id: ssu599

MIŁOSNY MURAL NA WARSZAWSKIM MOKOTOWIE. "MIŁOŚĆ W CZASACH ZARAZY".

MIŁOSNY MURAL NA WARSZAWSKIM MOKOTOWIE. "MIŁOŚĆ W CZASACH ZARAZY".

Aktualności 6

 • Już za chwile wielkie malowanie. Potrzebna ostatnia mobilizacja image👏🎯🔥⚡️🎨🌸❤️ 


  Czytaj więcej
 • Coraz bliżej wielkie malowanie;) dziekujemy za każda wpłaconą złotówkę:)
  Czytaj więcej
 • image
  Czytaj więcej
 • Wdzięczne Big Booki:)
  Czytaj więcej
 • image
  Czytaj więcej
 • Dziękujemy bardzo za aktywność! Działamy dalej;) brakuje już coraz mniej!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

GIGANTYCZNY MURAL "MIŁOŚĆ W CZASACH ZARAZY" NA WARSZAWSKIM MOKOTOWIE

inspirowany hasłem: „Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości”!


Dołącz do grona fundatorów gigantycznego literackiego muralu, który powstanie pod koniec wakacji na bloku mieszkalnym na Mokotowie, w Warszawie! Ścianę budynku przy ul. Dąbrowskiego 81 ozdobi malowidło zainspirowane jedną z powieści wszech czasów. 


Stworzenie MIŁOSNEGO MURALU to jeden z pomysłów fundacji Kultura nie boli na promowanie kultury czytania i wprowadzania literatury do przestrzeni miasta.


W wyniku plebiscytu przeprowadzonego wśród czytelników wybrany został tytuł książki "wszech czasów", która zostanie "namalowana" na jednym z budynków na osiedlu WSM Mokotów. Inspiracją dla twórcy muralu Mikołaja Rejsa będzie tytuł głośnej powieści „Miłość w czasach zarazy“ Gabriela Garcíi Márqueza i pochodzące z niej zdanie: „Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości”. Wybór tytułu wskazuje na to, że mural będzie nie tylko odzwierciedleniem miłości do literatury, ale również zapisem czasu, w którym powstaje.


Pomysłodawcą muralu jest Fundacja "Kultura nie boli", organizator międzynarodowego Big Book Festival, jednego z największych festiwali literackich w Polsce, który odbywa się w Warszawie od ośmiu lat. Przez cały rok Fundacja prowadzi na Mokotowie centrum innowacji literackich Big Book Cafe - jedyne miejsce w Polsce z autorskim programem literackim obejmującym obszary takie jak literatura, teatr, film. Tu znani polscy i zagraniczni autorzy spotykają się z czytelnikami, odbywają się premiery i dyskusje o książkach, a także spektakle, koncerty, czytania performatywne – wszystko inspirowane znakomitą literaturą. Tutaj też odbywać się będą wydarzenia Big Book Festival 2020, którego hasłem jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. Big Book Cafe i jego pomysłodawcy - fundacja Kultura nie boli została nagrodzona licznymi wyróżnieniami - w tym tytułem miejsca roku 2018, tytułem najlepszej organizacji pozarządowej w Warszawie oraz nagrodą dla najlepszego wydarzenia kulturalnego organizowanego w Warszawie.


"Nawiązując do hasła tegorocznego festiwalu zapragnęliśmy dać wyraz naszej miłości do książek. Jeśli dzielicie ją z nami i nieobojętna jest Wam estetyka miejskiej przestrzeni, pomóżcie nam ozdobić w wyjątkowy sposób budynek Fundacji". Odsłonięcie muralu odbędzie tuż przed tegorocznym Big Book Festival, zaplanowanym na 28-30 sierpnia.


Liczymy na Wasze wsparcie w realizacji tego projektu! Każda złotówka się liczy! Czyż nie będzie przyjemnie wypić kawę w Big Book Cafe patrząc na Florentina i Ferminę – bohaterów romansu wszech czasów, jak pisał o „Miłości w czasach zarazy“ Jerzy Pilch?


Mural stworzy Mikołaj Rejs, artysta zajmujący się street artem, edukacją artystyczną oraz społeczną funkcją sztuki. Mikołaj brał udział w licznych festiwalach graffiti i street artu, tworzył projekty do albumów i dla czasopism o sztuce i fotografii, jest autorem niezwykle oryginalnych ilustracji i zachwycającej okładki zbioru piętnastu baśni ludowych z całego świata „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom“ Myriam Sayalero (Wydawnictwo Dwukropek). Jego prace znajdują się min. w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Jest tegorocznym stypendystą Miasta Kraków w kategorii ,,Street art” – sztuka uliczna.


Więcej o artyście: mikolajrejs.com, instagram.com/mikolaj_rejs

O pomysłodawcy: Big Book Cafe

O festiwalu: Big Book Festival

Partnerem akcji jest StreetArt Doping

Wpłacający 95

JS
Juniorink Studio
500 zł
K
kotletman
420 zł
W
Witold Drożdż
200 zł
EW
Edward Wroniewski
200 zł
 
Dane ukryte
180 zł
MP
Małgorzata Pawłowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AW
Anna Wróblewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 213 zrzutek

i zebrali

377 864 860 zł

A ty na co dziś zbierasz?