiniorskiego

to lata doświadczeń i obserwacji rozwijającego się świata muzyki, eksperymenty brzmieniowe oparte na tworzeniu nowych barw, zarówno w kontekście muzyki akustycznej, jak i elektronicznej.

Rasowy Jazzman i improwizator rewolucjonizuje świat muzyki współczesnej nie od dziś.

Niczym nieograniczony artysta i wirtuoz od lat prowokuje otoczenie i środowisko muzyczne współtworząc szeroko pojęte projekty z wyjątkowymi artystami. 


Wspólnie z Anną Rutkowską - artystką prężnie działającą w środowisku muzyki nowej i klasycznej, muzycy oddają się swoistej celebrze poświęconej rozmaitym kombinacjom dźwięków i barw jako formacja TRANCE CEREMONY.  


yeQ4ewd8bmlIrxNJ.jpgKINIOR (Włodek KINIORSKI)

Multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny.

Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła 

z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki.

Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni 

nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. 


Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem.

Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań.

Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy

z Bobem Stewartem (pierwsza tuba swiata), Stevem Kindlerem (The Mahavishnu Orchestra), Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości.

Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas wspołópracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem. Główne Nagrody: Jazz Juniors, Jazz nad Odra, Nagroda im. K. Komedy„Złota Maska” za muzyke teatralna, „African Snow” – płyta miesiąca września 2000 world music w World Entertainment Network; na liście przebojów w WMCE/World Music Charts Europe/ w 1994, 1996 i 1999 roku

m.in. z Trebuniami-Tutkami. 

GeBBPjhOiYOhohrG.jpgSAREN ( dr Anna Rutkowska)

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie swoją ścieżkę kariery rozwija

jako solistka i kameralistka.

Urodziła się w Kielcach. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia

im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fortepianu, podjęła naukę w tej samej szkole w klasie perkusji. Swoją edukację perkusyjną kontynuowała na kierunku instrumentalistyka Akademii Muzycznej 


w Krakowie w klasie prof. Jana Pilcha,

gdzie w 2009 roku uzyskała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem. 


W październiku 2017 r. artystka otrzymała stopień doktora sztuki Akademii Muzycznej w Krakowie, dzięki rozprawie pt. „Wpływ kultury, tradycji i sztuki Japonii

na współczesną literaturę marimbową kompozytorów japońskich Keiko Abe,

Minoru Miki, oraz Akira Miyoshi”. 


Będąc laureatką XII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej

w Krakowie swoim zainteresowaniem mocno obdarzyła perkusyjną muzykę współczesną, szczególnie tę pisaną i wykonywaną na marimbie.

Występowała na wielu festiwalach na terenie Europy, m.in.: „Warszawska Jesień” (Warszawa), „Źródła i Inspiracje” (Kraków), „Festiwal Kompozytorów Krakowskich” (Kraków), Audio Art” (Kraków), „Musica Moderna” (Łódź), „Crossdrumming” (Warszawa), „Beethovenfest” (Bonn, Niemcy), „Agora Actual Percussio”” (Javea, Hiszpania), „Kalima” (Lausanne, Szwajcaria), „Uitgast” (Lelystad, Holandia), „Poznańska Wiosna Muzyczna” (Poznań). Anna Rutkowska współpracowała z zespołami skupiającymi się na muzyce perkusyjnej i marimbowej: Mallet Collective Amsterdam (Holandia), Rhythmic Ethnic (Polska), Amadrums (Polska), siXen (Polska), Dalbergia Duo (Polska). 


Obecna jest także w kręgu muzyki rozrywkowej i alternatywnej,

występując w formacjach „Naga Drums”, „Anka Ujma Quartet”.

Anna jest artystką firm Adams i Schlagkraft. W swoim instrumentarium, poza marimbą stosuje brzmienia różnych bębnów i Pearl MalletStation - elektroniczną klawiaturę. Lubi odważne brzmienia, nie zawsze wychądzące z konwencjonalnych źródeł dźwięku. Ponadto, z pasją oddaje się sztuce performansu i happeningu. 



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1

SP
Sławek Pezda
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!